Skocz do zawartości


Zdjęcie

Expiarka - respienie mobów

expiarka grinder mob respown

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 sepuku

sepuku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 17 March 2019 - 22:23

Cześć,

 

naoglądałem się poradników dotyczących expiarek i wykonałem dwie różne. Jedna nad głębokim oceanem, druga nad pustynią. Obie są na wysokości około 220 kratek, także prawie sięgam górnego limitu. Expiarki buduję i testuję na singlu, wersja gry 1.13.

 

Pytanie, z którym przychodzę to problem z respieniem się mobów. Kiedy stoję pod expiarką, dla testów zrobiłem 3 platformy, jedna jest 24 kratek pod, druga 35, trzecia 45. Na każdej z platform przesiedziałem po 15 minut i moby nad moją głową się nie respiły. Główkowałem dalej i kolejny test jaki zrobiłem to będąc na wysokości expiarki oddaliłem się w bok o ponad 20-30 kratek i w takim przypadku od razu pojawiły się moby.

 

Obie expiarki działają podobnie, jak oddale się w bok to pojawiają się moby, jak jestem pod, tyle samo kratek co w bok to przez kwadrans nie pojawił się żaden mob. W czym może być problem?



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 sepuku

sepuku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 18 March 2019 - 15:57

Dzięki za całkiem spory wpis :)

 

Muszę jednak rozwinąć temat o istotną informację. Expiarka, którą robię jest takiego typu: 
czyli pokój, ciemność itd. W różnych artykułach pisali o 22-24 kratkach tak by mobowi zostało 1hp po upadku. Na różnych filmikach widać, że moby się im respią, kiedy stoją pod.

 

Może kolejne istotne info. Używam Rift'a i pluginu, który pokazuje minimapę i dodaje możliwość stawiania znaczników. Na tym koniec modyfikacji. Mega dziwne, że jak oddale się w lewo na 30 kratek to działa, a kiedy w dół to nie :(



#3 MeronEntertainment

MeronEntertainment

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 127 postów
  • azeth_meron

Napisano 19 March 2019 - 12:41   Najlepsza odpowiedź

To się nazywa MobGrinder, nie ekspiarka. Działa najlepiej na mapach typu SkyBlock, aczkolwiek nad oceanem też powinno działać. Tylko takim dużym, żeby potwory nie miały innych miejsc do respienia.

Generalnie coś takiego powinno działać tak długo, jak chunk jest załadowany. Zamknąłeś budowle tak, by w środku było idealnie ciemno? I dobrze rozlałeś wodę, żeby moby się nie blokowały?
Możesz jeszcze zajrzeć na spectate czy nie ma jakiś po*******h jaskiń pod ziemią, gdzie moby ci się respią zamiast w mob grinderze.


Moja mapa PvP-minigame - Wojny Mobów 2

Dwadzieścia cztery zróżnicowane klasy, pięć trybów gry, osiem aren, bogata customizacja. Zapraszam!


#4 sepuku

sepuku

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 March 2019 - 22:56

Tak, ciemno i dobrze mokro było :)

 

Powiem tak, wyczyściłem jaskinie do samej skały macierzystej - w sensie oświetliłem. Wróciłem na 210 kratkę w górę i dalej nie respiły się moby kiedy stałem pod mob grinderem.

 

Jednak udało mi się rozwiązać problem. Kiedy zmieniłem ustawienia graficzne i ustawiłem zasięg chunków na 10 w ciągu kilku sekund zaczęły się pojawiać moby jak szalone :) i to kiedy byłem z dołu, boku czy góry :)

 

Dzięki za wpisy :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: expiarka, grinder, mob, respown