Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

[Survival] [1.10.2] SkyJourney - Podniebna Podróż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 adik20013

adik20013

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • thepcgamer29

Napisano 11 February 2018 - 23:05

:ocelot: Hej i czołem!  :ocelot: 

Kilka miesięcy temu bowiem rozpocząłem tworzenie własnej mapy typu Sky Islands na potrzeby mojej i paru moich znajomych.

Jest to jednocześnie mapa tworzona z wysokim zaangażowaniem oraz wysoką szczegółowością.Początkowo była wzorowana na mojej pierwszej mapie, którą tutaj opublikowałem, jednakże z czasem odbiegała ona od pierwowzoru.

Na ten czas uważam mapę za skończoną w 80%, gdyż jest jeszcze wiele aspektów, które chciałbym w przyszłości dodać.

 

 

]- [SkyJourney]-[

Wersja 1.12.2

Autor mapy: adik20013

Pomysłodawca: VatraKowalska

 

 

]- [Zawartość]-[

 

• Ponad 20 wysp; każda z ukrytą nagrodą!

• 3 rodzaje walut, możliwe do zdobycia poprzez skup bądź skarby!

• Przedmioty sprzedaż bądź kupisz u Villagerów!

• System zadań z nagrodami, pod działaniem Command Blocków!

• Podział na 3 niestandardowe wymiary!

• Możliwość wyboru klasy z 4 dostępnych! (W najbliższym czasie zbalansowane)

• Możliwość dostosowania ustawień rozgrywki!

• Artefakty - rozsiane po różnych zakątkach wysp!

 Wiele godzin rozgrywki z przyjaciółmi!

 

 

]- [Screenshoty]-[

 

 

]- [Changelog]-[

 

 

 

]- [Przyszłe aktualizacje]-[

 

 

 

 

]- [

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

]-[

 

 

 

Miło by było również, gdyby pod tym tematem znalazły się opinie na temat samej mapy jak i jej tematyki oraz znalezione przez Was błędy bądź niedopatrzenia. Bye  :3 

 

edit: Temat wraz z biegiem czasu będzie uaktualniany wraz z nowymi aktualizacjami, nowym contentem oraz screenami  :> 

edit2: Nie umiem robić ładnych tematów xDDD


Użytkownik adik20013 edytował ten post 14 February 2018 - 23:07


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 12 February 2018 - 05:46

Dlaczego stara wersja?


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 adik20013

adik20013

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • thepcgamer29

Napisano 12 February 2018 - 11:57

Dlaczego stara wersja?

Poprzez komendę testfor - doszły mnie słychy że w którejś z nowszych wersji została ona wycofana

 

Mój błąd - komenda śmiga na 1.12.2 więc podaję ją jako zalecana wersja.

Co do komendy testfor została ona usunięta w jednym ze snapshotów 1.13  :)

 

Ponadto przez cały czas pracowałem na 1.10.2 ze względu na mcedita który na nowszych wersjach nie chciał działać :/


Użytkownik adik20013 edytował ten post 12 February 2018 - 12:07


#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 12 February 2018 - 12:42

Pobrałem, zobaczyłem i powiem, że wygląda spoczko.

 

Aczkolwiek... Jest kilka niedociągnięć.

NPC w zielonym sklepie na samym końcu sprzedaje książkę mending za zwykłe emeraldy (vanilla trade), wątpię, żeby to było zamierzone, bo reszta jest za waluty.

NPC'e używają efektu resistance, albo mogłeś wyłączyć im particle albo dać {Invulnerable:1}.

Dlaczego nie ma polskich znaków w niestandardowych nazwach przedmiotów, skoro same nazwy są po polsku?

Dlaczego lore jest napisane tym paskudnym, domyślnym, pochylonym fioletem, fuuj.

Budowle nawet, nawet, ale ten glowstone w liściach mnie dobił. Dlaczego on tam jest? Tylko psuje drzewo. :(

Na koniec, użycie niestandardowych "Attribute Modifier'ów" na zdecydowany plus.

 

Póki co dam Ci solidne 2/10 7/10.

 

 

@Edit

 

Kilka miesięcy temu? 0.o

 

Bez przesady, aż tak długo się takiej mapy nie robi... :P

 

@Edit #2

 

Dodaj może jakieś "ostrzeżenie" w questach na itemy, bo komenda, którą dałeś przyjmuje zaliczenie jedynie gdy gracz ma DOKŁADNIE 44 kości w jednym stacku.


Użytkownik Katniss edytował ten post 12 February 2018 - 12:48

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 adik20013

adik20013

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • thepcgamer29

Napisano 12 February 2018 - 18:48

Pobrałem, zobaczyłem i powiem, że wygląda spoczko.

 

Aczkolwiek... Jest kilka niedociągnięć.

NPC w zielonym sklepie na samym końcu sprzedaje książkę mending za zwykłe emeraldy (vanilla trade), wątpię, żeby to było zamierzone, bo reszta jest za waluty.

NPC'e używają efektu resistance, albo mogłeś wyłączyć im particle albo dać {Invulnerable:1}.

Dlaczego nie ma polskich znaków w niestandardowych nazwach przedmiotów, skoro same nazwy są po polsku?

Dlaczego lore jest napisane tym paskudnym, domyślnym, pochylonym fioletem, fuuj.

Budowle nawet, nawet, ale ten glowstone w liściach mnie dobił. Dlaczego on tam jest? Tylko psuje drzewo. :(

Na koniec, użycie niestandardowych "Attribute Modifier'ów" na zdecydowany plus.

 

Póki co dam Ci solidne 2/10 7/10.

 

 

@Edit

 

Kilka miesięcy temu? 0.o

 

Bez przesady, aż tak długo się takiej mapy nie robi... :P

 

@Edit #2

 

Dodaj może jakieś "ostrzeżenie" w questach na itemy, bo komenda, którą dałeś przyjmuje zaliczenie jedynie gdy gracz ma DOKŁADNIE 44 kości w jednym stacku.

Witaj! Dziękuje za informacje oraz opinie :)

 

Do środy postaram się wykonać wszystkie sugestie oraz naprawić błędy podane przez Ciebie.

Zakładam że te "fioletowe lore" tyczy się Fragmentów Zwoju. Jeśli tak, to wiem o tym i zamierzam to poprawić, jednak nie w najbliższym czasie.

 

Również chciałbym zaznaczyć że zacząłem prace nad tą mapą kilka miesięcy temu, jednak nigdzie nie było powiedziane że robiłem ją codziennie :D

 

Jeśli chodzi o Villagerów i ich cząsteczki, to robiłem to na starszej wersji skryptu CreateShops w MCEdicie, gdzie nie było możliwości usunięcia tych cząsteczek (nieśmiertelność = cząsteczki), a w nowszej wersji skryptu ta nieśmiertelność nie działała :/ Tak czy owak postaram się spróbować jeszcze raz, może zadziała :D

 

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie! :)

Pozdrawiam.



#6 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 12 February 2018 - 19:14

Witaj! Dziękuje za informacje oraz opinie :)

 

Do środy postaram się wykonać wszystkie sugestie oraz naprawić błędy podane przez Ciebie.

Zakładam że te "fioletowe lore" tyczy się Fragmentów Zwoju. Jeśli tak, to wiem o tym i zamierzam to poprawić, jednak nie w najbliższym czasie.

 

Również chciałbym zaznaczyć że zacząłem prace nad tą mapą kilka miesięcy temu, jednak nigdzie nie było powiedziane że robiłem ją codziennie :D

 

Jeśli chodzi o Villagerów i ich cząsteczki, to robiłem to na starszej wersji skryptu CreateShops w MCEdicie, gdzie nie było możliwości usunięcia tych cząsteczek (nieśmiertelność = cząsteczki), a w nowszej wersji skryptu ta nieśmiertelność nie działała :/ Tak czy owak postaram się spróbować jeszcze raz, może zadziała :D

 

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie! :)

Pozdrawiam.

Nie ma sprawy, zapraszam też do zobaczenia mojej mapki, link w sygnaturze, może czegoś ciekawego się nauczysz lub Cię zainspiruje, kto wie.

 

Do edytowania przedmiotów/npc/itp polecam ten modzik (In-Game NBTEdit): 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

WYMAGA FORGE'A.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#7 adik20013

adik20013

    Nowy

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • thepcgamer29

Napisano 13 February 2018 - 23:14

Mapa zaktualizowana do wersji 1.01

Lista zmian:

Pozdrawiam ;)