Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie mogę dodać więcej niż 1GB Ramu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shruikan123

Shruikan123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 November 2018 - 20:34

Ogólnie z zainstalowaniem minecrafta na laptopie było mnóstwo przebojów. Jak jedno naprawiłem, to drugie się zepsuło i tak wkoło. Ale w końcu jednak jakoś mi się udało go uruchomić i o dziwo nawet dało się grać. Problem tylko, że jeśli zwiększe ilość ramu, to albo dostane czarny ekran, albo error. Jave mam 64 bit (mam nadzieje przynajmniej) i już mnie powoli zaczyna irytować ta sytuacja. Gram przez shiginima launcher. Pewnie jakiś istotnych informacji nie podałem, ale chwilowo nie przychodzi mi do głowy nic co moge podac



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 23 November 2018 - 20:47

Może masz za mało ramu w laptopie xD?


  • gbzp lubi to

Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#3 Player_W

Player_W

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Player_W

Napisano 23 November 2018 - 23:06

Podaj specyfikację sprzętu

#4 Shruikan123

Shruikan123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 November 2018 - 13:24

Może masz za mało ramu w laptopie xD?

16GB ramu, to raczej nie jest za mało ;)

 

Podaj specyfikację sprzętu

Procesor: Intel core I7 4810MQ 8x2,8GHz

Karta graficzna: Intel® HD Graphics 4600 i amd radeon HD 8790M (z czego nie wiem czemu, ale minecraft chodzi na tej pierwszej.

Ram: 2x8GB

Dysk SSD 240Gb... To chyba te najważniejsze specyfikacje. Wystarczy, czy podać coś jeszcze?

 

Edit:
Odpaliłe minecrafta i wcisnąłem F3. Pokazuje mi, że używam wersji 32 bitowej... Chwilowo zgłupiałem. Windowsa mam 64 bitowego (a przynajmniej w czasie instalacji winrara mi wyskoczyło okienko, że posiadam 64 bitowy system, a winrara isntaluje na wersje 32 bit) Ewentualnie moze ktoś podrzuci odpowiednią jave? Bo jak instaluje java x64, to gra mi nie odpala, a jak zainstaluje javax86, wtedy jest ok, ale nie moge dodać więcej niz 1Gb ramu


Użytkownik Shruikan123 edytował ten post 24 November 2018 - 14:06


#5 Shruikan123

Shruikan123

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 December 2018 - 15:18

Dobra, to tak. Udało mi się to naprawić, pomogło odznaczenie argumentów JVM i prawdopodobnie aktualizacja sterowników karty graficznej. Coś w tych argumentach było nie tego i dlatego nie działało. Więcej ramu udało mi się przypisać wpisując w argumenty JVM "Xmx4G" Wcześniej miałem wpisane "-Xmx4G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M" Ale na tym nie działało.

Temat do zamknięcia.