Skocz do zawartości


Zdjęcie

Respienie kulek expa komendą

komendy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Herobrony

Herobrony

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 04 September 2019 - 23:48

Hej wszystkim, czy jest jakaś komenda która umożliwi pojawienie się kulek expa na wybranym bloku? Np jak mam blok żelaza na kordach 1,1,1 to by exp pojawił się na 1,2,1? Alternatywnie czy da się zrespić spadającą butelkę z expem by zrespiła i rozbiła się na tych kordach. 
Główna zasada jest taka by grac nie dostał tego expa tylko musiał po niego pójść. Próbowałem robić na niebie sztuczne chmury z dispenserami wypełnionymi butelkami i komendą postawić i po sekundzie zabrać blok Redstone'a, ale raz że jest to nieestetyczne a dwa że butelka przy upadku z takiej wysokości potrafi rozbić się na jakimś drzewie czy innym bloku o który zahacz

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał mi taką komendę, bo wierzę, że takowa na czystym Minecrafcie istnieje. Skoro są osoby, które na wersji 1.9 potrafiły komendą zrobić działające krzesło z różnych typów drewna, na czystym MC bez resourcepacków to przy czymś takim to jest nic, nie? ;) Szkoda, że tamte komendy już nie działają... :/
A, właśnie, chcę by to działało na 1.14.4 ^^ 

Z góry dzięki ;)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 05 September 2019 - 12:57

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

summon > experience_orb > wybierasz jakie ma mieć parametry.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 Herobrony

Herobrony

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 05 September 2019 - 13:31

Rzeczywiście 0_0 Nie wpadłbym że to coś tak prostego...

A jest coś jak komenda która wprowadza czynnik radnomowy, że np. stawiałaby blok na współrzędnych X=1 Y=1 Z=(liczba ze zbioru 2, 4, 6, 8)? Mam pomysł jak coś takiego zrobić wagonikami by losowało liczbę, ale może da się to zrobić oszczędniej :P



#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 06 September 2019 - 11:28

Rzeczywiście 0_0 Nie wpadłbym że to coś tak prostego...

A jest coś jak komenda która wprowadza czynnik radnomowy, że np. stawiałaby blok na współrzędnych X=1 Y=1 Z=(liczba ze zbioru 2, 4, 6, 8)? Mam pomysł jak coś takiego zrobić wagonikami by losowało liczbę, ale może da się to zrobić oszczędniej :P

Najprościej RNG zrobić pobierając UUIDLeast lub UUIDMost z świeżo zrespionego bytu, bo są to parametry losowo generowane dla każdego entity'a.

Potem możesz to % x zrobić, żeby uzyskać liczbę w przedziale <0,x) a następnie *2, żeby było <0,2,4,6,...,x*2-2>


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komendy