Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki tryb gry opłaca się bardziej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 blyak

blyak

    Syn Diabła | Server Maker

  • Użytkownik+
  • 386 postów
  • blyak#8582
  • blakczu

Napisano 21 April 2018 - 17:28

Witam, otóż mam problem, ponieważ zrobiłem RealLife, jednak trochę mi się nie udało, zresztą konkurencja jest mocna mimo że nie wielka bo tylko easylife...

Właśnie, nie wiem jaki tryb by się opłacał...

Generalnie gram mało na innych serwerach, tylko u siebie.

Więc pytanie brzmi jaki tryb jest  fajny, opłaca się, i nie znudzi się po miesiącu.

Może hardcore?

 ( z Bungeecordem bawić się nie będę )

survival + gildie?

Czy może EasyHC (czyt. GównoHC)

Oczywiście mowa tutaj o zrobieniu paczki, pobierać nie zamierzam, budowle to akurat mały problem. Proszę o szybką odpowiedz!


blak.png

 


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 17:32

Za sv+gildie w jakiejkolwiek odmianie się nie zabieraj, bo nie wyjdzie.

 

Sv+Frakcje (Frakcje, nie gildie) ew. miałoby jakieś szanse, ale też nic specjalnego jeśli nie wymyślisz oryginalnych dodatków.

 

Najlepiej jakbyś zrobił coś oryginalnego, autorski minigame może (przychodzi mi na myśl tower defence z custom respackiem i modelami wieżyczek, szczegóły mogę podać na priv.)

Albo coś podobnego do Settlers V (dziedzictwo królów) z autorską mechaniką.

 

I grunt to przyłożenie się do tego i dbałość o szczegóły i "duperele".

Im więcej małych, dopracowanych rzeczy, tym większa szansa na sukces.


Użytkownik Katniss edytował ten post 21 April 2018 - 17:35

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 21 April 2018 - 18:27

Patrząc obiektywnie to jak chcesz zdobyć sporą liczbę graczy to musisz zrobić w miarę dopracowany easy hc i na start zareklamować go u paru mniejszych twórców. Nie jest to ani trochę ambitne no ale działa. Najwyżej będziesz potem nowe tryby dodawał czy coś.

#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 18:27

Patrząc obiektywnie to jak chcesz zdobyć sporą liczbę graczy to musisz zrobić w miarę dopracowany easy hc i na start zareklamować go u paru mniejszych twórców. Nie jest to ani trochę ambitne no ale działa. Najwyżej będziesz potem nowe tryby dodawał czy coś.

Izihace akurat nie mają dużej ilości graczy. Starczy popatrzeć jak kończą serwery z gildiami na tym forum.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 April 2018 - 18:42

Izihace akurat nie mają dużej ilości graczy. Starczy popatrzeć jak kończą serwery z gildiami na tym forum.

Są może z 2 albo 3 popularniejsze izihace które jakiś czas żyją, większość zdycha po tygodniu bo gracz wejdzie, wyjdzie za pół godziny i nigdy nie wróci.



#6 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 18:44

Są może z 2 albo 3 popularniejsze izihace które jakiś czas żyją, większość zdycha po tygodniu bo gracz wejdzie, wyjdzie za pół godziny i nigdy nie wróci.

Sęk w tym że to forum trafia do ułamka graczy minecrafta. Serwery te kończą tak, ponieważ ich właściciele nie wiedzą jak sprzedać swój projekt (tyczy się to też każdego innego trybu). A to właśnie na izi hc i pseudo hardcorach siedzi najwięcej graczy (+ oklepane minigames)

Są popularne tylko dlatego bo jakiś duży "śmiećtuber" na nich nagrywa a dzieci się nim "jarają". :D


Użytkownik Katniss edytował ten post 21 April 2018 - 18:52

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#7 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 21 April 2018 - 18:44

Izihace akurat nie mają dużej ilości graczy. Starczy popatrzeć jak kończą serwery z gildiami na tym forum.


Sęk w tym że to forum trafia do ułamka graczy minecrafta. Serwery te kończą tak, ponieważ ich właściciele nie wiedzą jak sprzedać swój projekt (tyczy się to też każdego innego trybu). A to właśnie na izi hc i pseudo hardcorach siedzi najwięcej graczy (+ oklepane minigames)

#8 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 21 April 2018 - 18:45

Czekam na dobry publiczny serwer vanilla... Ale to nie jest opłacalne.



#9 Paffcio

Paffcio

    null

  • Użytkownik+
  • 459 postów

Napisano 21 April 2018 - 19:26

Za sv+gildie w jakiejkolwiek odmianie się nie zabieraj, bo nie wyjdzie.

Nawet jeśli wyjdzie, to ludzie go znienawidzą. Prawie nikt tu nie lubi usłyszeć słowa "EasyHC" lub inne słowo pochodne od HC.

 

Ja wole fajny survivalek, oby tylko był w jakiś stopniu utrudniony. Powiedzmy sporo mobków z różnymi poziomami i życiami tak aby gra była niespodzianką to co można znaleźć na swojej drodze. No i ewentualnie Free Building, jednakże ten tryb wymaga sporo pracy aby na prawdę był lepszy niż te które obecnie istnieją. Tyle ograłem FB i nadal nie mogę znaleźć właściwego. Najlepiej zebrać część tych dodatków z serwerów w jedną całość, może wtedy... Tak czy siak survival będzie ok :).


  • Katniss lubi to

.Paffcio94-Siema.png

.


#10 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 19:35

Nawet jeśli wyjdzie, to ludzie go znienawidzą. Prawie nikt tu nie lubi usłyszeć słowa "EasyHC" lub inne słowo pochodne od HC.

 

Ja wole fajny survivalek, oby tylko był w jakiś stopniu utrudniony. Powiedzmy sporo mobków z różnymi poziomami i życiami tak aby gra była niespodzianką to co można znaleźć na swojej drodze. No i ewentualnie Free Building, jednakże ten tryb wymaga sporo pracy aby na prawdę był lepszy niż te które obecnie istnieją. Tyle ograłem FB i nadal nie mogę znaleźć właściwego. Najlepiej zebrać część tych dodatków z serwerów w jedną całość, może wtedy... Tak czy siak survival będzie ok :).

Pozwolę sobie dodać 3 grosze do mobów.

 

Jeszcze oprócz poziomów i HP, można zrobić tak, że niektóre moby (z 15%) trzymają proceduralnie generowane bronie o różnych parametrach, które dropią po śmierci.


Użytkownik Katniss edytował ten post 21 April 2018 - 19:35

  • Paffcio lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#11 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 21 April 2018 - 20:11

Czekam na dobry publiczny serwer vanilla... Ale to nie jest opłacalne.

>vanilla

>publiczny

co

 

@topic

Jeśli nie masz żadnego zamysłu na swój projekt, to najlepiej nie rób nic. Bez tego mamy zasyp low quality serwerów, które nic nie wnoszą i tylko marnują pieniądze ich autorów.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#12 blyak

blyak

    Syn Diabła | Server Maker

  • Użytkownik+
  • 386 postów
  • blyak#8582
  • blakczu

Napisano 21 April 2018 - 20:16

Czyli proponujecie mi czysty survival?

Bez działek, bez wysp itd? 


blak.png

 


#13 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 20:24

>vanilla

>publiczny

co

Chodziło mu jak mniemam o zwykły prosty survival bez dodatków, jak za "starych czasów".

 

Czyli proponujecie mi czysty survival?

Bez działek, bez wysp itd? 

Bez działek, ale z małymi urozmaiceniami, dopracowany musi być.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#14 blyak

blyak

    Syn Diabła | Server Maker

  • Użytkownik+
  • 386 postów
  • blyak#8582
  • blakczu

Napisano 22 April 2018 - 09:16

No to survival będzie, dzięki ;D
Do zamknięcia

blak.png

 


#15 XxLeoPLxX

XxLeoPLxX

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 376 postów
  • LeoPL#5715
  • SantoryoMC

Napisano 22 April 2018 - 16:44

Jeśli nie masz pomysłu na serwer nie rób go, proste


  • HelloDoggo lubi to

Discord serwera mc.VoidCraft.pl -> https://discord.gg/Yghx9eD

 

Dotacje na serwer VoidCraft
Hevbis - 50 diaxów - gitara
Niker738 - 1 diax


#16 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 22 April 2018 - 18:39

Ja nie chcę siać defetyzmu ale statystycznie to czyste survivale upadają częściej niż easy hc. No chyba że jednak pomyślisz nad jakimiś ciekawymi urozmaiceniami ale nawet to nie jest gwarantem sukcesu. Grunt to się nie poddawać i próbować