Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z fps w Minecraft

FPS Minecraft Problem 30fps

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fangoo!

Fangoo!

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Fangoo

Napisano 26 March 2018 - 11:35

Witam.

Mam problem z fps w Minecraft. Gdy otwieram Minecrafta na jakiejkolwiek wersji mam stałe 30fps czasem spadaj na 24fps, nie wiem czym jest to spowodowane, szczególnie ze kiedyś miałem po 300fps około. Wszystko zaczęło się od tego że usunąłem folder .minecraft z %appdata%, gdy to zrobiłem i otworzyłem minecrafta miałem tylko 30fps bez modów, tekstur packa i shaderów, a przypominam że przed usunięciem folderu miałem fps 300. Próbowałem reinstalować minecrafta i niestety nic to nie dało. Proszę o pomoc bo na 30 fps nie gra się najprzyjemniej.

 

Specyfikacja kompa:

Intel Core i7-6700K

Asus Radeon R9 380 series 4GB

16GB RAM DDR4

Dysk SSD Samsung Evo 256GB

Windows 10 Home 64bit

MSI Z170A Krait Gaming R6 Siege

java 8 64bit

 

monitor mam 60hz i 4K i na 4K gram w mc

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 26 March 2018 - 11:56

Pewnie masz ustawiony limit na 30 fps, zmień to w ustawieniach graficznych.



#3 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 26 March 2018 - 13:50

Pewnie masz ustawiony limit na 30 fps, zmień to w ustawieniach graficznych.

Od siebie, polecam ustawić VSync, 300 fps i tak się na nic nie przyda, jeśli monitor nie może ich wyświetlić.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#4 Fangoo!

Fangoo!

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Fangoo

Napisano 26 March 2018 - 14:40

W ustawieniach grafiki nie mam żadnych limitów, a ten VSync to jak ustawić?


Okey już sobie poradziłem wystarczyło wyłączyć synchronizację pionową, ale co do tego VSync to co on takiego daje?



#5 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 26 March 2018 - 14:44

W ustawieniach grafiki nie mam żadnych limitów, a ten VSync to jak ustawić?


Okey już sobie poradziłem wystarczyło wyłączyć synchronizację pionową, ale co do tego VSync to co on takiego daje?

Synchronizuje FPS'y z odświeżaniem pionowym monitora (w praktyce nigdy nie będziesz widział więcej FPS niż monitor jest w stanie wyświetlić)


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FPS, Minecraft, Problem, 30fps