Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Out of memory error" - proszę od pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlackInk

BlackInk

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • BlackInk#4701

Napisano 03 December 2018 - 21:35

Witam,

Od jakiegoś czasu mój serwer się wyłącza z błędem "Out of memory error", wiem, że chodzi tu o pamięć javy. Przy starcie przydzielam serwerowi 6GB ramu więc powinno być okej.

Moje pluginy:
Plugins (19): BlackCore, BlackCuboid, BlackNonPVP*, Black
Pandora*, CoreProtect, Essentials*, EssentialsChat*, EssentialsSpawn*, GCh
estShop, HolographicDisplays, ID-Library, MaxBans*, PermissionsEx*, Protoc
olLib*, Shopkeepers, SuperVanish, Vault*, WorldEdit, WorldGuard

Błąd:
https://pastebin.com/cimmzL5t

Zawartość pliku startowego:
java -Xms6G -Xmx6G -jar silnik.jar

2.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 04 December 2018 - 16:55

Nie jestem pewien, ale jedo, co wiem to to, że flaga -Xms służy startowej alokacji pamięci.

 

To oznacza, że po starcie przydzielasz procesowi Javy 6GB pamięci od razu. Problem w tym, że nie jestem pewien, czy taki sposób przydzielenia startowej pamięci pozwala na zejście poniżej, bo może w pewnej chwili twój sprzęt ma mniej wolnej pamięci niż 6GB.

 

Poza tym, przydałoby się podać konfigurację sprzętowę i tak jak pan @up napisał - logi z serwera.

 

Ale możesz też spróbować dać -Xms na 1GB lub coś takiego.


e

 

 


#3 BlackInk

BlackInk

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • BlackInk#4701

Napisano 10 December 2018 - 17:15

Nie jestem pewien, ale jedo, co wiem to to, że flaga -Xms służy startowej alokacji pamięci.
 
To oznacza, że po starcie przydzielasz procesowi Javy 6GB pamięci od razu. Problem w tym, że nie jestem pewien, czy taki sposób przydzielenia startowej pamięci pozwala na zejście poniżej, bo może w pewnej chwili twój sprzęt ma mniej wolnej pamięci niż 6GB.
 
Poza tym, przydałoby się podać konfigurację sprzętowę i tak jak pan @up napisał - logi z serwera.
 
Ale możesz też spróbować dać -Xms na 1GB lub coś takiego.



Jest to VPS SSD z ovh.pl

VPS SSD 3
KVM OpenStack
2 vCore(s)
2,4 GHz
8 GB RAM
80 GB SSDNOWOŚĆ
Local RAID

Logi niezbyt mogę dać gdyż znajdują się tam adresy IP graczy i inne prywatne informacje. Napiszę tyle - logi się urywają przy czymś, czasami jest to komenda, czasami wiadomosc z automessage a czasem wiadomosc od gracza na chacie. W folderze w którym znajduje się silnik tworzy się plik którego treść jest zawsze taka sama - podałem go w pierwszym poście.

Możesz podrzucić latest.log z folderu logs?
 
btw. Nie uruchamiaj serwera z roota, dawanie dowolnej aplikacji uprawnień do zrobienia czegokolwiek z serwerem to kretynizm.
Dlaczego tak uważasz?

2.png