Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.12.2][WL][NP][100s][FB/Surv] NCraft.com.pl - Serwer FreeBuild/Survival

NoPremium FreeBuild MiniGames

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 26 June 2018 - 14:31

ncraft2.png
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
7.png
9.png
11.png
15.png
16.png


Użytkownik Xanter edytował ten post 02 September 2018 - 09:40


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 KaiserrPL

KaiserrPL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 145 postów
  • ThePolishKaiserr#1867
  • KaiserrPL

Napisano 26 June 2018 - 14:35

Spoko prezentacja, z pewnością wbije.


  • Xanter lubi to

#3 NoobLenny

NoobLenny

    Zbrodniarz wojenny większy od kisiela

  • Użytkownik+
  • 307 postów

Napisano 26 June 2018 - 18:59

NCraft... :thinking:

 

W prezentacji nie podobają mi się też rakowe modele, ale sam pomysł dobry. Wprowadźcie tylko znaki drogowe, a już nigdy nie wejdę na inny serwer.


  • Yxu. lubi to

progi postuff

 

2

69

128

313

666

999

1337

2137

7354

7355608

2147483648


#4 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 26 June 2018 - 20:12

NCraft... :thinking:
 
W prezentacji nie podobają mi się też rakowe modele, ale sam pomysł dobry. Wprowadźcie tylko znaki drogowe, a już nigdy nie wejdę na inny serwer.

To akurat budowałem ja te oba pojazdy.Trudno w głowie ułożyć plan jak zrobić ładny pojazd samochodowy :) Zbudowałem to tak jak umiałem. Ekipa budowniczych była zajęta czym innym, jedna z lepszych osób buduje tzw. "ProjectX", o którym wie tylko ekipa póki co.
Co do znaków mamy trochę ograniczone miejsce na to.

To 3 edycja po rocznej przerwie, wiec to będzie NCraftem bo tak to się nazywało od początku. Jest wiele gorszych nazw w internecie ;) Dawniej robiłem serwery jako CraftersX, ale trzeba kiedyś dać nową nazwę ;)

#5 NoobLenny

NoobLenny

    Zbrodniarz wojenny większy od kisiela

  • Użytkownik+
  • 307 postów

Napisano 27 June 2018 - 10:17

@XANT3R

Nie chodziło mi o samochody, tylko o te postacie, które nie pasują do Freebuilda. Są zbyt "fajne" (to "fajne" traktuj jako sarkazm).


progi postuff

 

2

69

128

313

666

999

1337

2137

7354

7355608

2147483648


#6 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 27 June 2018 - 10:46

Ahh okey, bo różnie można interpretować te "modele". Bądź co bądź te samochody to też tak jakby modele :P Stosujemy taką prezentację od 1.0 i pierwszy raz ktoś się przyczepił do modeli postaci, na razie nie planujemy jej zmiany. Trzeba przymknąć na nie oko a nawet dwoje oczu :D

#7 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 27 June 2018 - 11:29

Wygląda ciekawie. Prezentacja jest bardzo ładna. Choć zastanawia mnie czy nie ma problemów z powodu obsługiwania tak wczesnych wersji.


Lubię kaktusy.

#8 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 27 June 2018 - 11:33

Wygląda ciekawie. Prezentacja jest bardzo ładna. Choć zastanawia mnie czy nie ma problemów z powodu obsługiwania tak wczesnych wersji.

Też mam obawy, że mogą być problemy, zwłaszcza jeśli pvp jest z 1.8 a serwer stoi na 1.12.2, miałem częste problemy z nieodpowiednimi ilościami zadawanych obrażeń i "pustymi" trafieniami na różnych serwerach. Animacje kładzenia bloków też mogłyby się chrzanić.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#9 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 27 June 2018 - 12:02

Też mam obawy, że mogą być problemy, zwłaszcza jeśli pvp jest z 1.8 a serwer stoi na 1.12.2, miałem częste problemy z nieodpowiednimi ilościami zadawanych obrażeń i "pustymi" trafieniami na różnych serwerach. Animacje kładzenia bloków też mogłyby się chrzanić.


Była ankieta na naszym fanpage, ludzie zadecydowali że ten serwer ma obsługiwać tak wczesne wersje. Demokracja, także umożliwiłem to mimo iż wolałem zostawić go na 1.12.2.

Jeśli chodzi o bloki ze starych wersji, to z tym problemu nie ma, ani z animacjami kładzenia.

Z PvP może być problem w postaci "Pustych trafień" ale serwer to głównie FreeBuild. Survival jest tylko dodatkiem. Być może w przyszłości utworzymy osobny Survival, ale na to trzeba czasu i pieniędzy, by zrobić to porządnie, bo typowy Surv+PvP nie ma racji bytu.

#10 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 27 June 2018 - 15:39

Jeśli chodzi o bloki ze starych wersji, to z tym problemu nie ma, ani z animacjami kładzenia.

Nie chodzi mi o to, że podmieniłoby blok przy tym lub coś (bo chyba tak mnie zrozumiałeś), tylko o "niepłynne" wyświetlanie animacji i błędy w określeniu poprawnej pozycji klocka w ręce podczas renderowania (zdarzyło mi się takie coś na innym serwerze, który też obsługiwał dość szeroki wachlarz wersji).


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#11 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 27 June 2018 - 21:43

Nie zauważyłem tu takiej nie płynności animacji, może ten serwer miał wczesną wersję tego plugina, ja teraz takich objawów nie zaobserwowałem.

#12 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 13 July 2018 - 11:37

Zrezygnowaliśmy ze wspierania starych wersji Minecrafta i będziemy wspierać tylko 1.12.2, a gdy wyjdzie silnik i pluginy na 1.13, to wtedy będziemy wspierać 1.13. Zmiany te które opisuję mają swój powód w tym, że plugin odpowiadający za obsługę tylu wersji nie jest pluginem stabilnym i może powodować wywalanie graczy z serwera, po wejściu na niego.

Przy okazji zrobiliśmy nowy /spawn:
spawn.png
 
A tu stary /spawn:
staryspawn.png
 
Nowy spawn będzie jeszcze dopracowany bardziej z zewnątrz, więc za jakiś czas powinien wyglądać jeszcze lepiej! ;)
 
Oprócz tego stworzyliśmy nowe miasto /waterland
 
waterland.png
 
Oraz miasto /podziemia
podziemia.png
 
Wprowadziliśmy także obok lasu tzw. /tartak
tartak.png
 
A także zrobiono całkowicie nową arenę /spleef!
spleef.png
 
Wprowadziliśmy też nowe drogi jak widać na zdjęciach, teraz one pasują stylistycznie do pojazdów jakie zbudowaliśmy w okolicach spawnu.



#13 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 13 July 2018 - 12:47

Te podziemia to masakra i jeszcze gorzej, 0/10.

Arenka od spleef'u wygląda za to zacnie.

A tartak bym podzielił na 6 "stanowisk" (mniejszych od obecnego) z osobnymi rodzajami drewna, żeby nie irytować graczy. Albo usunął, drzewa nie są trudne do ścięcia.


  • Yxu. lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#14 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 13 July 2018 - 14:02

Te podziemia to masakra i jeszcze gorzej, 0/10.

Arenka od spleef'u wygląda za to zacnie.

A tartak bym podzielił na 6 "stanowisk" (mniejszych od obecnego) z osobnymi rodzajami drewna, żeby nie irytować graczy. Albo usunął, drzewa nie są trudne do ścięcia.

Bo foto było na shaderach i wyszło takie żółte. Poza tym jakbyś inaczej zrobił miasto podziemne skoro w minecraftcie jest bug świateł i choćbyś dał milion pochodni i glowstone to jest ciemno dlatego jest jak jest. Możemy to troszeczkę podpicować, na tym serwerze wszystko się zmienia dynamicznie bez tworzenia nowej mapy, bo to powoduje tylko wkurzenie graczy, więc pewnie za jakiś czas to przebudujemy.

podziemia2.png


Użytkownik Xanter edytował ten post 13 July 2018 - 14:10


#15 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 13 July 2018 - 14:09

Bo foto było na shaderach i wyszło takie żółte. Poza tym jakbyś inaczej zrobił miasto podziemne skoro w minecraftcie jest bug świateł i choćbyś dał milion pochodni i glowstone to jest ciemno dlatego jest jak jest.

 

Chociaż postarałbym się, żeby nie było to wszystko dosłownie jednym wielkim kwadratem.

 

1. A oświetlić można robiąc dziury aby wpadało światło dzienne (/gamerule doDaylightCycle false na danym świecie, bd potrzebował multiversa - inaczej będzie na całej mapie dzień) i maskując je kolorowym szkłem.

2. Po co chcesz oświetlać? W jaskiniach jest ciemno... Klimatu dodaje.

3. Skąd trawa w jaskinii? Jeszcze w takiej ilości.

4. Prosz bardzo, całkiem przyzwoita jaskinia, tylko trochę ciasna, ale można zawsze powiększyć (sam budowałem, ale to nieistotne):

5. Widać kule z WorldEdita

6. Brak jakichkolwiek dekoracji.

7. Fatalny dobór bloków na ściany.

8. Ten bug świateł to się skończył generalnie kilka lat temu (kompletnie czarne oświetlenie).


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#16 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 13 July 2018 - 14:13

Chociaż postarałbym się, żeby nie było to wszystko dosłownie jednym wielkim kwadratem.

 

1. A oświetlić można robiąc dziury aby wpadało światło dzienne (/gamerule doDaylightCycle false na danym świecie, bd potrzebował multiversa - inaczej będzie na całej mapie dzień) i maskując je kolorowym szkłem.

2. Po co chcesz oświetlać? W jaskiniach jest ciemno... Klimatu dodaje.

3. Skąd trawa w jaskinii? Jeszcze w takiej ilości.

4. Prosz bardzo, całkiem przyzwoita jaskinia, tylko trochę ciasna, ale można zawsze powiększyć (sam budowałem, ale to nieistotne):

5. Widać kule z WorldEdita

6. Brak jakichkolwiek dekoracji.

7. Fatalny dobór bloków na ściany.

8. Ten bug świateł to się skończył generalnie kilka lat temu (kompletnie czarne oświetlenie).

 

Bo to miasto podziemne, dlatego oświetlamy, to z nazwy jest podziemiem, ale to normalne miasto i można sobie działkę kupić. Niby się skończył, ale nie zawsze to działa dobrze np. przy pochodniach.  Możemy zrobić prawdziwe podziemia, ale tu chodziło o działki ;)



#17 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 13 July 2018 - 18:08



Bo to miasto podziemne, dlatego oświetlamy, to z nazwy jest podziemiem, ale to normalne miasto i można sobie działkę kupić. Niby się skończył, ale nie zawsze to działa dobrze np. przy pochodniach.  Możemy zrobić prawdziwe podziemia, ale tu chodziło o działki ;)

Aha, czyli "Podziemia" wyglądają jak g**no, bo "to są działki"... -_-

Seems legit...

 

Niezłe nastawienie do prowadzenia serwera, nie powiem.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#18 Xanter

Xanter

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 14 July 2018 - 13:00

Nigdzie nie napisałem,że nie przebudujemy tego. Przebudujemy, bo wszystko na tym serwerze zmieniamy dynamicznie. Tak samo wszystkie drogi zmienialiśmy w mieście głównym z 4 kratek na 5, co wiązało się z aktualizacją działek. Ciągle to rozwijamy, a wszelka krytyka jest brana pod uwagę i zleciłem budowniczym zajęcie się tematem tego miasta. Przebudujemy to wstawię wam fotkę tutaj w temacie. Aktualnie nie ma mnie na PC do poniedziałku.

#19 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 26 August 2018 - 09:58

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#20 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 01 September 2018 - 20:33

Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
InneArchiwum
do
MinecraftSerwery Minecraft


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NoPremium, FreeBuild, MiniGames