Skocz do zawartości


Zdjęcie

SkriptCraft Nowy, Lepszy SKRIPT!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nycaff

Nycaff

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Nycaff

Napisano 03 August 2018 - 09:17

Hej przeglądajac stare strony natrafiłem na SkriptCraft. Plugin na tworzenie skryptów w JavaScript. Może coś więcej już mówię..

SkriptCraft jest nowszym Skriptem. Pozwala na tworzenie absolutnie wszystkiego w JavaScript. Pisanie skryptu przypomina pisanie normalnego pluginu, a więc jeżeli chcesz prostsza alternatywę dla tego wybierz SkriptCraft.

W SkriptCraft stworzono już przykłady typu:
Wybuchowe luki, Minigra Paintball, Domek w skrypcie, oraz parę innych. Problemem jest to że SkriptCraft jest bardzo mało popularny i nie ma na niego dużo przykładów!.

Zaletami SkriptCraft jest:
- Prostota pisania skryptów
- Możliwość uruchamiania skryptów z komendy tutaj są 2 opcje.
( Uruchamianie skryptu z komendy wykonującej: /js nazwaskryptu )
( Albo jeżeli skrypt jest naprawdę mały wpisać kod w czacie tekstowym)
- SkriptCraft nie laguje serwera jak Skript!, testowałem na 3 maszynach z enderchest, crafthost, oraz craftserve!.

Coś na koniec:
- SkriptCraft wymaga niestety większej znajomości angielskiego od Skripta ale jeżeli już się wszystko ogarnie to wszystko leci z górki :). I dlaczego właśnie reklamuje/boostuje taki plugin?, po prostu bo jest lepszy i lepiej korzystać z czegoś co jest lepsze i bardziej zoptymalizowane.

Na koniec często zadawane pytania:
- Muszę jakieś ściągać programy żeby w tym pisać??: Nie SkriptCraft tworzy specjalny folder ze skryptami w nim możesz normalnie pisać skrypty pisane nawet w najprostszym Notatniku.

- Czy da się w tym robić gildie, stoniarki, backdoory, komendy na pomoc, losowanie na vipa, antyboty, antilogout, automsg?: W SkriptCraft ogranicza was tylko wasza wyobraźnia.

Tutaj download pluginu, oraz dokumentacja i inne:

- Link do githuba (przykłady, dokumentacja, source pluginu)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



- Download Bukkit

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



I jeszcze prosty przykładzik jak wygląda pisanie w tym skryptów:

events.blockBreak( function( event ) {
echo(event.player, 'Zniszczyles Blok!' );
});

U góry skrypt na informowanie gracza jeżeli wykopal blok.
Jak widzimy linijki:
events.blockbreak (Sprawdza czy gracz wykopal blok)

echo(event.player, ) - Wysyła wiadomość do eventu gracza.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 03 August 2018 - 10:30

Chyba nie wiesz jak wygląda pisanie w Javie, skoro porónujesz JS do Javy :v


  • Nycaff lubi to

e

 

 


#3 Nycaff

Nycaff

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Nycaff

Napisano 03 August 2018 - 13:40

Chyba nie wiesz jak wygląda pisanie w Javie, skoro porównujesz*  JS do Javy :v

Chyba wiem jak wygląda, pisanie w Javie.

I czy ja pisałem że mogę całkowicie te oba języki porównać? + JavaScript w SkriptCraft wygląda nieco inaczej. Czy ty człowieku wogóle wytestowałeś ten plugin czy piszesz komentarze z du*y?  ^_^



#4 Nycaff

Nycaff

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Nycaff

Napisano 03 August 2018 - 16:34

Muszę się pochwalić, zrobiłem prostego WorldEdita za pomocą SkriptCrafta. Polecam, wydaję mi się nawet że działa szybciej od WorldEdita/VoxelSniper



#5 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 03 August 2018 - 20:51

Nie testowałem i nie mam zamiaru. Jak myślisz, że możesz tym zastąpić czystą Javę to się troszeczke mylisz. Pokaże ci pewien przykład:

>Wychodzi nowa wersja MC.
>Czekasz na opublikowanie nowego API dla spigota / bukkita.

Tu nie czekasz aż tak długo.

Teraz przykład z twoim pluginkiem.

>Wychodzi nowa wersja MC
>Czekasz na opublikowanie nowego API dla spigota / bukkita.
>Czekasz na wydanie nowej wersji pluginu, żeby obsługiwał nowe API

Jestem ciekaw czy da sie używać wszystkiego, co oferuje Spigot API dla Javy.

EDIT
Ogólnie mówiąc, spoko że ktoś ulepsza skrypty itd, ale to nie jest jeszcze pełnoprawny plugin.
Bełkocze no ale już chce mi sie spać.

Użytkownik Szerbi edytował ten post 03 August 2018 - 21:00

e

 

 


#6 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 03 August 2018 - 21:33

Już myślałem, że to post jakiegoś wysłannika Liptera.



#7 Nycaff

Nycaff

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Nycaff

Napisano 05 August 2018 - 09:28

I co się to wiąże z moim postem XD?
W dodatku SkriptCraft jak wiem ma wbudowana automatyczna bibliotekę Bukkit oraz Spigota, więc nie ma mowy o czekania na api. I po raz kolejny kolego twoje komentarze nic nie wnoszą i są bez sensu....

Edit: Zobaczyłem że znów napisałeś że ja uważam że skrypty w tym pluginie to to samo co pisanie w Javie.. Przeczytaj recenzje produktów moja wypowiedź powyżej, bo chyba czytanie ze zrozumieniem trzeba sobie przypomnieć :)



Nie testowałem i nie mam zamiaru. Jak myślisz, że możesz tym zastąpić czystą Javę to się troszeczke mylisz. Pokaże ci pewien przykład:
>Wychodzi nowa wersja MC.
>Czekasz na opublikowanie nowego API dla spigota / bukkita.
Tu nie czekasz aż tak długo.
Teraz przykład z twoim pluginkiem.
>Wychodzi nowa wersja MC
>Czekasz na opublikowanie nowego API dla spigota / bukkita.
>Czekasz na wydanie nowej wersji pluginu, żeby obsługiwał nowe API
Jestem ciekaw czy da sie używać wszystkiego, co oferuje Spigot API dla Javy.
EDIT
Ogólnie mówiąc, spoko że ktoś ulepsza skrypty itd, ale to nie jest jeszcze pełnoprawny plugin.
Bełkocze no ale już chce mi sie spać.

I co się to wiąże z moim postem XD?
W dodatku SkriptCraft jak wiem ma wbudowana automatyczna bibliotekę Bukkit oraz Spigota, więc nie ma mowy o czekania na api. I po raz kolejny kolego twoje komentarze nic nie wnoszą i są bez sensu....

Edit: Zobaczyłem że znów napisałeś że ja uważam że skrypty w tym pluginie to to samo co pisanie w Javie.. Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedź powyżej, bo chyba czytanie ze zrozumieniem trzeba sobie przypomnieć :)

Użytkownik Nycaff edytował ten post 05 August 2018 - 09:31


#8 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 05 August 2018 - 09:58

- Czy da się w tym robić gildie, stoniarki, backdoory, komendy na pomoc, losowanie na vipa, antyboty, antilogout, automsg?: W SkriptCraft ogranicza was tylko wasza wyobraźnia.

Zapewniam cię, że nie.

 

W SkriptCraft stworzono już przykłady typu:
Wybuchowe luki, Minigra Paintball, Domek w skrypcie, oraz parę innych. Problemem jest to że SkriptCraft jest bardzo mało popularny i nie ma na niego dużo przykładów!.

Ale wiesz, że poziom zaawansowania tych pluginoscriptów jest tak wysoki, że aż niski?

 

 

Coś na koniec:
- SkriptCraft wymaga niestety większej znajomości angielskiego od Skripta ale jeżeli już się wszystko ogarnie to wszystko leci z górki :). I dlaczego właśnie reklamuje/boostuje taki plugin?, po prostu bo jest lepszy i lepiej korzystać z czegoś co jest lepsze i bardziej zoptymalizowane.

Każdy język programowania wymaga znajomości angielskiego. Znaczy no niby można się od biedy uczyć komend na pamięć, ale to nie ma sensu.

 

 

W dodatku SkriptCraft jak wiem ma wbudowana automatyczna bibliotekę Bukkit oraz Spigota, więc nie ma mowy o czekania na api. I po raz kolejny kolego twoje komentarze nic nie wnoszą i są bez sensu....

Czyli według ciebie ten plugin można zainstalować na vanillowym silniku?



#9 Nycaff

Nycaff

    Nowy

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Nycaff

Napisano 05 August 2018 - 14:22

Zapewniam cię, że nie.

 

Ale wiesz, że poziom zaawansowania tych pluginoscriptów jest tak wysoki, że aż niski?

 

 

Każdy język programowania wymaga znajomości angielskiego. Znaczy no niby można się od biedy uczyć komend na pamięć, ale to nie ma sensu.

 

 

Czyli według ciebie ten plugin można zainstalować na vanillowym silniku?

1. Zapewniam cię że tak ;)

2. Co to oznacza? :P

3. Wiem że każdy język programowania wymaga angielskiego, ale SKriptCraft wymaga go trochę bardziej ;)

4. A czy na vanille są pluginy?... głupek..



#10 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 05 August 2018 - 15:31

SkriptCraft wymaga troche bardziej angielskiego?

 

0JmENsn.png

 

Widzisz coś tutaj, co nie jest po angielsku?

 

"W dodatku SkriptCraft jak wiem ma wbudowana automatyczna bibliotekę Bukkit oraz Spigota" wyjaśnij w jaki sposób automatyczna, tworzy się sama po wydaniu nowej wersji, czy co.  Tak czy siak jak masz zamiar korzystac z API Spigota lub Bukkita to MUSISZ CZEKAĆ


e

 

 


#11 Gość_zeber_*

Gość_zeber_*
  • Gość

Napisano 05 August 2018 - 17:01

4. A czy na vanille są pluginy?... głupek..

 

W dodatku SkriptCraft jak wiem ma wbudowana automatyczna bibliotekę Bukkit oraz Spigota, więc nie ma mowy o czekania na api. I po raz kolejny kolego twoje komentarze nic nie wnoszą i są bez sensu....