Skocz do zawartości


Zdjęcie

Multiplayer przez Lan problem

multiplayer lan błąd

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 aklorak

aklorak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 August 2018 - 14:39

Witam.

 

Jakiś czas temu grałam sobie z dzieciakiem w MC przez LAN (wersja gry 1.12, bez modów, konta kupione na oficjalnej stronie). Po kilku miesiącach przerwy odpaliliśmy grę (zaktualizowała się do wersji 1.13), ale nie możemy grać przez lokalną sieć. Jak udostępniam grę z lapka to na stacjonarnym nawet nie widać tej gry aby dołączyć. Jak udostępniam ze stacjonarnego to widzę grę, ale nie mogę dołączyć do gry.

 

Mam taki komunikat:

io.netty.channel.AbstractChannel$AnnotatedConnectException: Connection timed out: no futher information:

 

Grę odinstalowałam i zainstalowałam ponownie, usuwając wszystkie pliki. Restartowałam router (nic tam nie było zmieniane).



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 GFCarter

GFCarter

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • 'Lil Gongol#9121
  • Piorun906

Napisano 19 August 2018 - 14:54

Masz zainstalowaną najnowszą Javę i ten "Dzieciak" też?


Mam nadzieję, że pomogłem, a jak tak to, j**ie mnie to czy zostawisz diaxa czy nie :P


#3 aklorak

aklorak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 August 2018 - 15:46

Tak. Na obu kompach wersja 1.13



#4 GFCarter

GFCarter

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • 'Lil Gongol#9121
  • Piorun906

Napisano 19 August 2018 - 16:03

Mówie o Javę


Mam nadzieję, że pomogłem, a jak tak to, j**ie mnie to czy zostawisz diaxa czy nie :P


#5 aklorak

aklorak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 August 2018 - 18:31

Zainstalowałam najnowszą, bez zmian,



#6 Velta

Velta

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 772 postów
  • Velciakk

Napisano 20 August 2018 - 11:45

Upewnij się, że na systemie Twoim i Twojego dziecka proces Javy ma dostęp przez zaporę sieciową.


giphy.gif


#7 GFCarter

GFCarter

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • 'Lil Gongol#9121
  • Piorun906

Napisano 20 August 2018 - 13:28

Zainstalowałam najnowszą, bez zmian,

a masz może w domu królika, czy inne małe gryzonie, bo to może być tak, że w którymś komputerze pogryzł kabel


Mam nadzieję, że pomogłem, a jak tak to, j**ie mnie to czy zostawisz diaxa czy nie :P


#8 aklorak

aklorak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 August 2018 - 17:22

Mam koty, więc nie powinnam mieć gryzoni :) a komputery są na wi-fi.

 

W zaporze systemu na laptopie były jakieś 2 proramy Java z dostępem do sieci domowej, a na stacjonarnym tylko jedna Java miała ten dostęp. Nadanie dostępu drugiej spowodowało, że na stacjonarnym można było odszukać grę w sieci domowej. Dodałam jeszcze Minecraft do tej listy, ale samo pozwolenie na dostęp do sieci domowej nie wystarczył. Dałam uprawnienia do sieci publicznej obu programom Java i Minecraftowi i to rozwiązało problem (być może nie wszystkie muszą go mieć, ale nie chce mi się już kombinować).

 

Dzięki za pomoc.

 

Swoją drogą to dziwne, że coś co działało nagle działać przestało. Fakt, że jakiś czas nie graliśmy, pewnie przez ten czas zaktualizowała się Java, Minecraft na pewno przy uruchomieniu, ale to chyba ustawień nie zmieniło?



#9 GFCarter

GFCarter

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • 'Lil Gongol#9121
  • Piorun906

Napisano 20 August 2018 - 18:36

to nie zmienia faktu żadnego, gdyż mi kot kiedyś przegryzł jakiś kabel, ale jeżeli nie to nie.


Mam nadzieję, że pomogłem, a jak tak to, j**ie mnie to czy zostawisz diaxa czy nie :P


#10 Vindow

Vindow

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Vindow

Napisano 20 August 2018 - 18:41

Aktualizowanie Javy czy tępienie gryzoni raczej nie przyniesie rezultatów, proponuję sprawdzić czy problem występuje również na wersji 1.12.

 

Nevermind.


Użytkownik Vindow edytował ten post 20 August 2018 - 18:42






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: multiplayer, lan, błąd