Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pusty serwer żre 2gm ramu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 01:44

Zakupiłem serwer i gdy na serwerze znajduję się tylko ja to serwer żre 2gm ramu, ktoś wie co z tym zrobić?

Silnik to spigot


Użytkownik Szogunx edytował ten post 11 March 2018 - 06:06


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 11 March 2018 - 06:09

Pytanie co tam masz na nim zainstalowane z pluginów/skriptów i jaki to silnik wgle, ile swiatów ?


4.png


#3 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 06:22

Pytanie co tam masz na nim zainstalowane z pluginów/skriptów i jaki to silnik wgle, ile swiatów ?

Ze skryptów na razie nic.

Silnik:Spigot 1.12.2

A z pluginów:

AuthMe

AutoMessage

Change Skin

ClearLag

Essentials

MinePacks

PerrmisionEx

ProtocolLib

Vault

Worldedit

Worldguard

Światy no to end nether ale mogę wyłączyć end bo nie jest mi potrzebny

Moim zdaniem nie jest dużo pluginów a na pewno nie tyle, żeby serwer sam z siebie pobierał 2gb 


Użytkownik Szogunx edytował ten post 11 March 2018 - 06:28


#4 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 11 March 2018 - 06:32

a usun ChangeSkin i Minepacks zobacz co bedzie sie działo jak to przez ChangeSKin to zastosuj Skinsrestorer


4.png


#5 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 06:40

Teraz się zmniejszyło na 614MB, jednak czy to dalej nie jest za dużo jak na pusty serwer ?



#6 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 11 March 2018 - 06:52

Reszta to bedzie zależeć  od ustawień w configach co tam pozmieniales, ale chyba tyle ramu na serwer to juz nie jest tak zle, zawsze możesz przetestować tylko na czystym silniku ile ramu potrzebuje a potem dodawać pluginy i obserwować co się dzieje, poprostu obserwować co go obciąża


4.png


#7 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 06:56

Ok, zostawię już te pluginy bo są to takie podstawowe których potrzebuję i po prostu w ustawieniach wyłączę end i zobaczymy co będzie. Dziękuję za pomoc :)



#8 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 11 March 2018 - 07:18

Te 614 MB to pewnie po prostu świat załadowany do pamięci.

Nawet jak nikogo nie ma na serwerze, to i tak kawałek świata zawsze jest w pamięci, to tzw. Spawn-Chunks. Poczytaj na wiki, jak chcesz więcej info.


Użytkownik Katniss edytował ten post 11 March 2018 - 07:18

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#9 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 07:21

Fałszywy alarm, jest tak jak było. Jak wbiłem na serwer dobudować spawna to znowu serwer używa 2gm ramu :/ 



#10 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 11 March 2018 - 07:23

Fałszywy alarm, jest tak jak było. Jak wbiłem na serwer dobudować spawna to znowu serwer używa 2gm ramu :/

Skoro dopiero jak wbiłeś to zaczął jeść, to na 90% coś związanego z renderowaniem świata.

Spróbuj zmniejszyć w server.properties render distance i zobacz, czy pomoże.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#11 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 07:26

Skoro dopiero jak wbiłeś to zaczął jeść, to na 90% coś związanego z renderowaniem świata.

Spróbuj zmniejszyć w server.properties render distance i zobacz, czy pomoże.

Tylko, że już render distance mam ustawiony na 5

Teraz zrestartuję serwer i go tak zostawię, zobaczymy co się stanie


Użytkownik Szogunx edytował ten post 11 March 2018 - 07:28


#12 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 11 March 2018 - 07:36

Tylko, że już render distance mam ustawiony na 5

Po stronie serwera czy klienta? Bo to dużo zmienia.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#13 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 07:38

Po stronie serwera czy klienta? Bo to dużo zmienia.

Nie mam pojęcia, a jak to sprawdzić ? W serwer properties mam po prostu view-distance=5

Co do serwera co jakiś czas cały czas to zużycie ramu się zwiększa. Wcześniej oscylowało w 800mb teraz z du*y podskoczyło do 1gb i cały czas rośnie.


Użytkownik Szogunx edytował ten post 11 March 2018 - 07:40


#14 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 07:55

Teraz znowu jest 1670MB ktoś ma jakieś pomysły czy po prostu najlepiej napisać do supportu ? 


Użytkownik Szogunx edytował ten post 11 March 2018 - 07:55


#15 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 11 March 2018 - 07:57

Teraz znowu jest 1670MB ktoś ma jakieś pomysły czy po prostu najlepiej napisać do supportu ? 

Czemu nie.

Może hosting ma słabe zabezpieczenia albo kupiłeś ofertę "bez limitu" i sąsiad Ci podkrada ramy.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#16 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 09:32

Czemu nie.

Może hosting ma słabe zabezpieczenia albo kupiłeś ofertę "bez limitu" i sąsiad Ci podkrada ramy.

Cóż jakbym miał ofertę bez limitu to akurat miałbym wywalone ile mi to, żre a właśnie mam dosyć niewiele tego ramu kupionego dlatego chcę zbadać ocb :/ 



#17 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 11 March 2018 - 09:34

Cóż jakbym miał ofertę bez limitu to akurat miałbym wywalone ile mi to, żre a właśnie mam dosyć niewiele tego ramu kupionego dlatego chcę zbadać ocb :/

No właśnie oferty "Bez limitu" to zwykle hostingi które współdzielą w jakiś sposób RAM, przez co jest go dostepne fizycznie więcej, ale sąsiada, który zacznie obciążać maszynę odczujesz też Ty.


  • Szogunx lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#18 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 09:41

No właśnie oferty "Bez limitu" to zwykle hostingi które współdzielą w jakiś sposób RAM, przez co jest go dostepne fizycznie więcej, ale sąsiada, który zacznie obciążać maszynę odczujesz też Ty.

Dzięki, czyli teraz wiem czego lepiej nie kupywać ^^ 


  • Katniss lubi to

#19 Nupp_

Nupp_

    MinecraftSklep.PL - Najtańsze Premki!

  • Użytkownik+
  • 324 postów
  • Nupp_#0802
  • Nupp_
  • ehe

Napisano 11 March 2018 - 15:36

Ja tam muszę polecić hostingi bez limitu bo robią robote, ale i tak lepszą opcją jest VPS np 20 zł miesiąc i masz pełny dostęp do serwera a hostingi często ograniczają. A i na dodatek często tak jest że serwery są "usypiane" jak nikogo niema na serwerze i jak serwer jest pusty i próbuje sie na niego wbić to trzeba często koło 10 sekund czekać.



#20 Szogunx

Szogunx

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 11 March 2018 - 17:50

Ralej proszę o pomoc co z tym zrobić.