Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wyłączaniem serwera podczas rozgrywki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Murek21

Murek21

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Murek

Napisano 09 May 2018 - 13:56

Czołem!
Od samego początku - Posiadam serwer na pukawka.pl / MC bez limitu, coś na ten wzór. Gramy na wersji 1.12.2, został na pukawce zainstalowany silnik Forge 1.12.2 (Zainstalowany z Pukawki, nie własnoręcznie). oraz zostały dodane modyfikacje, m.in - Buildcraft 1.12.2 / FenceOverhaul 1.12.2 / HarvestCraft Mod 1.12.2 / Millenaire Mod 1.12.2 / Nuclear Physics 1.12.2 / Reforged Mod 1.12 / Signpost 1.12.2 oraz TreeCapitator Mod 1.12.
Gramy już w sumie kilka dni i każdy z tych modyfikacji działa poprawnie (Graliśmy też kiedyś na innej wersji MC i nie było problemu) Teraz sytuacja jest taka, że gramy sobie, coś tam robimy na serwie i nagle TRACH, serwer zostaje wyłączony. Według pukawki - serwer działa, według MC MP nie działa. Serwer trzeba zrestartować i na nowo działa.
Często jest tak, że wyłącza się co 5/10 minut, a czasem co 2/3h.
Najprawdopodobniej jest to wina jakieś modyfikacji, bądź czegoś innego.

Ogólnie - przetestowaliśmy każdą modyfikację, po kolei instalowaliśmy, każdą pojedynczo i nic nie powodowało, żadnych crashy etc. Reinstalacje silnika jak i całego serwera także zrobiliśmy. Komunikowaliśmy się z BOK Pukawki i od nich wszystko jest git, i pewno wina leży po stronie modów. Ogólnie serwer (Nawet jak nikogo nie ma na serwie) zużywa ponad 100 procent procesora. I po pewnym czasie wyłączają go.

Podczas gdy serwer crashuje, wyskakuje takie info w konsoli:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

a według raportu z crasha, w folderze, takie coś:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować




Prosimy o pomoc i o jakieś rady :D
Dzięki!



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 09 May 2018 - 14:53

Spróbuj wywalić mody i sprawdź czy nadal crashuje.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 Murek21

Murek21

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Murek

Napisano 09 May 2018 - 15:58

Spróbuj wywalić mody i sprawdź czy nadal crashuje.

Czysty serwer, bez silnika Forge, działa poprawnie i nie ma problemów. Po zainstalowaniu samego Forge - nie można wejść na serwer (Ciągle piszę "Logowanie...") i serwer działa dopiero jak wrzuci się chociażby jedną modyfikację, byle jaką.



#4 MZPL

MZPL

    MZPL

  • Użytkownik+
  • 232 postów
  • MZPL

Napisano 09 May 2018 - 19:47

Spróbuj pobrać forge z oficjalnej strony i wrzucic go na serwer. PS. Też uzywam pukawki


Użytkownik MZPL edytował ten post 09 May 2018 - 19:47

MZPL.pngMZPL.png


#5 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 10 May 2018 - 16:20

Nie jesteśmy supportem pukawki.
Z takimi sprawami to do nich, a nie tutaj. Widać że to problem u nich, bo jak to opisałeś: "Po zainstalowaniu samego Forge - nie można wejść na serwer (Ciągle piszę "Logowanie...") i serwer działa dopiero jak wrzuci się chociażby jedną modyfikację, byle jaką."
  • Sofiak lubi to

e

 

 


#6 Murek21

Murek21

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Murek

Napisano 12 May 2018 - 12:03

Spróbuj pobrać forge z oficjalnej strony i wrzucic go na serwer. PS. Też uzywam pukawki

Zrobiłem tak samo, i nic - nadal ten sam problem.
 

 

Nie jesteśmy supportem pukawki.
Z takimi sprawami to do nich, a nie tutaj. Widać że to problem u nich, bo jak to opisałeś: "Po zainstalowaniu samego Forge - nie można wejść na serwer (Ciągle piszę "Logowanie...") i serwer działa dopiero jak wrzuci się chociażby jedną modyfikację, byle jaką."

Rozumiem Ciebie, lecz zanim napisałem tutaj - napisałem do supportera pukawki, opisałem problem i dostałem od nich dwie wiadomości.
 

1. Po stronie sprzętowej / systemowej nie dochodzi do żadnych problemów. Sprawdź działanie każdego z modów poprzez wyłączanie po kolei każdego moda, restart serwera i sprawdzanie czy problem nadal ma miejsce.

2.

Do problemu mogą doprowadzać dwa czynniki:

  • uszkodzenia regionów świata
  • nieprawidłowo działający mod / silnik

Pozostałe serwery na jednostce nie ulegają wyłączeniu.

 

 

Ogólnie w formie testu przeniosłem się na inny hosting, aby sprawdzić dokladnie na hostnadplay, tam nie było crashy przez większość czasu, wszystko śmigało idealnie, lecz teraz pojawiły się, dopiero wtedy kiedy była większa eksploracja terenu. Wyskakuje taki o to błąd:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować




Sądzę że może to powodować jakaś modyfikacja, lecz przy usunięciu modyfikacji z serwera, nie można już odpalić danego Worlda i na nim grać bez danej modyfikacji :/ No chyba że się da, a ja o tym nie wiem :D


Użytkownik Murek21 edytował ten post 12 May 2018 - 12:06


#7 MZPL

MZPL

    MZPL

  • Użytkownik+
  • 232 postów
  • MZPL

Napisano 15 May 2018 - 12:48

Po kolei usuwaj mody i sprawdzaj, czy w dalszym ciągu występuje crash. Możliwe, że mody mogą się ze sobą gryźć.

EDIT: Może za mała ilość ramu? Czy w konsoli wyskakuje coś o przeciążeniu? "Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded? Running XXXXms behind, skipping XXX tick(s)"


Użytkownik MZPL edytował ten post 15 May 2018 - 12:57

MZPL.pngMZPL.png