Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Projekt] Project HH (Server Hc Nowej Generacji)

Hardcore Skkf Nowość Zmiany Na HC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 07 July 2018 - 16:04

Witam,
przez rok obserwacji community "pvp" z którego w którym w sumie siedzę zauważyłem monotonność na serverach easyhc(totalny szjs), mediumhc(no w miare), hardcore(dużo było grane) chcąc zmienić chociarz troche zauważalnie tryb hc postanowiłem zrobić nowy tryb o nazwie roboczej "HarderHc"
Jak zapewne wiecie community "pvp" zatrzymało się na wersji 1.7/1.8 ze względu na pvp które się uczyli od lat aby być jak najlepszym niestety mojang wypiszczając tzw. "Combat Update" czyli wersję 1.9 zatrzymał rozwój tego community z myślą o tym community postanowiłem stworzyć nowy system pvp czyli połączenie pvp z 1.8 + tarcze co daje praktycznie tą samą rozgrywke co na 1.8 lecz z oczywistymi nowościami wersji nowszych.
Kolejną rzeczą jest sprawa dropu nie wiem kto to wymyślił ale polskie community tak od tego się uzależniło że nawet na hardcorze jest już duży drop np: mchc.pl 29 edycja próbując połączyc 2 community wymyśliłem aby czasami z rud i tylko z rud dropiły rudy podwójnie (vip miał by większą szansę)
Następną rzeczą jest edycja koxów (golden apple) oraz dodania golden apple+ który także urozmaicił by rozgrywke refile i koxy były by osłabione a golden apple+ był by ociupinke lepszy od koxa z 1.8 lecz był by trudny w craftingu (8 gold blockow + kox)
Na tzw. Starcie Edycji do godziny 00.00 z trawy dropiły by czasami itemy na lepszy start np jakiś iron ore
Na serverze także były by
Codziennie wyzwania np: zabij ileś graczy,wykop ileś stowna, zcraftuj jakąś rzecz itp...
Oraz będzię główny serverowy event czyli przez miesiąc gracze będą mogli zbudować najlepszy zamek gildi nagrody to (Top 1,2,3,4,5 dla wszytkich ranga event na kolejną edycję), (Top 6,7,8,9,10 dla wszystkich ranga Vip na kolejną edycję)
Myślę że pomysły przypadły wam do gustu możecie się wypowiedzieć w komentarzach za wszelkie błędy ortograficzne przepraszam pisałem na telefonie w pospiechu
Pozdrawiam brickminerpl aka shadoweg

Edit v1: Nasz Discord

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik BrickMinerPl edytował ten post 12 July 2018 - 11:10

409044.gif


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 July 2018 - 16:34

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze, jakim cudem ci wszyscy "pvpowcy" uczyli się dosłownie klikać w myszkę, kilka lat?

 

Zamiast "golden apple+" można zrobić reteksturę jakiegoś innego jedzenia i za pomocą pluginu, po zjedzeniu nadać graczu efekty potki (żeby teksturę miało inną od zwykłego "kox'a").

Wtedy zamiast gold blocków dać coś bardziej przemyślanego od kilku ton tego samego surowca. Może jakiś specjalny przedmiot (again, retekstura) zdobywany z bossów losowo porozmieszczanych na mapie.

 

Konkurs na zamek gildii imo nie wypali, ludzie będą i tak budować kloce z obsydianu. Co będziesz oceniał, który jest większy?

 

No i z trawy mają dropić surowce? srsly? Nie przesadzaj bo wyjdzie jeszcze gorsze od izihace.

 

"Stowna"? Stowne? Nowy dialekt tworzysz? lmao

 

A te "dzienne wyzwania", które wymyśliłeś są typowo nudne i monotonne.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 07 July 2018 - 16:49

Czyli zaplanowałeś sobie stworzenie serwera Harder hardcore implementując w nim tylko absurdalne ułatwienia i prezentując kolejną wariację easy hc. Gratuluję pomysłu, nie ma to jak ułatwiać i tak już łatwą grę. Już nawet nie pytam jak i za co chcesz to wypromować. Jak już chcesz robić easy hc to nazywaj to po imieniu. I mam nadzieję, że nie będziesz tego pomysłu nazywał innowacyjnym. No więc krótko podsumowywując: moim zdaniem słaba koncepcja ale jeżeli masz pieniądze to możesz sobie popróbować.

#4 Miszczcraft

Miszczcraft

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów
  • SebaG2000

Napisano 07 July 2018 - 16:58

Również stwierdzam, że jest to słaby pomysł i serwer nie wypali.

 

 Czemu używasz angielskich słów "servera, stowna, community" zamiast polskich wyrazów "serwera, kamienia, społeczeństwo"? 



#5 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 July 2018 - 16:59

No i oczywiście PERM za śmierć, ma być trudno! (tak, wiem, że to bardziej irytuje niż utrudnia)


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#6 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 07 July 2018 - 17:22

No i oczywiście PERM za śmierć, ma być trudno! (tak, wiem, że to bardziej irytuje niż utrudnia)


I tak wszyscy wiemy, że to nie będzie hardcore, wątpię żeby ktokolwiek ze „społeczności pvp” wiedział czym to jest chociażby w vanilli

#7 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 07 July 2018 - 17:28

Jak to ma być serwer harderHc to poziom trudności musi być ustawiony na trudny, bo inaczej to easyerHc.
O normalnym spawnie mobów chyba nie trzeba wspominać, tyle ode mnie.

#8 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 07 July 2018 - 18:35

Katniss chodziło mi o coraz szybsze sposoby klikania np jitter click, butterfly, drag click itp...
Jeśli chodzi o te nowe przedmioty to dobry pomysł napweno coś z tym pokombinuje a jeśli chodzi o tą trawe to poszalałem chodziło mi bardziej o patyki czy coś a te bany pernamente chciał bym zrobić lecz automatycznie bym tracił grczy bo raczej mało osób chciało by kupić unbana

Benio te pomysły były luźno wymyślane i będą edytowane tak aby były trudniejsze oraz ja tam wiem co to jest hardcore w vanilla mc

Somka oczywiście poziom trudności będzie na najtrusniejszym

409044.gif


#9 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 07 July 2018 - 19:15

Nie, nie, nie... Wszystko źle. Owszem, taki serwer miałby dużo społeczności, ale społeczności dzieciaków 7-11 lat - mówisz, że izihace jest błeeeee, a robisz Jeszcze-Bardziej-Izi-HaCe. Jak chcesz zrobić serwer HC to:

  1. 0.00% szansy dropu na wszystko,
  2. Ban na tydzień za śmierć,
  3. Walka z 1.9 (nie wiem co wy widzicie w waleniu w myszkę 10^11 na sekundę (nie pisz mi o tych "rurznyh sposobah", bo aż mnie oczy bolą)),
  4. W sumie tyle, serwer powinien być piękny w swej prostocie.

PS mediumhace == izihace


Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 09 July 2018 - 17:41

  • benio1394 i Katniss lubią to

#10 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 July 2018 - 19:47

Katniss chodziło mi o coraz szybsze sposoby klikania np jitter click, butterfly, drag click itp...
Jeśli chodzi o te nowe przedmioty to dobry pomysł napweno coś z tym pokombinuje a jeśli chodzi o tą trawe to poszalałem chodziło mi bardziej o patyki czy coś a te bany pernamente chciał bym zrobić lecz automatycznie bym tracił grczy bo raczej mało osób chciało by kupić unbana

Benio te pomysły były luźno wymyślane i będą edytowane tak aby były trudniejsze oraz ja tam wiem co to jest hardcore w vanilla mc

Somka oczywiście poziom trudności będzie na najtrusniejszym

Gdyby te sposoby klikania w ogóle coś dawały... Nawet na 1.8 musisz odczekać te 0.5 (chyba) sekundy, pomiędzy trafieniami, co widać gdy przeciwnik zmienia kolor na czerwony po trafieniu.

 

Nawet ja z ~6-7 cps swego czasu byłem w stanie pokonać praktycznie każdego w 1v1 starciu (nawet niektórych cheaterów).

Nie "trenowałem" praktycznie wcale, po prostu to nie jest trudne.

A najbardziej istotne nie jest szybkie klikanie, tylko:

- nauczenie się (bardziej wyczucie) kontroli nad kamerą, by być stale skierowanym w stronę przeciwnika - aby nie chybić żadnego "okienka" na trafienie (tak, w 1.8 timing też jest bardzo ważny, ze względu na czasową nieśmiertelność po uderzeniu).

- oraz "footwork" - odpowiedni sposób poruszania się, aby utrudnić oponentowi trafienie.

Pragnę zauważyć, że żadna z tych rzeczy nie jest powiązania z systemem PvP z 1.8, a jej opanowanie, na w.w. wersji, perfekcyjnie przekłada się na najnowsze wersje.

 

 

Patyki z trawy? Nie logiczniej z liści?

Z trawy/dirtu ew jakiś kamień od czasu do czasu (no bo irl są kamienie w ziemi).

Co do banów, właśnie dlatego są one fatalnym pomysłem.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#11 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 08 July 2018 - 09:25

Jeśli chodzi o pvp to np wasze forum jest za pvp z 1.9+ rozumiem jest bardziej fair play i eliminuje problem kill aury oraz macro auto clickerów itp
Ale ten server jest robiony bardziej pod graczy którzy wolą starsze pvp. Nie jestem pewien ale społeczność hc jest hyba większa ale nie chce robić tego samego co inni coprawda na podstwie sv + gildie ale reszta rozgrywki chciałbym aby była zmieniona np nowe rudy itemy itp

409044.gif


#12 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 08 July 2018 - 09:32

Jeśli chodzi o pvp to np wasze forum jest za pvp z 1.9+ rozumiem jest bardziej fair play i eliminuje problem kill aury oraz macro auto clickerów itp
Ale ten server jest robiony bardziej pod graczy którzy wolą starsze pvp. Nie jestem pewien ale społeczność hc jest hyba większa ale nie chce robić tego samego co inni coprawda na podstwie sv + gildie ale reszta rozgrywki chciałbym aby była zmieniona np nowe rudy itemy itp

Otóż nie, auty i boty nadal są na 1.9+.

 

A co do społeczności izihace, to są to dzieci, jarające się jakimś "śmiećtuberem", które grają na izihace tylko dlatego, że ich "ulubieniec" tam nagrywa. - Dlatego inne izihace nie mają graczy, nikt nie chce na nich grać.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#13 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 08 July 2018 - 09:35

Czyli zrobić server bardziej w stylu amerykańskiego hcf?

Tylko ten problem że gorzej obecnie będzie zareklamować taki server no chyba że inviaczeg i graf się zgodzą bo to jedyne osoby z społeczności hc które mogą grać na 1.9+ mi też osobiście w miare pasuję tylko mnie głównie na yt oglądają dzieci no chyba że by je się zmanipulowało ale to będzie trudne :/

bruh multiposty ~Aziz

409044.gif


#14 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 08 July 2018 - 11:37

Tylko ten problem że gorzej obecnie będzie zareklamować taki server no chyba że inviaczeg i graf się zgodzą bo to jedyne osoby z społeczności hc które mogą grać na 1.9+ mi też osobiście w miare pasuję tylko mnie głównie na yt oglądają dzieci no chyba że by je się zmanipulowało ale to będzie trudne :/


Przyjdzie ci zapłacić kilkaset złotych za taką reklamę. A to co jak narazie zaplanowałeś nie jest zbyt rewolucyjne.

#15 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 08 July 2018 - 14:06

Jeśli chodzi o te codzienne wyzwania to za każde wyzwanwanie była by unikatowa nagroda np: customowe itemy jak ametyst, niemożliwe lub trudne do zdobycia itemy takie jak kilof 5/3/3, nether star, beacon oczywiście wyzwania były by trudne a jakbym się postarał to nawet ciekawe

Nowe pomysły:
- Za pomocą jakiegoś generatora mapy dodać nowe biomy np jakiś ametystowy gdzie jest więcej ametystów pod ziemią oraz u góry w wioskach były by customowe villagery z rzeczami z ametystu itp...
- Brak limitu koxów, refilów itp... Bo to tylko utrudnia rozgrywkę
- Customowe jedzenie np: nowe ryby ze speedem slownessem i inne jedzenia z efektami
- /sklep gdzie możesz wymienić itemy na walute "HyperGold" oraz kupić nie dostępne lub rzadkie rzeczy za rozsądną cene
- Beacon z ograniczeniem czasowym np: kupujesz w /sklep lub craftujesz np 1 tier 5 min, 2 tier 10min itd... Stawiasz atomatycznie pod beaconem pojawjają się diaxy któeych nie da się zniszczyć jak i beacona. Dodajesz sobie efekt i po tym czasie znika
- Postanowiłem że spróbuje przekonać chociaż garstke graczy do nowego pvp i mojego technika... :/ no przynajmniej się postaram

Użytkownik BrickMinerPl edytował ten post 08 July 2018 - 15:16

409044.gif


#16 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 08 July 2018 - 15:45

Jak dla mnie brzmi to wszystko tragicznie. Dzienne questy już teraz brzmią OP, a twoja łaskawość, że „może postarasz się żeby były ciekawe” spowodowała że jebłem na podłogę. Na ametystowy biom już brak mi słów, oprzyj ten serwer lepiej o orespawn mod to będziesz miał wszystko co chcesz. Brak limitów tych złotych jabłek miałby tylko sens w sytuacji kiedy drop byłby TYLKO I WYŁĄCZNIE z rud i bez żadnego podkręcania. Ale ty tworzysz easy hc więc dla zachowania jakichkolwiek równych szans nie powinieneś tego odpuszczać. Co do customowego jedzenia to istnieje coś takiego jak mikstury. Wiem, że „społeczność pvp” o nich zapomniała ale one nadal istnieją, a tego typu śmieciowe dodatki to zapychacze i nic poza tym. Sklep z rzadkimi przedmiotami w rozsądnych cenach... A czy one nie miały być rzadkie i trudno dostępne? Zmiany beacona to chyba też jakiś nieśmieszny żart no ale przecież to easy hc, dorzuć drop netherowej gwiazdy z jakiejś randomowej rzeczy bo czemużby nie? A co do ostatniego? Skoro nawet twoja ekipa nie widzi tego projektu z takich czy innych powodów to powodzenia. Naprawdę ci się przyda i nie ma tu nawet cienia ironii. Możesz też zrobić coś pożyteczniejszego społecznie i przekonać ich do renesansu tego czym ta gra jest: budowaniem, eksploracją, poznawaniem nowych ludzi i wspólną walką o przetrwanie a nie nawalaniem się wśród obsydianowych kloców i zgriefowanego terenu. Bo ta gra nie powstała z myślą o pvp.
  • Katniss, Grzesiek11 i Somka lubią to

#17 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 08 July 2018 - 18:42

Brak limitu koxów, refilów itp... Bo to tylko utrudnia rozgrywkę

 "HarderHc"

 

Tak tylko wtrącę swoje 12 groszy...

Której litery z H A R D E R H A R D nie rozumiesz? Jak ma być trudniej niż trudno, niech tak będzie.

Ale co ja się znam, na jedynym hardkorze na jakim grałem jedyne co robiłem to umyślnie dawałem się zabić


  • elementiro i benio1394 lubią to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#18 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 08 July 2018 - 20:38

Po godzinie intensywnego wymyślania opracowałem zmienioną rozgrywkę hc i poszłem bardziej w strone amerykańskiego hcf

Wchodząc na server otrzymujemy książke z małym poradnikiem i wędke
Na spawnie wędką przy jeziorze możemy wyłowić itemy na lepszy start po przejściu czerwonej lini lub losowej teleportacji zaczyna się odliczanie czasu do końca ochrony startowej (30min)
Z mobów jest pomniejszony drop ich itemów np: z creepera proch strzelniczy
Po śmierci otrzymujemy bana na 1tydzień jeżeli chcemy szybciej wrócić do gry możemy kupić unbana w itemshopie
Ranga Vip dodawała by tylko korzyści estetyczne np /teczowy - tęczowy nick
/disco możemy wybrać disco zbroje jakieś skrzydełka z parriclesów i inne podobne rzeczy
Z liści dropiły by czasami patyki oraz z dirta czasami stone itp... jak wyżej Katniss wspomniał
Pvp było by z 1.9+ (planujemy wypuścić server na wersji 1.13)
Dropu ze stowna nie było by wogóle bo to nie jest "izihc"
Dodał bym troche customowych itemków oraz biomów
Za zabicie gracza rzadko dropił by klucz
który można by było wykorzystać na spawnie w skrzyne oczywiście nie były by jakieś op a i na spawn trzeba by było iść z buta (nie ma komendy /spawn /home itp... )
Randomowo na mapie spawnowały by się bossy np: na biomie wodnym byłby boss elder guardian oraz z delfina z 1.13 zrobiłbym boss rekina i takie podobne rzeczy na innych biomach oczywiście z tych bossów dropiły by unikatowe itemy dostępne tylko z tych bossów z których można by było coś interesującego zcraftować
Na tą chwilę mam tyle pomysłów jeżeli masz jeszcze jakiś pomysł bądź coś ci się nie podoba możesz się wypowiedzieć w komentarzach ode mnie narazie to na tyle
Pozdrawiam brickminerpl aka shadoweg

Użytkownik BrickMinerPl edytował ten post 08 July 2018 - 20:47

409044.gif


#19 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 08 July 2018 - 21:04

To teraz polecam przeprowadzić analizę rynku i zastanowić się jak zamierzasz to wypromować, aby szybko nie zrobiło się pusto ze względu na bany za śmierć.

#20 shadoweG

shadoweG

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów
  • shadoweG

Napisano 08 July 2018 - 21:21

Jeśli chodzi o wypromowanie to myślę nad czymś dużym i coś co zrobi efekt wow
Jeśli chodzi o te bany to myślę że ub było by po +/- 1zł co jest atrakcyjną ceną a jakby ktoś nie chciał wydawać $ to co piątek byłby unban all

Edit:
Może jakiś system lvlowania np od zabijania graczy, kopania, łowienia. Może i odkrywania biomów? Startujemy z lvlem 0 z którym możemy craftować drewniane itemy, z lvl 1 możemy craftować jeszcze kamienne itemy oraz skórzaną zbroje i tak dalej i z karzdym lvl upem otrzymywaliśmy ochrone i otwierała by nam się książka informująca nas że otrzymaliśmy lvl up i co możemy teraz craftować po zamknięciu książki ochrone mamy dalej jeszcze 5sekund i możemy dalej grać. Jak blisko jesteśmy kolejnego lvl i jaki mamy lvl możemy sprawdzić komendą /lvl i otwiera nam się gui z informacjami.

Użytkownik BrickMinerPl edytował ten post 08 July 2018 - 21:37

409044.gif






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Hardcore, Skkf, Nowość, Zmiany Na HC