Skocz do zawartości


Zdjęcie

WorldGuard

world guard zwierzęta budowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 xStefol

xStefol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • xStefol

Napisano 02 February 2018 - 16:25

Potrzebuje pomocy w skonfigurowaniu flagi, polegającej na zablokowaniu budowania na spawnie wszystkim graczom, poza adminami i wlascicielom serwera.

Flaga ma za zadanie wylączyć budowanie umożliwiając jednocześnie zabijanie zwierząt na spawnie,

global build deny blokuje budowanie jak i zabijanie zwierząt.

Nie wiem jak ten problem rozwiązać.

Z góry dzięki za pomoc
xStefol



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 02 February 2018 - 16:40

1. zaznaczasz region.

2. /rg define <nazwa>

3. /rg flag <nazwa> block-break deny

4. /rg flag <nazwa> block-place deny

 

Polecam to do listy flag wraz z opisem co robią. > 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#3 xStefol

xStefol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • xStefol

Napisano 02 February 2018 - 19:27

Otóż takie rozwiązanie też próbowałem i nic nie daje. Kiedy PVP serwera mam oznaczone jako true kazdy - niezaleznie od tego czy jest zwyklym graczem czy adminem moze budowac itd



#4 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 02 February 2018 - 19:34

Otóż takie rozwiązanie też próbowałem i nic nie daje. Kiedy PVP serwera mam oznaczone jako true kazdy - niezaleznie od tego czy jest zwyklym graczem czy adminem moze budowac itd

Najpierw piszesz o budowaniu, teraz o PvP, zdecyduj się może... Flaga pvp allow/deny nie ma wpływu na budowanie.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#5 xStefol

xStefol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • xStefol

Napisano 02 February 2018 - 21:10

    __global__:
        members: {}
        flags: {block-break: deny, interact: allow, block-place: deny}
        owners: {}
        type: global
        priority: 0

Dalej są flagi tylko na wyłączenie możliwości spawnowania konkretnych mobów (taka farma na parcelach).

Nikt nie moze teraz dostawić klocka ani go usunąć jeżeli nie jest op-kiem. Opek może zabijać zwierzęta a gracz zwykły nie.
Chciałbym, żeby każda ranga Gracz, VIP, VIP+, SVIP, mogł zabijać zwierzęta nie niszcząc przy tym mapy.



#6 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 02 February 2018 - 21:18

Powinno działać, sprawdź czy masz inny region na miejscu, który blokuje (wyższe priority).

Wersja pluginu i serwera?


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#7 xStefol

xStefol

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • xStefol

Napisano 02 February 2018 - 21:54

spigot 1.12.2

wg 6.1.2

jest to plugin o priorytecie 0
z priorytetem 1 sa tylko flagi pozwalajace na respienie sie wybranych stworkow spawn-animals allow oraz deny spawn istot ktorych nie chce



#8 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 02 February 2018 - 21:57

spigot 1.12.2

wg 6.1.2

jest to plugin o priorytecie 0
z priorytetem 1 sa tylko flagi pozwalajace na respienie sie wybranych stworkow spawn-animals allow oraz deny spawn istot ktorych nie chce

WorldGuard 6.1.2 nie wspiera MC 1.12.2 Pobierz nowszą wersję WG, np. stąd:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#9 Gość_OzelotXDD_*

Gość_OzelotXDD_*
  • Gość

Napisano 05 February 2018 - 22:16

Mam podobny problem, aczkolwiek z flagą TNT i Other-Explosion. Mimo ustawienia tej flagi na deny, TNT nadal wybucha na cuboidzie (a wcześniej tak nie było, od pewnego czasu samo się tak zbugowało.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: world, guard, zwierzęta, budowanie