Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z 30fps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoxMB

KoxMB

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • 78g87dgasdas

Napisano 17 October 2018 - 18:13

Hejka, Włączyłem i pobrałem Minecrafta po paru miesiącach na wersji OptiFine 1.13.1 i mam problem - 30FPS.

Nie lubię grać na tych FPSach więc piszę ten temat. Sprawdzałem dosłownie wszystko: ustawienia graficzne, Vsync, ustawienia kartu graficznej i włączyłem MSI Afterburner - on mi pokazał że mam stałe 60fps więc doszedłem do tego że Minecraft mi je ogranicza  :( .

W snooper setting zauważyłem że wartość C_fps wynosi 30. co świadczy o tym że klient wyświetla 30fps. Ale dlaczego?

Macie jakieś pomysły do tego? Z góry dziena!  :D

 

Tu macie screena z afterburnera i z F3 Minecraft: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik KoxMB edytował ten post 17 October 2018 - 18:14


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 17 October 2018 - 19:19

Komputer ci płonie, 96*C na procku i 90 na GPU.

 

Nie masz w ustawieniach suwaczka ustawionego na 30 FPS albo na coś innego?


e

 

 


#3 KoxMB

KoxMB

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • 78g87dgasdas

Napisano 17 October 2018 - 19:39

O temperaturach to ja wiem, za jakiś czas leci do czyszczenia bo przypuszczam że problem z wentylatorami bo w spoczynku ma 60 ale nie ważne. Pisałęm że sprawdzałem dosłownie wszystko i wina leży po stronie minecrafta bo afterburner pisze że opengl "wytwarza" 60fps a minecraft ogranicza je do wyświetlania 30fps. Raz na jakiś czas przy szczęściu mam 60fps i wtedy mam 20-30% zużycia karty graficznej. Nie wiem od czego to zależy, zaraz dorzucę screena z snooper settings jak mam 30fps i jak jakimś cudem mi się uda odpalić na 60fps. To jest jak gra na szanse: 60fps - 5% 30fps 95% xD Naprawde nie wiem od czego to zależy. Nie ma MC przypadkiem jakiś zabezpieczeń lub ustawiania fps po wejsciu na swiat/serwer? Dosyć długo ładują sie chunki po wejsciu i przez 5-10sek mam po 5-30fps a potem ustaje do stałych 30. A mój komputer jest w stanie na 100% odpalić mc nawet w 120fps bo kiedyś takie coś osiągał na dobrych ustawieniach. Mój brat ma po 80fps na starym radeonie 4470 chyba i pentiumie g3300 chyba.
Z góry dzięki za pomoc :D


P.S screeny dam za około 15minut :)


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Tutaj macie screeny z mjego launchera, snooper setings, i ustawień graficznych. Czekam na odpowiedzi i życzę dobrego wieczoru! ;)

Użytkownik Aziz edytował ten post 18 October 2018 - 04:15


#4 DankiScar

DankiScar

    Nowy

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • DankiScar

Napisano 17 October 2018 - 21:55

A w ogóle próbowałeś usunąć minecraft (.minecraft czytam inne launchery)? Może po ponownej instalacji wartość z 30 FPS zmieni się na 60 :)



#5 KoxMB

KoxMB

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • 78g87dgasdas

Napisano 18 October 2018 - 13:25

A w ogóle próbowałeś usunąć minecraft (.minecraft czytam inne launchery)? Może po ponownej instalacji wartość z 30 FPS zmieni się na 60 :)

Jakie polecacie launchery non-premium? Najlepiej żeby miał jakieś paczki modó lub wersję z optifine odrazu do pobrania bo mój po wlaczeniu mozna było kliknąć Optifine 1.13.1 i się instalował minecraft odrazu z optifinem.

 

 

P.S co do save to nie ma problemu bo świat mam na serwerze który można pobrac z mojangu. (server.jar, server.properties wiecie o co chodzi :) )

 

P.S2 po reinstallu launchera i .minecraft nic sie nie zmieniło. Jedyne co zauważyłem to że te FPS w snooperze świadczą o fps w tym momencie czyli jak miałem fps 30/24 to w snooperze miałem 30 i analogicznie. Nie wiem od czego zależy to ???/??? mam to tylko na optifine bo w zwyklym mc mam tylko ??? a nie ???/???


Użytkownik KoxMB edytował ten post 18 October 2018 - 13:42