Skocz do zawartości


Zdjęcie

serwer na własnym komputerze

serwer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 3570123

3570123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 August 2019 - 18:11

Mam problem przy zakładaniu serwera na swoim komputerze
Dochodzę do momentu gdy mam uruchomiony serwer, ja mogę na niego wejść korzystając z wewnętrznego ip, porty na routerze mam przekierowane

lecz moi znajomi nie mogą wejść ani gdy wpisują ip zewnętrzne ani ip zewnętrzne razem z portem

czy może to być problem w tym że korzystam mój router podłączony jest pod drugi router światłowodowy?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Zenek

Zenek

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 797 postów

Napisano 13 August 2019 - 07:37

Sprawdź czy na pewne masz zewnętrzne.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



I czy zaporę masz wyłączona.

~~~~~~fiub ździu


#3 3570123

3570123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 August 2019 - 12:23

na stronie pokazuje że IPv4 mam wewnętrzne, nie rozumiem tego bo na wszystkich poradnikach mówili że inne osoby mają łączyć się za pomocą ip które dostanę na stronach typu 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

wszystkie zapory i zabezpieczenia mam wyłączone


Użytkownik 3570123 edytował ten post 13 August 2019 - 14:07


#4 Zenek

Zenek

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 797 postów

Napisano 13 August 2019 - 14:31

Owszem, ale to dotyczy komputera który istnieje sam w sieci i jest bezpośrednio podłączony do internetu i ma nadane zewnętrzne IP.

Dopytaj się dostawcy, albo na umowie powinno być jak masz czy coś , czy masz nadane IP zewnętrzne czy wewnętrzne. Jeśli wewnętrzna to nie postawisz serwera na kompie. A jak zewnętrzne to musisz w routerze ustawić przekierowywanie i ustawić IP na konkretny komputer na stałe.

~~~~~~fiub ździu


#5 NixonxD

NixonxD

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • tak
  • NixonxD

Napisano 18 March 2020 - 12:05

Ustaw od nowa przekierowanie portów w routerze upewniając sie że ustawiasz je na protokołach TCP/UDP, ustaw stałe ip na karcie sieciowej, następnie zresetuj i router i komputer.  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwer