Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mocny sprzęt problem FPS i przydział RAM

FPS RAM

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 04 December 2018 - 12:06

Witam

posiadam taką konfigurację:

i5-2400 4x3.1Ghz

8GB RAM (2x4 DUAL) DDR3 1333

GT 610 2GB

SSD 120GB (540/465)

Win 7 x64 + java x64

 

zainstalowany MC 1.12.2 i dla tej wersji OptiFine_1.12.2_HD_U_E2. (Tlauncher)

 

Stworzony na razie z myślą tylko do MC - kiedyś garfika do wymiany. Powiedziano mi że ta konfiguracja  powinna śmigać na standardowym MC bez shaders..

Niby ustawienia w samym MC co do grafiki/jakosci/szybkości sa ok ale jednak czasami laguje - klatki spadają na 19FPS a max udało się uzyskać 106 przy czym jednocześnie max RAM widzi w MC - 6607 a allocated  to raptem  7% - 527MB.. -  w Tlauncher w odpowiednim polu wprowadzałem -XX......... - nic to jednak nie dało..

 

w menagerze procesów i ustawieniu priorytetu dla jawy na wysoki sytuacja specjalnie się nie zmienia..

 

chyba więcej tych FPS powinienem uzyskiwać przy tym sprzęcie..???

 

co mogę zrobić aby wycisnąć WSZYSTKO ze sprzętu aby to chodziło jak na konsoli ???

 

dzięki za podpowiedzi


Użytkownik aryann909 edytował ten post 04 December 2018 - 12:28


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 mikers93

mikers93

    Uczony

  • Użytkownik
  • 595 postów

Napisano 04 December 2018 - 14:05

Po czym twierdzisz ze to mocna maszyna:D?Pewnie spadki fps masz jak gdzieś chodzisz tam gdzie wczytują się chunki lub wykonujesz jakieś operacje jak wczytywanie innego świata itd...  Ja bym tu stawiał na ram nie dość że mała przepustowość to jeszcze 8gb przy windows 7. Pewnie ram jakiś "no name". jakbyś podał nazwę i więcej danych o ramie (i o płycie główniej) można coś stwierdzić być może dałoby radę wyciągnąć z niego jakieś 1600 albo i więcej :D (uwierz robi różnice). Co mogę zasugerować to żebyś wszystko powyłączał przed graniem przeglądarki programy komunikatory itd. Sprawdź w menedżerze zadań co ci pozera ram i wyłącz to (jak coś zrobisz nie tak to uruchom ponownie kompa a następnie tego nie wyłączaj;)). Ps nie inwestuje w ten sprzęt już bo pewnie i płyta główna stanowi ograniczeniem, uzbieraj sobie jakieś 3kafle i wtedy kup kompa z płytą główną myślą o rozbudowie (ddr5 karty graficzne ramy i procki)

 

edit

 

A zapomniałem. Zmniejsz ustawienia w grze np renderowanie chunków na mniejszą odległość itd.. pobaw się ustawieniami i znajdziesz to co spełni twoje wymogi.


Użytkownik mikers93 edytował ten post 04 December 2018 - 14:11


#3 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 04 December 2018 - 16:46

Sprzęt nie jest wspaniały, ale prawda, powinno być więcej FPS.

 

Przydatny byłby zrzut ekranu z gry, kiedy masz włączone menu, które chowa się pod przyciskiem F3, podejrzewam, że system z góry przypisał zintegrowaną kartę graficzną do procesu Javy.


e

 

 


#4 Michudu

Michudu

    Bob budowniczy

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Michudu

Napisano 04 December 2018 - 17:07

Sprzęt nie jest wspaniały, ale prawda, powinno być więcej FPS.

 

Przydatny byłby zrzut ekranu z gry, kiedy masz włączone menu, które chowa się pod przyciskiem F3, podejrzewam, że system z góry przypisał zintegrowaną kartę graficzną do procesu Javy.

 

Dokładnie. Spróbuj odpalić mc PPM i "uruchom z procesorem graficznym"  tu wybierz odpowiednią kartę.



#5 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 December 2018 - 13:10

potem dodam foto ale w prawym górnym mam rozdzielczość i nVIDIA GT 610..

 

@mikers93

 

"Po czym twierdzisz ze to mocna maszyna:D?"

po konsultacjach z takimi co grają i wymaganiach MIN z z CORE 2 DUO (2 rdzenie i nislki zegar) ,HD INTEL oraz nawet 512MB RAM.. oczywiście co do BASIC a o tym tu mowa - nie ma mowy o żadnych shaderach..

 

a co ma WIN7 ? jest X64 - widzi CAŁE 8GB i w wielu aplikacjach okazuje sie że lata szybciej niż 10 - ludzie wracają do 7 bo testy sa niemiłosierne dla 10..ale..

 

"Pewnie ram jakiś "no name". jakbyś podał nazwę i więcej danych o ramie (i o płycie główniej) można coś stwierdzić być może dałoby radę wyciągnąć z niego jakieś 1600 albo i więcej  :D (uwierz robi różnice)"

 

KOMP/MB - DELL Optiplex 990

RAM - CORSAIR PC VALUE SELECT 2 X 4 GB DDR3-1333 - PC3-10600 - CL9  PERFORMANCE

 

tylko jaki jest cel podkręcania od razu jak MC wyświetla że przydzielone/dostępne jest 6GB a wykorzystane zaledwie 500MB z czymś..????? 

 

 "Ps nie inwestuje w ten sprzęt już bo pewnie i płyta główna stanowi ograniczeniem, uzbieraj sobie jakieś 3kafle i wtedy kup kompa z płytą główną myślą o rozbudowie (ddr5 karty graficzne ramy i procki)" 

 

MB obsłuży i i7 (a jest i5-4x3.1GHz- FIZYCZNE 4 rdzenie) i następne 8GB ramu - grafikę PCI-E też dowolna mogę włożyć tylko słyszałem że na tym to powinno inaczej latać i przede wszystkim wgląda na to że NIE WYKORZYSTUJE RAMu.. - i nie ma być to maszyna do wiedźmina tylko BASIC MC..

 

z systemem w proces NIC nie startuje - to goły system z najnowszymi sterami i TYLKO MC - żadnych antivirów skypów i innych bo nie będzie na razie podpięty do netu..

 

dzięki za zainteresowanie



#6 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 05 December 2018 - 13:17

A jak inne gry ci chodzą? Może sprawdź najpierw czy tylko w minecraft tak się dzieje bo jeśli tak to możliwe, że w sterownikach może być problem i karta graficzna albo pamięć ram np. może być mało kompatybilna z minecraftem


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#7 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 December 2018 - 16:58

załączam ekran

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


załączam ekran

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

nie sprawdzałem żadnych gier - maszyn strikte i TYLKO do MC BASIC na razie..



#8 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 December 2018 - 17:28

@Evoken

maszyna była z 4GB ramu i byle jaki ramem własnie ,został wymieniony na ten zdecydowanie LEPSZY PERFORMANCE służący do "kręcenia" - wykonano to w profesionalnym serwisie i testowano - tam nie grano ale latały na nim różne 3dmarki i memtest -wszystko OK sam widziałem - no kuriozalne by było aby to kompatybilność z MC... na YT z kolei oglądane były gorzej wyposażone maszyny z GT 610 1GB (moje gt 610 jest z 2GB) no i latało to lepiej.. -  ale przyjmijmy że kompatybilność jakby wpływa z softem MC - no ale chyba PRZYDZIAŁ i WYKORZYSTYWANIE to inne jakby KONFIGURACYJNE zagadnienie - widzę to tak że jak ma do wykorzystania 6GB i korzysta z 6-ciu a się coś wywala - to mogę zrozumieć usterkę i/lub kompatybilność - a jak pokazuje  ALLOCATED/PRZYDZIELONE 7% - 508MB czyli wykorzystuje mikrusi fragment no to nasuwa się że nie korzysta z tego z czego by MÓGŁ i ram nie został przetestowany akurat w MC..

 

a FPS to też chyba inne zagadnienie i co innego jakby może wpływać na tą wydajność..



#9 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 December 2018 - 18:06

i jeszcze samo ładowanie:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

jest taka czerwona kreseczka do której wielokrotnie dolatuje zielny pasek i mam wrażenie że o ile nigdy kreseczki czerwonej nie przekracza to za każdym razem przydziela inny rozmiar ramu gdzie MAX to 6607...



#10 mikers93

mikers93

    Uczony

  • Użytkownik
  • 595 postów

Napisano 05 December 2018 - 22:14

Ok zostawmy sprzęt na boku bo i tak wiele już nim się nie zrobi. Na zdjęciach widzę ze masz 5 modów i optifine. Spróbuj odpalić czystą wersje bez niczego. Zrób testy i powiedz.



#11 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 05 December 2018 - 22:52

Ok zostawmy sprzęt na boku bo i tak wiele już nim się nie zrobi. Na zdjęciach widzę ze masz 5 modów i optifine. Spróbuj odpalić czystą wersje bez niczego. Zrób testy i powiedz.

 

Otpifine + forge to 5 modów bo forge dzieli się na parę "pod-modów" więc tak jak autor mówi, ma prawie, że czystą wersję mc z optifine, który nie powinien być problemem, aczkolwiek można sprawdzić jak Minecraft działa bez forge i optifine. Co do tego ramu kolego to raczej nigdy nie będziesz miał pełnego ramu "allocated" bo to tak nie działa, to się zwiększa np. wraz z ilością modyfikacji, czyli im więcej modów tym więcej ramu zabiera sobie minecraft.

 

Tutaj masz screen mojego minecrafta, wersja tak samo 1.12, ramu przydzielone 8gb, a wykorzystuje niecałą połowę. Dlaczego aż tak dużo ;)? Bo mam sporo modyfikacji które dodają masę różnych bloków i itp.

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Co do kompatybilności podzespołów do minecrafta to na windowsie 7 może mieć to znaczenie bo mi niekiedy też się czasem minecraft zatnie, w określonych sytuacjach, a nie powinien bo mam maszynę jeszcze lepszą od ciebie. Dlatego sprawdź sobie inne gierki, a jak w nich będzie wszystko ładnie śmigać to spróbuj odpalić jakąś grę czy coś, ale zrobionej na javie.

 

Mój komputer:

CPU: Intel Core i7 6850k

GPU: MSI GeForce GTX 1080

Płyta Główna: MSI X99A Tomahawk

Ramy: Corsair Vengeance 2x8 GB DDR4 3333 MHz

Cooler: Be quiet! Dark Rock Pro 3

SSD: Samsung 850 Pro 512 gb

Zasilacz: EVGA Supernowa 650W

 

Btw. nie powinno się przydzielać tyle ramu do minecrafta, przydziel sobie połowę...


Użytkownik Evoken edytował ten post 05 December 2018 - 23:12

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#12 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 December 2018 - 16:57

pewnie się to przyda..

tu na forum i w tym temacie:

https://craftportal....aft-na-piracie/

 

vandal7 zaproponował MagicLauncher_1.3.4 - działa i ALLOCATED 100% a w trakcie wykorzystuje co potrzebuje akurat na screenie 1707 - co oznacza że wcześniej nie było by to osiągalne przy ALLOCATED 507MB

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

no i przy ładowaniu MC ta pionowa kreseczka ograniczająca przydział ramu jest na samym końcu paska..

 

MC chodzi stabilnie i nic się nie wywala.. nie podoba mi się tylko trik z adwanced wpisywaniem ilości i klawisz test - bedzie to obsługiwać 6-latek ktory jest za pan brat z androidem a klikanie w win to na razie nowość.. jakies pomysły na innego launchera i/lub konfigurację aby jeden klik mógł to odpalać..???

 

jak napisałem używałem tlaunchera - tam niby też jest miejsce na wpis/składnie odnosząca się do użycia ramu - wpisałem co mi podpowiedziano ale to nie działało..

 

czy ktoś może ocenić poprawność wpisu w tlauncher :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik aryann909 edytował ten post 06 December 2018 - 17:00


#13 aryann909

aryann909

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 06 December 2018 - 17:16

jeszcze kwestia FPS i płynności znacznie spada płynność po ustawieniach graficznych i w jakości wygładzanie anisotropowe  mapping jak zjechałem suwakiem MAX w lewo zaczęło być chyba normalnie płynnie - lecz dziwne dla mnie jest nadal że tak max można uzyskać 100 fps z hakiem..