Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modpack na serwerze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hans0012

hans0012

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 23 September 2018 - 11:06

Siema. Od razu mowie ze jestem totalnie zielony w tych sprawach. Chcialem zagrac ze znajomym w minecrafta na modach mianowicie na konkretym modpacku. Czy mogloby mi ktos mniej wiecej wyjasnij co mam zrobic, jak zaladowac mody na serwer itd. Z góry dzieki.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 mateo9999

mateo9999

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • mateo9999

Napisano 01 October 2018 - 19:02

Serwer z hostingu? Świat dla jednego gracza udostępniany przez lan? Czy serwer stawiany przez "pliki" że tak to nazwę :P? Jeśli chodzi o opcję drugą to wystarczy że obaj będziecie mieli te same mody wgrane na kliencie. Wystarczy pobrać gotową paczkę modów i o ile będzie to całe ".minecraft" nic więcej nie trzeba będzie robić. Jeśli tylko mody to trzeba zainstalować silnik forge. Pobierasz forge na daną wersję instalujesz go, uruchamiasz minecrafta gdy już to zrobisz wyłączasz go i w towim .minecraft utworzy się folder "mods". Tam wrzucasz wszystkie mody które w większości mają rozszerzenie .jar. Pamiętaj że większość modów wymaga takich "biblioteczek" do działania. To też forma modu która nic nie wprowadz tylko sprawia że jakiś inny mod działa najprościej mówiąc :P. A jeśli stawiasz serwer z pliku czy na hostingu to robienie go działa jak robienie klienta na modach. Pobierasz forge, przy instalacji dajesz install server dajesz lokazlizacje i pliki które ci pobierze to serwer na silniku forge. Odpalasz go, rozpakuje ci się ładnie i znowu pokaże się folder "mods" i wrzucasz tam mody :D. Lista modów z klienta i serwera musi się zgadzać co do jednego i co do wersji modu. Mody które wprowadzają jakieś minimapy itp. które są typowo na klienta nie wgrywa się na serwer jak coś. Dodam jeszcze tylko że jak chcesz wgrać jakiegoś moda to nie ma wersji na serwer i na klienta. Mod działa na obu z nich. Pobierasz np. Mekanism.jar i wgrywasz pliczek na serwer i klienta. w razie pytań pisz :P