Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zostać technikiem serwerów Mc?

pluginy technik serwer java skrypty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amazig_Majkraft

Amazig_Majkraft

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Demkkk35544

Napisano 04 September 2018 - 21:27

Witam!


Otóż jestem nowy na tym forum i potrzebuję pomocy!


Jestem początkującym programistą, technikiem, budowniczym i coś w ten dizajn.

No i chciałbym się w tym kierunku rozwijać!


Proszę o pomoc doświadczone osoby w tych tematach, oraz tych, którzy mieli jakieś doświadczenia np. byli technikiem itp.


Jak macie jakieś waskazówki, poradniki, linki, kanały yt, to barzdzo chętnie je przyjmę!

(Mogą być też w języku eng -_- )


Z góry dzięki za każdą odpowiedz!


Ps. Daje diaxy itp. za pomocne odpowiedzi


Tutaj trochę szczegółów, czyli dokładniej w czym potrzebuję pomocy:


:torch:  1.Na czym lepiej postawić serwer Mc? Na endercheśćie, dedyku, vps czy w chmurze? + jakieś pomocne linki!


2.Jakich programów potrzebuję jako technik do łączenia się z serwerem, edycji kodu javy, pluginów i skryptów?


3.Poradnik jak nauczyć się pisać Javy, pluginów i skryptów oraz programowania obiektowego? + Linki, poradniki itp.


4.Poradniki dotyczące bukkita / spigota? (Wolę spigota)


5.Poradniki dotyczące Item shopu, staty serwera itp. na stronie www


6.Macie jakiś kurs javy godny polecenia, może to być książka, filmik yt, wpis na forum lub coś w stylu kursów np. z eduweb.pl


7.Macie jakieś fajne stronki www itp. do doskonalenia eng?


8.Jakies porady dotyczące budowniczego i budowania na serwerach np. spawnów, lobby, lokacji itp.


Oraz wasze porady, linki, refleksje itp. dotyczące bycia technikiem, budowniczym itp.


Ps: Mam 14 lat i dopiero zaczynam to wszystko ogarniać xD.  :) :tnt:

 

 


Użytkownik Amazig_Majkraft edytował ten post 04 September 2018 - 21:45


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Amazig_Majkraft

Amazig_Majkraft

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Demkkk35544

Napisano 04 September 2018 - 21:48

Nie patrzcie na jakość tektu, bo już 5 razy próbowałem go edytować i nie zapisywało się :(

Jutro poprawie font i będzie czytelniej.



#3 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 04 September 2018 - 21:50

1. To zależy od wielkości serwera lub od wymaganych zasobów (pojemność dysku, RAM, CPU itp)

 

2. Do łączenia się z FTP masz FilleZilla (ewentualnie SSH jeżeli masz VPS / dedyka to PuTTY).

Pisanie pluginów i edycja kodu Javy to to praktycznie to samo (chyba że się pokusisz o Kotlina zamiast Javy).

Ja zaczynałem z Eclipse i sprawuje się bardzo dobrze i dla mnie szybciej kompiluje niż opcja nr 2.

Opcją nr 2 jest IntelliJ IDEA Community od JetBrains:

4uaYlAY.png

 

Jest on bardziej rozbudowany, wspiera swoje pluginy np. status na Discordzie: 

GosIsJp.png

 

Jednakże musisz poświęcić trochę więcej czasu na ogarnięcie interfejsu .itp

 

3. Tutaj nie mam jak ci pomóc bo sam pojechałem z kilku odcinków anglojęzycznych poradników + dokumentacja.

 

4. Ale do czego konkretnie? Z tego co kojarzę API spigota ma więcej możliwości niż bukkit i spigot działa lepiej od bukkita.

 

 

 

Poradniki dotyczące Item shopu, staty serwera itp. na stronie www

 

Item shop teoretycznie nie potrzebuje nawet pluginu. Wystarczy znać PHP / JS i podpiąć serwer RCONem pod itemshop.

Staty serwera na strone WWW to już więcej roboty, bo musisz się nauczyć ogólnego tworzenia pluginów i EventHandlerów + podpinania bazy danych pod plugin, co moim zdaniem w Javie to jakiś masochista robił obsługę MySQL.

 

 

 

Macie jakiś kurs javy godny polecenia, może to być książka, filmik yt, wpis na forum lub coś w stylu kursów np. z eduweb.pl

Tak jak mówiłem wyżej, nie pomogę tutaj, bo sam leciałem z praktycznie manuali i kilku przykładów gotowych kodów.

 

 

 

Macie jakieś fajne stronki www itp. do doskonalenia eng?

Zagraniczny YouTube. Oglądanie seriali / filmów po angielsku (z napisami angielskimi). Gdyby nie to, to dalej bym siedział na poziomie: "Me be Simon".


Użytkownik Szerbi edytował ten post 04 September 2018 - 21:51

e

 

 


#4 Amazig_Majkraft

Amazig_Majkraft

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Demkkk35544

Napisano 04 September 2018 - 22:42

Szerbi dzięki za odp!  :diament:



#5 emempe

emempe

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 04 September 2018 - 23:10

jjak zostac technikiem serwerow minecraft? odpowiedz jest prosta musisz znac sie na pluginach programowaniu budowaniu map itp


ENIGMA 
 "Spokój to jedna z niewielu wygód, które są za darmo."
UŻYWKOWNIK  
 "Hej, pogadajmy o narkotykach i nie tylko : ) "

 


#6 Amazig_Majkraft

Amazig_Majkraft

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Demkkk35544

Napisano 05 September 2018 - 10:36

Xd dzieki emempe, tylo to wie każdy.
Ale dzięki.

#7 Sopelpl

Sopelpl

    Nowy

  • Użytkownik
  • 41 postów
  • SoeplPL

Napisano 30 September 2018 - 12:09

Aby zostać technikiem musisz znać Jave. Najlepiej nauczyć się jej z książki, którą osobiście polecam: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

A jeżeli będziesz miał ochotę to potem po wyżej wymienionej książce możesz DODATKOWO przestudiować tą: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Wszystki te książki sam studiowałem i powiem, że naprawde można się dużo nauczyć



#8 ZdzisiuMaszWulkanik

ZdzisiuMaszWulkanik

    Znawca

  • Zbanowany
  • 224 postów
  • cipkawokresie

Napisano 30 September 2018 - 20:44

 

Witam!


Otóż jestem nowy na tym forum i potrzebuję pomocy!


Jestem początkującym programistą, technikiem, budowniczym i coś w ten dizajn.

No i chciałbym się w tym kierunku rozwijać!


Proszę o pomoc doświadczone osoby w tych tematach, oraz tych, którzy mieli jakieś doświadczenia np. byli technikiem itp.


Jak macie jakieś waskazówki, poradniki, linki, kanały yt, to barzdzo chętnie je przyjmę!

(Mogą być też w języku eng -_- )


Z góry dzięki za każdą odpowiedz!


Ps. Daje diaxy itp. za pomocne odpowiedzi


Tutaj trochę szczegółów, czyli dokładniej w czym potrzebuję pomocy:


:torch:  1.Na czym lepiej postawić serwer Mc? Na endercheśćie, dedyku, vps czy w chmurze? + jakieś pomocne linki!


2.Jakich programów potrzebuję jako technik do łączenia się z serwerem, edycji kodu javy, pluginów i skryptów?


3.Poradnik jak nauczyć się pisać Javy, pluginów i skryptów oraz programowania obiektowego? + Linki, poradniki itp.


4.Poradniki dotyczące bukkita / spigota? (Wolę spigota)


5.Poradniki dotyczące Item shopu, staty serwera itp. na stronie www


6.Macie jakiś kurs javy godny polecenia, może to być książka, filmik yt, wpis na forum lub coś w stylu kursów np. z eduweb.pl


7.Macie jakieś fajne stronki www itp. do doskonalenia eng?


8.Jakies porady dotyczące budowniczego i budowania na serwerach np. spawnów, lobby, lokacji itp.


Oraz wasze porady, linki, refleksje itp. dotyczące bycia technikiem, budowniczym itp.


Ps: Mam 14 lat i dopiero zaczynam to wszystko ogarniać xD.  :) :tnt:

 

 

 

Myślę, że najlepiej jakbyś poszukał sam dobrego technika, który siedzi w tym kilka lat i by Cię nauczył. Z poradników nie wiele wyniesiesz z tego względu, iż większość jest przestarzała lub prezentują one programy, które zostały dawno zaktualizowane bądź po prostu wyszły z mody.



#9 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 03 October 2018 - 12:59

Myślę, że najlepiej jakbyś poszukał sam dobrego technika, który siedzi w tym kilka lat i by Cię nauczył. Z poradników nie wiele wyniesiesz z tego względu, iż większość jest przestarzała lub prezentują one programy, które zostały dawno zaktualizowane bądź po prostu wyszły z mody.

 

Pokazują stare programy, ale sposób pisania w Javie się nie zmienił.


  • HelloDoggo lubi to

e

 

 


#10 Igorus_XT

Igorus_XT

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 133 postów
  • Podaje tylko w nagłych wypadkach

Napisano 12 October 2018 - 09:21

Jeżeli mam być szczery to jak chcesz se postawić serwery minecraft to polecam ci kupić serwer VPS lub minecraft na hostingu CraftHost.PL 

 

Pozdrawiam.


Witam polecam wam najlepszy hosting minecraft oraz VPS 

możecie się zarejestrować pod tym linkiem -----> http://crafthost.pl/...x.php?id=110113






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pluginy, technik, serwer, java, skrypty