Skocz do zawartości


Zdjęcie

Instalacja modów - problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kikojo

Kikojo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 January 2019 - 10:26

Witam

 

Córka gra w Minecrafta, wyprosiła w końcu u nas z żoną byśmy jej pozwolili zainstalować mody. I niestety jest z tym problem.

 

Minecraft kupiony w sklepie Microsoftu, obecna wersja to 1.8.0, system Windows 10 Home Edition.

 

Starając się zainstalować mody korzystałem  ze strony gry-online:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 

 

Zaistalowałem forge, ale  wskazany w linkowanej stronie folder C:/nazwa użytkownika/AppData/Roaming/.minecraft nie istnieje.

Jedynie w folderze WindowsApps znajdującym się w Programfiles znalazłem folder o nazwie w nawiązującej do Mincecrafta jest to (skrócona nazwa folderu): Microsoft.MinecraftUWP_...

 

Przy próbie zainstalowania tam forge'a pojawiał się komunikat, który informował: "There is no minecraft launcher at this location, you need to run launcher first".

 

Po wystąpieniu problemu coś tam googlałem, ale bez sukcesu.

 

Laikiem jestem, może to banalny problem - ktoś może coś podpowiedzieć?

 

Pozdrawiam


Użytkownik Kikojo edytował ten post 01 January 2019 - 10:29


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 01 January 2019 - 10:38

W sklepie microsoftu. Czyli macie MC "Bedrock Edition"?

Na tym nie da się wgrywać modów, jedynie jakieś "addony", których jest mało i nie da się tego porównać do modów pod Javę.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 Kikojo

Kikojo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 January 2019 - 10:50

Nie wiem jak to sprawdzić czy to wersja? "Bedrock Edition". Prawdopodobnie jest tak jak piszesz. Dziękuję za odpowiedź.

 

Rozumiem, że żeby zagrała z modami musi kupić wersję jakiejś edycji z javą np kupując tutaj:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

? Zdaje się, że będzie oszczędzać sobie kieszonkowe na to.



#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 01 January 2019 - 11:13

Nie wiem jak to sprawdzić czy to wersja? "Bedrock Edition". Prawdopodobnie jest tak jak piszesz. Dziękuję za odpowiedź.

 

Rozumiem, że żeby zagrała z modami musi kupić wersję jakiejś edycji z javą np kupując tutaj:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

? Zdaje się, że będzie oszczędzać sobie kieszonkowe na to.

Pokaż ss'a z launchera gry to się dowiemy jaka to wersja, ale wnioskując po tym, że była w sklepie M$'u to na 99,9% jest to Bedrock.

 

Tak, własnie stąd można kupić jedyną prawdziwą wersję MC. (tzn można też pobrać pirata, np. Shiginimę)


  • Kikojo lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 Kikojo

Kikojo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 January 2019 - 11:30

Tak wygląda strona startowa:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Tak jest ikona launchera:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Daje 2 screeny - nie jestem pewien o co chodzi --> nup



#6 Cubixor

Cubixor

    Ciasteczkowy Potwór

  • Użytkownik+
  • 766 postów

Napisano 01 January 2019 - 12:42

Tak jest to wersja Bedrock Edition. Kupowanie jej jest bezsensowne ponieważ jest o wiele gorsza od wersji Java Edition. Do tego przy zakupie Java Edition (czyli tej na minecraft.net) dostaje się za darmo Bedrock Edition (czyli tą ze sklepu Microsoftu). Kupienie jej w sklepie microsoftu było po prostu stratą pieniędzy.


  • Katniss i Kikojo lubią to
1fyIFXE.png

#7 Kikojo

Kikojo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 01 January 2019 - 15:59

Niewiedza kosztuje, szkoda małej - sama uzbierała sobie kasę na grę z kieszonkowego i trwało to trochę. Pomyślę co by zrobić by jej to jakoś zrekompensować, ale nie wiem czy jest sens ze względu na mody kupić tę samą grę po raz drugi.

 

Bardzo wam dziękuję za wam za pomoc.

 

Temat można zamknąć.



#8 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 01 January 2019 - 17:41

Niewiedza kosztuje, szkoda małej - sama uzbierała sobie kasę na grę z kieszonkowego i trwało to trochę. Pomyślę co by zrobić by jej to jakoś zrekompensować, ale nie wiem czy jest sens ze względu na mody kupić tę samą grę po raz drugi.

 

Bardzo wam dziękuję za wam za pomoc.

 

Temat można zamknąć.

To nie jest o tyle ta sama gra co raczej dwie gry które dzielą tą samą nazwę. Bedrockowi dużo brakuje.

 

//Zamykam


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/