Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomysły od graczy na serwer.

serwer mc serwer 1.12.2 nowy pomysły

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 17 March 2018 - 21:43

Witam.

 

Jestem Patryk, mam 20 lat i kończę IV Technikum na dziale Technik Informatyk.

 

Szukam osób chętnych stworzyć coś unikalnego. Tak wiem… ciągle się tak mówi w świecie serwerów Mc. Grając w tę grę 6-7 lat widziałem wiele serwerów/graczy/adminów/sponsorów, a nawet sam miałem sieć własnych serwerów.  Jestem przekonany, że wiem, w jaki sposób to wszystko powinno działać. Co nie znaczy też, że pozjadałem wszystkie rozumy. Mam zamiar postawić serwer, bazując na wszystkich pomysłach, które chodzą mi po głowie od bardzo długiego czasu, jednak brakuje mi trochę szerszego spojrzenia na serwery ostatnich lat. Dlatego szukam informacji od graczy, którzy bardzo dużo grali i wiedzą jakie "podstawowe" rzeczy powinny znaleźć się na serwerze gildyjnym.

 

Pod tym linkiem znajdziecie post dotyczący zbierania ludzi do tego projektu itd: <odnośnik>.

Chcemy zachować to, co jest dobrze znane graczom i aktualnie nie chcą się z tym rozstać (np. cobblex), a do tego dodać to, czego jeszcze nie widzieli.

Jesteśmy zdeterminowani, aby rozgrywka opierająca się na PVP oraz "nowoczesnych" frakcjach/gildiach z dodatkowymi całkowicie nowymi systemami "magii/piekła/nieba" była wyrównana.

 

Dlatego zwracamy się do Was:

Jeśli chcecie aby Wasze pomysły dotyczące rozgrywki trafiły na serwer, wystarczy napisać dokładnie o tym w tym temacie a na 100% rozpatrzymy każdy z nich. Absolutnie każde pomysły są mile widziane.

Osoby, które przysłużą się serwerowi mogą liczyć na sentymentalne upominki w postaci kubków/koszulek i innych tego typu rzeczy, nie wliczając rangi "przyjaciel serwera".
 

Jakie mamy pytania do Was?:

  1. Zastanawiamy się czy chcielibyście "resources pack" polegający tylko i wyłącznie na dodaniu kilku małych "smaczków" na serwer.
    Chodzi nam o dodanie kilku wyrazów powiedzianych przez lektora, które wpasują się w klimat całej rozgrywki. Dzięki możliwościom udostępnionym przez Twórców Minecraft'a, będzie to możliwe przy praktycznie zerowej ingerencji w Wasze "resources pack'i".
    Zapraszamy do głosowania na ten temat: 

    By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

     .

     
  2. Serwer oczywiście będzie na najnowszej wersji gry dlatego mamy kolejne pytanie do Was. Chcecie aby system walki z poprzednich wersji gry funkcjonował (tz brak paska ładowania ataku)?
    Może wolicie skończyć już zabawę ze starymi wersjami i nie zmieniać niczego na wersji 1.12.2 w kwestii walki? 
    Zapraszamy do głosowania na ten temat:  

    By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

     .

Alternatywny kontakt: 

1. Pw na tym forum.

2. E-mail na, który często zaglądam: [email protected]

3. Ts3: Ts-big.pl (praktycznie cały czas tam siedzę pod nickiem Rage w dziale Da-wae)

 

 

Pozdrawiam Patryk.


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 23:35

  • JanekJaran lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 JanekJaran

JanekJaran

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 290 postów
  • JanekJaran#3102
  • JanekJaran

Napisano 17 March 2018 - 22:15

Z polskim, nazwijmy to rynkiem serwerów jest pewien problem. Od dłuższego czasu zanika, czego łatwo możemy dowiedzieć się

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Proponuję spróbować z serwem międzynarodowym.

Btw.

Bardzo ładny i schludny wątek jak na to forum ++


  • luc78, Zeus1970 i Atom998 lubią to

Sprzedaj PINy PSC po atrakcyjnym kursie! I zobacz, dlaczego nie warto ich przetrzymywać!


Postawię serwer za 10 PLN. Kliknij i sprawdź dlaczego warto!


Wynajmę swoją sygnaturę!


#3 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 17 March 2018 - 22:25

Bardzo dobra propozycja ;).
Dopisujemy już tłumaczenie wszystkiego na język angielski. 

 

Dzięki.



#4 JanekJaran

JanekJaran

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 290 postów
  • JanekJaran#3102
  • JanekJaran

Napisano 17 March 2018 - 22:31

Bardzo dobra propozycja ;).
Dopisujemy już tłumaczenie wszystkiego na język angielski. 

 

Dzięki.

Tłumaczenie nie starczy. Pojawią się problemy komunikacyjne. Wypadałoby pomyśleć o kanałach chatu jak i promocji projektu na zagranicznych forach.


  • Atom998 lubi to

Sprzedaj PINy PSC po atrakcyjnym kursie! I zobacz, dlaczego nie warto ich przetrzymywać!


Postawię serwer za 10 PLN. Kliknij i sprawdź dlaczego warto!


Wynajmę swoją sygnaturę!


#5 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 17 March 2018 - 22:38

Tłumaczenie nie starczy. Pojawią się problemy komunikacyjne. Wypadałoby pomyśleć o kanałach chatu jak i promocji projektu na zagranicznych forach.

Własnie rozmawiam z programistami na ten temat.
Myślisz, że wprowadzenie komendy przykładowo /l pl lub analogicznie /l eng po zalogowaniu na serwer (oczywiście zapamiętywanej do nicku, aby nie wpisywać tego za każdym razem) i wprowadzeniu przy tym osobnych chatów dla wyboru, rozwiąże sprawę? 
Promocja na zagranicznych forach itp już jest zapewniona. Dodatkowo mamy już kontakt z kilkoma twórcami trailerów. 


  • luc78 lubi to

#6 JanekJaran

JanekJaran

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 290 postów
  • JanekJaran#3102
  • JanekJaran

Napisano 17 March 2018 - 22:56

Dodatkowo mamy już kontakt z kilkoma twórcami trailerów. 

Te trailery są przereklamowane, no chyba, że jak już to coś w stylu traileru MaRPG.

 

Myślisz, że wprowadzenie komendy przykładowo /l pl lub analogicznie /l eng po zalogowaniu na serwer (oczywiście zapamiętywanej do nicku, aby nie wpisywać tego za każdym razem) i wprowadzeniu przy tym osobnych chatów dla wyboru, rozwiąże sprawę? 

Przydałby się jeszcze jakiś chat globalny. Może komenda, która kożystając z API jakiegoś tłumacz internetowego tłumaczy i wyświetla każdemu w wybranym języku?


Sprzedaj PINy PSC po atrakcyjnym kursie! I zobacz, dlaczego nie warto ich przetrzymywać!


Postawię serwer za 10 PLN. Kliknij i sprawdź dlaczego warto!


Wynajmę swoją sygnaturę!


#7 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 17 March 2018 - 23:13

Te trailery są przereklamowane, no chyba, że jak już to coś w stylu traileru MaRPG.

 

Przydałby się jeszcze jakiś chat globalny. Może komenda, która kożystając z API jakiegoś tłumacz internetowego tłumaczy i wyświetla każdemu w wybranym języku?

 

Dobry pomysł ale tłumacznia internetowe są strasznie słabe. Bardzo kaleczą tłumaczenie. Pamiętajmy, że używają dużo skrótów językowych/myślowych i "system" tego niestety nie zdoła wyłapać. (Jeszcze będziemy to rozważać) 

Co do trailerów. Planujemy zrobić ich bardzo dużo i na 100% znajdą się w takim stylu. ;)

Ps: Chętnie użyjemy nowych pomysłów na reklamę serwera. 


Użytkownik Atom998 edytował ten post 17 March 2018 - 23:27


#8 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 00:09

@Odświeżam. 

Aktualnie myślę nad rozwiązaniem problemu "nóżek" w jakiś automatyczny sposób... 
Pomysły?


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 00:21


#9 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 19 March 2018 - 13:31

Nie rób kolejnego serwera z gildiami. Mamy 2018, to już się po prostu znudziło.


  • Katniss lubi to


#10 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 14:40

Nie rób kolejnego serwera z gildiami. Mamy 2018, to już się po prostu znudziło.

Nawet jeśli wprowadzimy magię nowego pomysłu, system cyklicznych eventów... itd? Wszystko rozbudowane w takim samym a może i nawet większym stopniu niż gildie.

Skoro Twoim zdaniem to się już przejadło. Zaproponuj jakiego trybu serwerów brakuje? 
Możliwe, że zmienimy zdanie co do tego ;).
 


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 14:42


#11 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 March 2018 - 15:41

Nawet jeśli wprowadzimy magię nowego pomysłu, system cyklicznych eventów... itd? Wszystko rozbudowane w takim samym a może i nawet większym stopniu niż gildie.

Skoro Twoim zdaniem to się już przejadło. Zaproponuj jakiego trybu serwerów brakuje? 
Możliwe, że zmienimy zdanie co do tego ;).
 

Może nie tyle brakuje konkretnego trybu, a dopracowanego serwera, gdzie każdy szczegół jest przemyślany. (Tak jak na zagranicznych)


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#12 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 18:11

Może nie tyle brakuje konkretnego trybu, a dopracowanego serwera, gdzie każdy szczegół jest przemyślany. (Tak jak na zagranicznych)

Skoro tak to mam nadzieję, że uda nam się dotrwać do października bo właśnie taki serwer chcemy stworzyć. 
Przeznaczamy około półtorej (może nawet i dwa tysiące zł) na stworzenie od podstaw pluginów. Aktualnie zajmuję się pisaniem umowy o zlecenie (x2) dla obu programistów w tej sprawie.

Potrzebujemy tylko zainteresowania z Waszej strony i jak największej liczby pomysłów, które moglibyśmy wdrożyć w serwer. Czyli to co opisałem w tym temacie.

Tutaj znajdziecie więcej informacji, na przykład jaki mamy budżet itp : <odnośnik> bo wiem, że to też ważna kwestia. :)



#13 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 March 2018 - 18:15

Potrzebujemy tylko zainteresowania z Waszej strony i jak największej liczby pomysłów, które moglibyśmy wdrożyć w serwer. Czyli to co opisałem w tym temacie.

No z mojej strony zainteresowania nie zdobędziesz, ani ze strony 95% tego forum, z powodu trybu i tego, że użyszkodnicy są przeciwko temu trybowi. Aczkolwiek może dzieci w wieku 9-13 lat, które zwykle grają na izihace, docenią Twój wkład pracy w serwer :D


Użytkownik Katniss edytował ten post 19 March 2018 - 18:15

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#14 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 18:33

@Katniss
 
Nieee, zdecydowane nie dla izihc. 

Dlatego własnie pytam Was o możliwe podpowiedzi, chcemy zrobić coś co będziecie doceniać. Niestety tylko chęci nie wystarczą, potrzebujemy do tego Was. 
Gdyby te "95% tego forum" napisało choć post albo dwa + cześć się zaangażowała.. Jestem pewny, że zrobilibyśmy coś co nareszcie miałoby znaczenie. 
Ciągle widzę narzekanie na izihc, dajcie nam się wykazać z stworzeniem czegoś innego. 
 
Może zacznijmy od ogólnego opisu czegokolwiek z Waszej strony:
Jakiej gry chcecie doświadczać? Na czym powinna polegać? Ma być łatwo zdobyć X a trudniej Y?
Piszcie, chętnie ogarniemy to tak jak trzeba.

Pozdrawiam ;).


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 18:43


#15 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 March 2018 - 19:01

@Katniss
 
Nieee, zdecydowane nie dla izihc. 

Dlatego własnie pytam Was o możliwe podpowiedzi, chcemy zrobić coś co będziecie doceniać. Niestety tylko chęci nie wystarczą, potrzebujemy do tego Was. 
Gdyby te "95% tego forum" napisało choć post albo dwa + cześć się zaangażowała.. Jestem pewny, że zrobilibyśmy coś co nareszcie miałoby znaczenie. 
Ciągle widzę narzekanie na izihc, dajcie nam się wykazać z stworzeniem czegoś innego. 
 
Może zacznijmy od ogólnego opisu czegokolwiek z Waszej strony:
Jakiej gry chcecie doświadczać? Na czym powinna polegać? Ma być łatwo zdobyć X a trudniej Y?
Piszcie, chętnie ogarniemy to tak jak trzeba.

Pozdrawiam ;).

Jeśli nie będzie bezsensów typu drop z stone'a i "serce gildii" (fizyczne) - Jakim sposobem organizacja ma fizyczne serce? To może zagram.

No i takich kwiatków jak niepoblokowane komendy, ClearLagg oraz używanie AZRank' razem z PEx'em.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#16 hubekz5

hubekz5

    Nowy

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 19 March 2018 - 19:25

Jeśli nie będzie bezsensów typu drop z stone'a i "serce gildii" (fizyczne) - Jakim sposobem organizacja ma fizyczne serce? To może zagram.

No i takich kwiatków jak niepoblokowane komendy, ClearLagg oraz używanie AZRank' razem z PEx'em.

Tylko z drugiej strony jak rozwiązałbyś problem związany z sercem gildii. Lekkim bezsensem byłoby niemożność zajęcia czyjejś gildii, dlatego musi być to jakoś rozwiązane i z tego co ja dotychczas widziałem nie było innego sposobu. W całym serwerze może zabraknąć trochę innej od skoczni nie związanych stricte z gildiami.


Użytkownik hubekz5 edytował ten post 19 March 2018 - 19:33


#17 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 19:38

Jeśli nie będzie bezsensów typu drop z stone'a i "serce gildii" (fizyczne) - Jakim sposobem organizacja ma fizyczne serce? To może zagram.

No i takich kwiatków jak niepoblokowane komendy, ClearLagg oraz używanie AZRank' razem z PEx'em.

 

Drop będzie na 100% z rudy (jeśli chodzi o surowce poza szmaragdami będącymi walutą premium na serwerze). 
Planujemy również wprowadzić drop ze stone (wraz z stoniarkami, które mogą levelować). Zanim zaczniecie krytykować :D.. 
Chcemy wprowadzić dzięki dropie ze stone dodatkowe możliwości zdobycia różnych rzeczy (oczywiście z bardzo małym procentem powodzenia). 

Cały projekt ma na celu powrócenia do dawnego klimatu gry na serwerach.
Zdradzając jeszcze rąbek tajemnicy, mamy sposób na powrót do nieużywanych rzeczy tj barszcz, zupa grzybowa, łóżko i wiele więcej.

Co do serca gildii.. Myśleliśmy na wprowadzeniu go jednak tylko po to by gracze musieli zniszczyć ten blok powiedzmy 50 razy aby gildia przestała istnieć (mamy nadzieję, że to wydłuży trwanie walk).
Zapewniam, że to będzie ograniczało się do przejmowania gildii tak jak opisałem z małym +, którego nie znajdziecie nigdzie indziej. 

Zapraszam do kwestionowania tych rzeczy wraz z opisem "czemu tak". 

Ps: Edytowałem główny post dodając głosowania na istnienie "resources pack" na serwerze. Zapraszam do wyrażenia opinii.  


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 20:04


#18 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 March 2018 - 20:03

Co do serca gildii.. Myśleliśmy na wprowadzeniu go jednak tylko po to by gracze musieli zniszczyć ten blok powiedzmy 50 razy aby gildia przestała istnieć (mamy nadzieję, że to wydłuży trwanie walk).
Zapewniam, że to będzie ograniczało się do przejmowania gildii tak jak opisałem z małym +, którego nie znajdziecie nigdzie indziej.

Gildie powinny być zrealizowane w sposób podobny jak w pluginie Factions, tam jest wszystko logiczne i ma sens.

Nie te g**niane FunnyGuilds.


Użytkownik Katniss edytował ten post 19 March 2018 - 20:03

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#19 Atom998

Atom998

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 19 March 2018 - 20:11

Gildie powinny być zrealizowane w sposób podobny jak w pluginie Factions, tam jest wszystko logiczne i ma sens.
Nie te g**niane FunnyGuilds.

 
Poprzez "Cały projekt ma na celu powrócenia do dawnego klimatu gry na serwerach." własnie chciałem powiedzieć, że będzie to na starych fundamentach Factions. Dodatkowo załatamy dziurę uciekania ludzi od walki bo mają mało "power'a" aby się zregenerował. Takie sytuacje strasznie mnie osobiście irytowały, nie mogłem podbić jakiejś gildii i szukać następnych. 

Aktualnie tylko borykamy się z problemem przejmowania już zajętego terytorium. Jakieś pomysły?


Ps: Widzę, że sporo osób czyta ten temat. Zapraszam do komentowania ;).


Użytkownik Atom998 edytował ten post 19 March 2018 - 20:22


#20 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 March 2018 - 20:42

 
Poprzez "Cały projekt ma na celu powrócenia do dawnego klimatu gry na serwerach." własnie chciałem powiedzieć, że będzie to na starych fundamentach Factions. Dodatkowo załatamy dziurę uciekania ludzi od walki bo mają mało "power'a" aby się zregenerował. Takie sytuacje strasznie mnie osobiście irytowały, nie mogłem podbić jakiejś gildii i szukać następnych. 

Aktualnie tylko borykamy się z problemem przejmowania już zajętego terytorium. Jakieś pomysły?


Ps: Widzę, że sporo osób czyta ten temat. Zapraszam do komentowania ;).

Może to czy terytorium należy do frakcji zależy od łącznej sumy czasu spędzonego przez jej członków na danym obszarze?

Uniemożliwiłoby to szybkie stawianie zaclaimowanych baz, wymusiło planowanie i umożliwiło oblężenia. (No i ma sens jeśli chodzi o pryzmat realnego świata.)


Użytkownik Katniss edytował ten post 19 March 2018 - 20:42

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwer mc, serwer, 1.12.2, nowy, pomysły