Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prywatny serwer survival - reaktywacja

Serwer Survival Minecraft 1.12.2 vanilla czysty

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 11 March 2018 - 14:20

Witam wszystkich!
Ostatni projekt zamknął się jakiś czas temu, a ja miałem sporo spraw na głowie. Jednak do dziś zdarza mi się dostawać wiadomości z zapytaniami o aktualność poprzedniego wątku, a serwerów vanilla nie ma stosunkowo wiele. Postanowiłem więc reaktywować projekt.
 
Czym jest serwer?
Tak jak wspomniałem, jest to serwer vanilla - klasyczny minecraft na najnowszej wersji, bez pluginów, komend i modyfikacji. Czysty survival. Chciałbym umożliwić chętnym możliwość gry w jej czystej postaci i stworzyć fajną społeczność.
 

Jak zagrać?

Wyślij mi na PW lub discord krótką wiadomość w której napiszesz swój nick w grze i opowiesz krótko o sobie. Jakie masz Hobby, jak długo grasz w Minecraft, co lubisz robić w wolnym czasie, jakiej muzyki słuchasz...? Cokolwiek co Ci przyjdzie do głowy. :) Kiedy przeczytam ,,podanie" dodam Cię na white-list i wyślę IP.

 

Discord

Wymagane dołączenie, nie trzeba się udzielać, ale przyda się organizacyjnie.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

DpujL60.png

 

W razie czego mapę będę udostępniał na publicznym dysku, aby każdy miał do niej dostęp. Po zebraniu 5 chętnych ogarnę maszynę.

Zapraszam! :)


Użytkownik Renox edytował ten post 11 March 2018 - 14:21

  • Fisherman00 lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Nupp_

Nupp_

    MinecraftSklep.PL - Najtańsze Premki!

  • Użytkownik+
  • 324 postów
  • Nupp_#0802
  • Nupp_
  • ehe

Napisano 11 March 2018 - 15:14

Jak dla mnie gra bez pluginów niema sensu. Powinieneś wgrać WorldEdita i WorldGuarda bo serwer nie jest "pełnie" prywatny, raczej tylko częściowo jeżeli wystarczy na discorda wejść. A gracze mogą przestać grać jeżeli ktoś im domek zniszczy a jak każdy będzie miał działkę to uniknie się ryzyka griefu.



#3 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 11 March 2018 - 16:21

Co kto lubi - ja od pluginów raczej stronię i wolę taki styl gry. Weryfikuję ludzi i powinno być okej, miałem już kilka projektów i nigdy nie mieliśmy żadnych przykryj sytuacji. Myślę, że te dwa pluginy to dobry pomysł, ale póki co się bez nich obejdzie. Może kiedyś na ważniejsze obiekty. Nie chodzi tu o moje lenistwo, po prostu cenię sobie czystego mc. 


Użytkownik Renox edytował ten post 12 March 2018 - 12:52

  • Serpico lubi to

#4 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 12 March 2018 - 12:52

Postanowiliśmy dodać te dwa plugin'y. Ja osobiście nie będę z nich jakoś często korzystać, ale jeśli ktoś czuje potrzebę zabezpieczenia się, można się zgłosić po działkę. Więc jeśli kogoś to przekonuje, zapraszam żeby z nami pograć :)



#5 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 14 March 2018 - 16:35

Weryfikuję ludzi i powinno być okej

Hmmm... Tak weryfikujecie ludzi?

PmGczsC.png


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#6 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 14 March 2018 - 18:37

Hmmm... Tak weryfikujecie ludzi?

PmGczsC.png

 

Zacznijmy od tego, że chyba trochę za poważnie potraktowałeś tą całą rekrutację. To nie jest jakiś proces, gdzie dobieramy wyselekcjonowaną śmietankę graczy. Po prostu jeśli ktoś chce zagrać, musi mieć chęć coś zrobić, żeby nie wchodziła do nas pierwsza lepsza osoba, której wszystko obojętnie. Nie mam nic do tego, jak ktoś nie wyśle nawet podania, ale akurat wejdzie i zagada - bo takie sytuacje też były. Fajnie nam się gra, post jest z poniedziałku i nagle wstawiasz go na CraftPortal siedząc ciągle na discord.

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą konkretną sytuacją. Ten gracz napisał mi to całe ,,podanie" już w niedzielę, po prostu nie zdążyłem na nie jeszcze odpowiedzieć. Jego treści nie będę udostępniał, bo to jego wiadomość i nie Twoja sprawa. Później wysłał je również do Pynia.

 

CSEbnOq.png

 

Szczerze, trochę dziwna sytuacja. Rozmawiamy wszyscy na kanale, gramy sobie i siedzisz z nami, ale postanawiasz wyciągnąć jakąś wiadomość z poniedziałku żeby ją tu wstawić. Mam nadzieję, że to szczera chęć rozwiązania tej sytuacji dla dobra społeczności, a nie zwyczajna uszczypliwość. 


Użytkownik Renox edytował ten post 14 March 2018 - 18:39

  • Hevbis lubi to

#7 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 14 March 2018 - 19:19

UP:

"Po prostu jeśli ktoś chce zagrać, musi mieć chęć coś zrobić, żeby nie wchodziła do nas pierwsza lepsza osoba, której wszystko obojętnie"
Owszem ale jeśli podanie tej osoby wyglądałoby np. Imie: jacek wiek: 30 naziwsko: placek Lubie gierki, też byście przyjęli?
 

"post jest z poniedziałku i nagle wstawiasz go na CraftPortal siedząc ciągle na discord."

Akurat dzisiaj wszedłem na CraftPortal i wyczytałem że niby weryfikujecie ludzi, lecz to co wysłałem jest przykładem że jednak nie wszystkich.

 

I tak w ogóle to nie siedzę ciągle na Discordzie, po prostu gdy mam włączony internet na telefonie jestem niby aktywny lecz wszystkie kanały mam wyciszone, bo denerwują mnie powiadomienia. 

 

"Mam nadzieję, że to szczera chęć rozwiązania tej sytuacji dla dobra społeczności, a nie zwyczajna uszczypliwość. "

Oczywiście, po prostu taka weryfikacja jest bez sensu. 


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#8 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 14 March 2018 - 19:50

Myślę, że gdyby tylko napisał imię i nazwisko z dużej litery, dałbym komuś takiemu szansę ;). Nie każdy musi być kreatywnym pisarzem, jeśli nie popełnia wielu błędów i zachowuje się przyzwoicie, to czemu nie? Nie wiesz jak podanie tego konkretnego gracza wyglądało.

 

Chodziło o to, że nie zapytałeś nas jak wyglądała sytuacja, kim ta osoba jest i na jakiej podstawie ją dodaliśmy. Po prostu wklepałeś roszczeniowy post na forum, tak naprawdę średnio związany z tematem. Nie miałem na myśli, że ciągle jesteś online.

 

Dlaczego ta weryfikacja w takim razie jest bez sensu?


  • Serpico lubi to

#9 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 14 March 2018 - 20:21

"Nie wiesz jak podanie tego konkretnego gracza wyglądało."

Ja nie mówię że to on złożył podanie imie: jacek nazwisko placek, podałem przykład.

 

"Myślę, że gdyby tylko napisał imię i nazwisko z dużej litery, dałbym komuś takiemu szansę"

Ja też lecz takie dodawanie kogoś, bo napisał koledze podanie nie jest że tak powiem "bezpieczne"

 

"Chodziło o to, że nie zapytałeś nas jak wyglądała sytuacja, kim ta osoba jest i na jakiej podstawie ją dodaliśmy. Po prostu wklepałeś roszczeniowy post na forum, tak naprawdę średnio związany z tematem. Nie miałem na myśli, że ciągle jesteś online."

Nie zapytałem, bo to co zrobiliście jest niby jakąś weryfikacją ale jak napisałem, nie jest to "bezpieczne", a jeśli to był np. wasz kolega to można było napisać że ok, dodaję Cię, bo się znamy.

 

"Dlaczego ta weryfikacja w takim razie jest bez sensu?"

Nie jest "bezpieczna", bo jeśli ten gracz jest oszustem (nie mówię konkretnie o graczu z ss że myślę o nim jako oszust) i zniszczył by mi moją posiadłość, nie było by to fajne :/.


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#10 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 14 March 2018 - 20:58

"Nie wiesz jak podanie tego konkretnego gracza wyglądało."

Ja nie mówię że to on złożył podanie imie: jacek nazwisko placek, podałem przykład.

 

No to jaki jest sens Twoich postów? Bo komentujesz ten temat, masz zastrzeżenia do procesu rekrutacji, wysyłasz screeny jakichś wiadomości, a później mówisz że to tylko przykład.

 

"Myślę, że gdyby tylko napisał imię i nazwisko z dużej litery, dałbym komuś takiemu szansę"

Ja też lecz takie dodawanie kogoś, bo napisał koledze podanie nie jest że tak powiem "bezpieczne"

 

Jaką alternatywę proponujesz? To dodatkowa warstwa weryfikacji, lepiej tak niż po prostu dodawać każdego jak leci.

 

[...] a jeśli to był np. wasz kolega to można było napisać że ok, dodaję Cię, bo się znamy.

 

No oczywiście, że tak. Na pewno jakaś znajomość, koleżeństwo i czas spędzony razem to lepsze zapewnienie, niż jakieś podanie. Dodałem swojego znajomego i brata, informuję wszystkich teraz oficjalnie, że podań nie kazałem im składać. Jeśli ktoś ma co do tego zastrzeżenia, to bardzo mi przykro :D. Nie zmienia to też faktu, że mogłeś po prostu zapytać - ale no lepiej wejść na forum i obnażyć, nasze okropne, dziurawe procesy rekrutacji. W porządku, możemy to robić tak jeśli tak Ci wygodniej, ale nieprzyjemnie to wygląda.

 

"Dlaczego ta weryfikacja w takim razie jest bez sensu?"

Nie jest "bezpieczna", bo jeśli ten gracz jest oszustem (nie mówię konkretnie o graczu z ss że myślę o nim jako oszust) i zniszczył by mi moją posiadłość, nie było by to fajne :/.

 

Co to oznacza ,,bezpieczna" weryfikacja? Oczekujesz naprawdę, że znajdę jakiś sposób, na zapewnienie 100% pewności, że ktoś nie okaże się oszustem? Nie znajdę takiego sposobu i nie wiem czego oczekujesz wymagając tego ode mnie. Ja nie jestem w stanie Ci tego zapewnić.



#11 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 14 March 2018 - 21:13

"Jaką alternatywę proponujesz? To dodatkowa warstwa weryfikacji, lepiej tak niż po prostu dodawać każdego jak leci."

Na przykład czytać podania, a potem dopiero dodawać.

 

"No oczywiście, że tak. Na pewno jakaś znajomość, koleżeństwo i czas spędzony razem to lepsze zapewnienie, niż jakieś podanie. Dodałem swojego znajomego i brata, informuję wszystkich teraz oficjalnie, że podań nie kazałem im składać. Jeśli ktoś ma co do tego zastrzeżenia, to bardzo mi przykro  :D. Nie zmienia to też faktu, że mogłeś po prostu zapytać - ale no lepiej wejść na forum i obnażyć, nasze okropne, dziurawe procesy rekrutacji. W porządku, możemy to robić tak jeśli tak Ci wygodniej, ale nieprzyjemnie to wygląda."

Mój post wyglądał tak- "Hmmm... Tak weryfikujecie ludzi? [img]" Zapytałem się na forum ;)

 

"Co to oznacza ,,bezpieczna" weryfikacja? Oczekujesz naprawdę, że znajdę jakiś sposób, na zapewnienie 100% pewności, że ktoś nie okaże się oszustem? Nie znajdę takiego sposobu i nie wiem czego oczekujesz wymagając tego ode mnie. Ja nie jestem w stanie Ci tego zapewnić."

Napisałem co oznacza tak zwana przeze mnie "bezpieczna weryfikacja" ale jeszcze raz Ci napiszę.. Jeśli gracz jest oszustem, a jego podanie wyglądało tak jak pisałem wcześniej, a wy go dodajecie na serwer bez czytania nawet tego podania. Przez to może komuś zniszczyć no np. posiadłość.


Użytkownik Lewonier! edytował ten post 14 March 2018 - 21:13

Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#12 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 15 March 2018 - 15:28

"Jaką alternatywę proponujesz? To dodatkowa warstwa weryfikacji, lepiej tak niż po prostu dodawać każdego jak leci."

Na przykład czytać podania, a potem dopiero dodawać.

 

A skąd wziąłeś informację, że nie przeczytaliśmy podania? Jak moglibyśmy dodać go na white-liste, skoro nie znaliśmy jego nicku w minecraft?  :huh:

 

"Co to oznacza ,,bezpieczna" weryfikacja? Oczekujesz naprawdę, że znajdę jakiś sposób, na zapewnienie 100% pewności, że ktoś nie okaże się oszustem? Nie znajdę takiego sposobu i nie wiem czego oczekujesz wymagając tego ode mnie. Ja nie jestem w stanie Ci tego zapewnić."

Napisałem co oznacza tak zwana przeze mnie "bezpieczna weryfikacja" ale jeszcze raz Ci napiszę.. Jeśli gracz jest oszustem, a jego podanie wyglądało tak jak pisałem wcześniej, a wy go dodajecie na serwer bez czytania nawet tego podania. Przez to może komuś zniszczyć no np. posiadłość.

 

Chodziło mi o poprawność językową stwierdzenia ,,bezpieczna weryfikacja". Chodziło Ci raczej o restrykcyjną, lub dokładną weryfikację... No nic, nie jest to bezpośrednio związane z tematem.

 

Tak czy inaczej, mimo że uważam Twoje wątpliwości za lekko bezpodstawne, nie wiem czy będę w stanie Cię przekonać. Jeśli czujesz, że Twoje dobra w grze są zagrożone, możemy przyznać Ci cuboida na wybrane miejsce, a jeśli nie chcesz z nami grać, to nie zmuszamy.


Użytkownik Renox edytował ten post 15 March 2018 - 15:30


#13 Taisho

Taisho

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Taisho

Napisano 16 March 2018 - 17:24

Nowa forma weryfikacji: Pobieraj 2000zł  kaucji  do tego list rekomendacyjny od matki stiflera :)

 
  • Serpico i Renox lubią to

#14 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 16 March 2018 - 17:28

UP: hah śmieszne :/

 

"A skąd wziąłeś informację, że nie przeczytaliśmy podania?"

Z ss jaki wysłałem

 

"Tak czy inaczej, mimo że uważam Twoje wątpliwości za lekko bezpodstawne, nie wiem czy będę w stanie Cię przekonać. Jeśli czujesz, że Twoje dobra w grze są zagrożone, możemy przyznać Ci cuboida na wybrane miejsce, a jeśli nie chcesz z nami grać, to nie zmuszamy."

Jeśli macie cuby to chętnie choć miała być vanilla xd


Użytkownik Lewonier! edytował ten post 16 March 2018 - 17:28

Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#15 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 17 March 2018 - 20:41

Tylko z tego SS to nie wynika... 

 

Napisałem już w poście wcześniej. Kontrolnie wgrana jest opcja robienia cuboidów, to wszystko. Na razie nie przyznaliśmy nawet jednego, gramy razem i wszystko jest w porządku, robię kopie zapasowe. Jednak jeśli ktoś chce, proszę bardzo.



#16 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 18 March 2018 - 23:13

Afera weryfikacyjna ciąg dalszy.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#17 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 19 March 2018 - 03:38

Afera weryfikacyjna ciąg dalszy.

 

Zabrzmiało poważnie.



#18 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 21 March 2018 - 15:25

Zabrzmiało poważnie.

 

Mimo to, wygląda to dziecinnie.

 

Sugerowałbym wzór podania o dołączenie i problem rozwiązany.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#19 Renox

Renox

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Rvnoxx

Napisano 25 March 2018 - 11:19

Mam nadzieję, że dostrzegłeś ironię ;). Jasne, że w pewnym momencie zaczęło wyglądać to dziecinnie, zgadzam się. Chciałem to wytłumaczyć, nie wiedziałem że wyjdzie z tego coś takiego. Uważam, że każdy zasługuje na wyjaśnienia.

 

Nie chcieliśmy robić żadnego wzoru, bo wystarczyło dosłownie przywitanie się i napisanie kilku słów o swoim hobby, co ograniczałoby wzór do tak wąskiego pola, że wydawało się to śmieszne. Dlatego podanie jest w cudzysłowie :)


Użytkownik Renox edytował ten post 25 March 2018 - 11:21


#20 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 25 March 2018 - 12:09

Mam nadzieję, że dostrzegłeś ironię ;). Jasne, że w pewnym momencie zaczęło wyglądać to dziecinnie, zgadzam się. Chciałem to wytłumaczyć, nie wiedziałem że wyjdzie z tego coś takiego. Uważam, że każdy zasługuje na wyjaśnienia.

 

Nie chcieliśmy robić żadnego wzoru, bo wystarczyło dosłownie przywitanie się i napisanie kilku słów o swoim hobby, co ograniczałoby wzór do tak wąskiego pola, że wydawało się to śmieszne. Dlatego podanie jest w cudzysłowie :)

rzeczywiście xD. Wyszła z tej rozmowy mini drama xD. Mimo to dalej mam swoje zdanie na temat tego ale zakończmy to już, bo śmieszne to jest.


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Serwer, Survival, Minecraft, 1.12.2, vanilla, czysty