Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zainstalować optifine na minecraft 1.14!

minecraft mods optifine 1.14

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arbuzek007

Arbuzek007

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 May 2019 - 20:06

Cześć, dziś pokaże Wam jak zainstalować optifine na 1.14 ! Zapraszam do oglądania :)!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 25 May 2019 - 07:50

Ale po co? Czy na prawdę pobranie pliku, odpalenie go i kliknięcie "zainstaluj" wymaga robienia poradnika?
1fyIFXE.png

#3 Arbuzek007

Arbuzek007

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 25 May 2019 - 18:56

Moim zamiarem było stworzenie owego 'poradnika' dla młodszej widowni która albo nie potrafi sobie znaleźć danego pliku tudzież woli sama nie instalować czegoś by przypadkiem czegoś nie popsuć, o to cały sekret : P


Użytkownik Arbuzek007 edytował ten post 25 May 2019 - 18:57


#4 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 27 May 2019 - 18:33

W sumie trochę w tym prawdy jest, że wiele osób, jeżeli nie ma czegoś podanego bezpośrednio pod nos, nie jest w stanie niczego zrobić. Z drugiej strony, skoro piszesz, że masz obawy aby czegoś nie popsuć - to chyba masz świadomość, że jest to jeszcze wersja niepełna, więc dopiero może to skutkować problemami. Ale i tak miło, że ktokolwiek w ogóle pisze, bo forum wygląda, jakby większość przeszła na minecraftową emeryturę.



#5 Arbuzek007

Arbuzek007

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 May 2019 - 23:36

W sumie trochę w tym prawdy jest, że wiele osób, jeżeli nie ma czegoś podanego bezpośrednio pod nos, nie jest w stanie niczego zrobić. Z drugiej strony, skoro piszesz, że masz obawy aby czegoś nie popsuć - to chyba masz świadomość, że jest to jeszcze wersja niepełna, więc dopiero może to skutkować problemami. Ale i tak miło, że ktokolwiek w ogóle pisze, bo forum wygląda, jakby większość przeszła na minecraftową emeryturę.

Dokładnie o to mi chodziło, poza tym przy okazji można coś ciekawego dopowiedzieć czy dana modyfikacja ma jakieś wady, tudzież innego rodzaju tipy :D Co do forum, naprawdę pamiętam czas gdy kwitło tu naprawdę duże życie, chciałbym by owe czasy i być może gdy uda mi się troszkę wybić na youtube to i tak jak już wspomniałem 'być może' udałoby się jak wrócić życie na forum. Bo kurcze, naprawdę super aktualizacje dodaje do minecraft'a i jest masa ciekawych rzeczy do robienia już bez musu ściagania jakichkolwiek modów! Minecraft jeszcze myśle ,że nas zadziwi. Pozdrawiam



#6 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 28 May 2019 - 13:14

Bazując na tym, co widziałem w wersji 1.14 - powszechnym problemem był brak wczytywania niektórych chunków, przez co gra wyglądała... nieprzyjemnie (delikatnie mówiąc). Pozostanie przy wersji 1.14 nawet z OptiFine, który też nie jest ukończony nie jest to tym, na czym chciałbym teraz bazować.

Jak zapewne większość z Was wie, wyszła już wersja 1.14.2 - natomiast OptiFine w wersji testowej zatrzymało się na wersji 1.14

Niestety, w tym również dla mnie - jestem skazany na cierpliwość i na oczekiwanie sprawnej wersji OptiFine. Nie wiem też, czy shadery, z których korzystam (Sildurs) będą zaktualizowane do nowej wersji, a jeżeli tak to ile to potrwa.



#7 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 30 May 2019 - 10:11

Aktualizacja (o ile ktoś potrzebuje):

W dniu 29.05.2019 została wypuszczona wersja: OptiFine 1.14.2 HD U F1 pre6

Mimo ostrzeżeń ze strony twórców muszę powiedzieć, że działa przyzwoicie z wersją 1.14.2.

Testowałem z texture packiem ChromaHillsx128 (zmodyfikowany) oraz shaderami Sildurs Vibrant Shaders v1.172 High.

Jedyne z czym mam obecnie problem (ale to oczywiście nie wina OptiFine) to brak zaktualizowanych tekstur dla Villagerów / Pillagerów i Ravagera w wysokiej rozdzielczości. Obecnie bazuję na teksturach tych mobów pochodzących z paczki "1.14-Dokucraft-High-Patch" nie jest idealnie, ale przynajmniej nie ma oryginalnego wyglądu "nosatych kreatur".







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: minecraft, mods, optifine, 1.14