Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tylko Władza - gra polityczna online


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gamewial

gamewial

  Mistrz Jedi

 • Użytkownik+
 • 301 postów
 • gorgiasz

Napisano 19 maj 2019 - 18:42

valeron.jpg

 

”Droga do władzy usłana jest hipokryzją... i ofiarami w ludziach” ~ Frank Underwood

 

Czy oglądając kiedyś w telewizji obrady Sejmu zastanawialiście się jak to jest być „po tamtej stronie”? Jak to jest przemawiać przed olbrzymim audytorium, brylować w mediach i kreować losy państwa? Czy chcieliście poczuć chłód brązowej skóry, którą obity jest fotel Premiera? A może przy akompaniamencie „Marsza Generalskiego” wyjść z prezydenckiej limuzyny i dokonać inspekcji oddziałów wojskowych? Wszystko to macie szansę odczuć w grze przeglądarkowej Tylko Władza.

 

Tylko Władza jest grą polityczną osadzoną w czasach współczesnych. Zadaniem graczy jest pokierowanie losami Polski w sytuacji geopolitycznej, którą kreuje Mistrz Gry. Rządzący uporać będą musieli się z takimi samymi problemami z jakimi trudzą się realne rządy – protestami społecznymi, wojnami, konfliktami międzynarodowymi, klęskami żywiołowymi, sporami światopoglądowymi czy problemami gospodarczymi. Ponadto zadaniem graczy w pierwszej fazie rozgrywki będzie również ukształtowanie systemu politycznego Polski poprzez przygotowanie i uchwalenie Konstytucji. To tylko od Was będzie zależało, czy Polska Waszych marzeń ma być republiką prezydencką, semiprezydencką czy parlamentarną, a może nawet monarchią! Oczywiście władza nie jest nikomu dana od razu. Aby ją zdobyć należy wykazać się szerokimi umiejętnościami interpersonalnymi, które pozwolą Wam założyć własną partię, zebrać ludzi i wygrać wybory lub dostać się do władzy poprzez partię już istniejącą. Waszymi przeciwnikami w grze będą inni, żywi gracze, dlatego rozgrywka będzie absolutnie nieprzewidywalna. Jako rządzący będziecie mieli okazję tworzyć prawo i zarządzać państwem wyłącznie według Waszych upodobań. Ale uważajcie! Opozycja nigdy nie śpi...

 

Jeżeli nie chcesz zostać Prezydentem, Premierem, czy Ministrem, to ta gra również może być dla Ciebie. Wybrać możesz bowiem wiele odmiennych dróg kariery. Znasz się na prawie i chcesz czuwać nad jego przestrzeganiem? W grze Tylko Władza możesz zostać sędzią i sprawować wymiar sprawiedliwości nad graczami. Czy jako sędzia musisz być apolityczny? Teoretycznie tak, ale wszyscy wiemy, że praktyka bywa różna... Interesujesz się wojskowością? Wstąp w szeregi Sił Zbrojnych i oddaj zasługi Ojczyźnie. Wszak jak pokazuje przykład Napoleona kariera wojskowa jest znakomitą drogą do władzy politycznej. A może chcesz założyć organizację pozarządową i zajmować się problemami określonych grup społecznych? Związek zawodowy? Kościół? Organizację broniącą praw mniejszości seksualnych? W grze Tylko Władza wszystko to jest możliwie. Lubisz pisać artykuły? Chcesz kreować opinię publiczną? Możesz założyć swoją gazetę i publikować w niej artykuły. Jej powodzenie zależeć będzie wyłącznie od Ciebie, a duża sprzedaż artykułów innym obywatelom daje konkretne zarobki. Możesz również zatrudnić w swoim czasopiśmie innych redaktorów i stworzyć własne imperium medialne.

 

Obecna edycja gry wystartowała 19 maja 2019 roku około godziny 18. Poprzednie edycje (w bardziej zubożałej wersji gry) miały miejsce w roku 2013 i 2016. Pierwsze wybory parlamentarne i prezydenckie odbędą się 1 czerwca 2019 roku. Czas przedwyborczy warto wykorzystać na budowę własnego środowiska politycznego oraz uchwalenie Konstytucji, która przyjęta będzie w ogólnokrajowym referendum. Gra jest prowadzona całkowicie non-profit. Posiadamy również powiązany z grą serwer Discord, który wykorzystany być może do prowadzenia luźniejszych rozmów głosowych, a także do debat przedwyborczych.

 

Link do gry:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Serdecznie zapraszamy! Sięgnij po władzę już dziś!

 


Na etacie forumowego krytyka ;)


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Лукаш

Лукаш

  EsseK

 • Użytkownik+
 • 322 postów
 • LoxiXD

Napisano 20 maj 2019 - 15:17

nudna ta gra


B6MXVSV.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych