Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z płynnością gry MINECRAFT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysjezyna

krzysjezyna

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 April 2019 - 17:18

Siemka, wiem ze jest masa tematów o tym problemie co ja posiadam, ale żadna odpowiedź na forach mi nie pomogła. Otóż gra zacina mi się strasznie, mam 1 fps przez cały czas. Zwiększyłem ram przypisany do gry do 5GB(mój komputer ma 8Gb ramu,zmieniłem go przez nowego launchera w opcjach zaawansowanych), zainstalowałem najnowszą wesje javy. Nic nie pomoga, posiadam laptopa acer aspire V, intel core i5 i nvidie geforce 840m. Wiecie co może być przyczyną??



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 26 April 2019 - 17:42

Próbowałeś może przeinstalować mc?


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#3 krzysjezyna

krzysjezyna

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 April 2019 - 18:10

Tak, dalej nic...



#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 28 April 2019 - 07:07

Przypisanie 5GB Ramu na pewno nie pomoże, co najwyżej pogorszy sprawę bo GC będzie musiał przeszukać większy obszar pamięci.

Podaj screena z menu pod F3, najlepiej razem z Ctrl+F3 oraz Alt+F3.

 

Jakieś logi też nie zaszkodzą.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 23 May 2019 - 07:20

Zbyt mało informacji... nie ma nawet nic na temat tego, czy system jest 32 czy 64 bitowy. Poza tym, patrząc na specyfikację wygląda mi to na laptop. Częstym problemem jaki zauważałem w tych przypadkach, jest uruchamianie MC na integrowanej karcie graficznej, zamiast na prawdziwej.

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić nawet zintegrowaną kartę graficzną (biorąc pod uwagę podaną specyfikację komputera). Bazuję tu m.in. na moim (biurowym) laptopie i3 / 8GB RAM / Windows 8.1 PRO, gdzie jest zintegrowana karta graficzna Intel HD (nie najstarszy oczywiście) i MC działa zupełnie przyzwoicie, nawet z teksturami (bez żadnych modów, same OptiFine) - oczywiście o shaderach mogę zapomnieć. Jeżeli uruchomiłbym MC bez tekstur, to nawet domyślna ilość pamięci RAM jest wystarczająca.