Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Beta][1.7.10][NP][RPG] Rodarion

RolePlay

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 29 January 2018 - 23:00

jCS0979.jpg
Szybki dostęp:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Hussin edytował ten post 07 February 2018 - 07:46

  • lolsent1200 lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 January 2018 - 19:43

Chciałbym ogłosić, że start bety serwera odbędzie się w niedzielę 4 lutego o godzinie 12 00 i potrwa planowo 2 tygodnie. Nie będzie to w pełni funkcjonalny serwer, gdyż wiele lokacji będzie jeszcze zamkniętych, ale to oznacza, że na serwerze będzie pojawiać się wiele nowości przez dłuższy czas więc nie zrażajcie się zamkniętymi drzwiami. Musicie się też liczyć z tym, że zostanie zrobiony reset przed oficjalną wersją serwera, gdyż chcielibyśmy prowadzić śmiałe testy ekonomii i rozgrywki aby wszystko było zrównoważone. Oczywiście dla osób biorących udział w testach jest przewidziany upominek na starcie. A więc serdecznie Was wszystkich zapraszam. Widzimy się w niedzielę ;)



#3 pusiaczkowy

pusiaczkowy

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • pusiaczkowy

Napisano 30 January 2018 - 21:25

Zapowiada się ciekawie ! Na pewno wejdę w dniu startu ! :)

4.png


#4 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 30 January 2018 - 22:20

Wszystko fajnie, ale czemu tak stara wersja?



#5 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 30 January 2018 - 23:57

Wersja 1.7.10 jest niestety wymuszona, mody które mamy są tylko na wersję 1.7.10 i nawet jeśli postanowilibyśmy dobrać inną paczkę to tutaj pojawia się kolejny problem czyli brak stabilnych silników na 1.12.2 z modami i pluginami. Jednak zachęcam przynajmniej do zobaczenia jak wygląda serwer zamiast odrzucać go z takiego powodu. Dodam, że stworzymy launcher żeby maksymalnie ułatwić wejście do gry. :)



#6 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 03 February 2018 - 14:02

gttFhNP.jpghP4r4xV.jpgi4dfxne.jpg



#7 poncjusz

poncjusz

    Uczony

  • Użytkownik
  • 532 postów
  • Galador256

Napisano 03 February 2018 - 19:19

Brawo za poradnik! Widzę, że czerpiecie dobre wzorce, zarówno jeśli chodzi o stworzenie manuala w pdf jak i dobór modów. Tak trzymać!


sob7f7.png


#8 Lukasul

Lukasul

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lukasul

Napisano 03 February 2018 - 19:53

Tak. Są mody. Fajnie. Cieszę się. Ale niedziela już jutro. Gdzie będę mógł pobrać paczkę modów albo chociaż Launcher. Serwer zapowiada się świetnie i napewno będę w dniu startu. (Czyli już jutro :)) PST: będzie jakiś itemshop? XD.

#9 poncjusz

poncjusz

    Uczony

  • Użytkownik
  • 532 postów
  • Galador256

Napisano 03 February 2018 - 20:03

PST: będzie jakiś itemshop? XD.

 

Dołączam się do pytania. W jaki sposób serwer będzie utrzymywany? Doświadczenie kilku innych serwerów, które nie przetrwały, pokazało że finansowanie z "dobrowolnych datków za nic" nie sprawdza sie, podobnie jak obietnice utrzymywania serwera w całości przez właściciela.


sob7f7.png


#10 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 03 February 2018 - 21:21

Utrzymanie serwera z własnej kieszeni nie jest dla mnie żadnym problemem. Na chwilę obecną nie przewidujemy itemshopu, a już na pewno nie wprowadzimy nawet ukrytej opcji p2w. Paczka została już udostępniona, więcej informacji na forum lub discordzie serwera :)

#11 poncjusz

poncjusz

    Uczony

  • Użytkownik
  • 532 postów
  • Galador256

Napisano 03 February 2018 - 22:49

Utrzymanie serwera z własnej kieszeni nie jest dla mnie żadnym problemem. Na chwilę obecną nie przewidujemy itemshopu, a już na pewno nie wprowadzimy nawet ukrytej opcji p2w. Paczka została już udostępniona, więcej informacji na forum lub discordzie serwera :)

 

To wspaniale, że właściciel bierze na swoje barki finansowanie serwera. Pozostaje tylko życzyć, że kiedy łączne wydatki przekroczą parę tys złotych, serwer nie zostanie zamknięty.


Użytkownik poncjusz edytował ten post 04 February 2018 - 02:30

sob7f7.png


#12 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 04 February 2018 - 10:00

To wspaniale, że właściciel bierze na swoje barki finansowanie serwera. Pozostaje tylko życzyć, że kiedy łączne wydatki przekroczą parę tys złotych, serwer nie zostanie zamknięty.

Nie wiem skąd wziołeś pare tyś zł :) Myślę że w zupełności wystarczy VPS na taki server w cenie 150-200zł max na miesiąc co nie jest jakąś zaporową kwotą dla osoby pracującej która po prostu wydaje kase na swoje hobby


4.png


#13 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 04 February 2018 - 10:12

Nie wiem skąd wziołeś pare tyś zł :) Myślę że w zupełności wystarczy VPS na taki server w cenie 150-200zł max na miesiąc co nie jest jakąś zaporową kwotą dla osoby pracującej która po prostu wydaje kase na swoje hobby

A opłata dla programistów, grafików, budowniczych, reklama? Uwierz mi, jak serwer jest duży to można dobić to tych paru tysi.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#14 Lukasul

Lukasul

    Nowy

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Lukasul

Napisano 04 February 2018 - 10:14

Utrzymanie serwera z własnej kieszeni nie jest dla mnie żadnym problemem. Na chwilę obecną nie przewidujemy itemshopu, a już na pewno nie wprowadzimy nawet ukrytej opcji p2w. Paczka została już udostępniona, więcej informacji na forum lub discordzie serwera :)


Cieszę się, że jeżeli gracz jest naprawdę bogaty to nie będzie mógł (narazie nic kupić) To daję takie same szanse wszystkim graczom. Tylko mam propozycję: by nawet w itemshopie dodawać tylko jakiś dodatki, jak pety czy skrzydła no wiecie. Coś co nie ingeruję w samą rozgrywkę. Bo wiesz. Takie dodatki nie ułatwiają rozgrywki, ale ją upiększają. Też trzeba z serwera trochę zarabiać na utrzymanie xD

Użytkownik Lukasul edytował ten post 04 February 2018 - 10:15


#15 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 February 2018 - 10:18

@Flojd ma racje. To jest serwer niszowy, za hosting jak na razie płacimy praktycznie grosze, nie opłacamy programistów, grafików, budowniczych ani reklamy. Podczas bety, jak i oficjalnej wersji będziemy czuwać i w razie czego w kilka minut możemy zwiększyć zasoby serwera. W każdym razie mogę was zapewnić, że od strony finansowej serwer jest zabezpieczony i to nie dla tego, że oszczędzamy na serwerze bo zaoferujemy płynną rozgrywkę bez lagów.



#16 Flojd

Flojd

    Znawca

  • Użytkownik
  • 321 postów
  • Flojd

Napisano 04 February 2018 - 10:25

W takim wypadku się zgodzę :) Jednak myślę że potem jak już wszystko będzie smigać to jedyny koszt to oplacenie servera a dużą część pracy można samemu wykonać znacznie przy tym oszczędzając.


Użytkownik Flojd edytował ten post 04 February 2018 - 11:08

4.png


#17 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 04 February 2018 - 11:18

Ludzie Revo tworzący serwery = krótka ich żywotność.

Chciałbym zobaczyć Huss jak długo to pociągnie, jednak za inicjatywę życzę powodzenia.


  • poncjusz lubi to

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#18 Hussin

Hussin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 February 2018 - 11:30

@Egzequtor No tak, bo przecież ludzie nie z Revo tworzący serwery = długa ich żywotność. ;D

Dziękuje za wsparcie.


  • Egzequtor lubi to

#19 poncjusz

poncjusz

    Uczony

  • Użytkownik
  • 532 postów
  • Galador256

Napisano 04 February 2018 - 15:17

A opłata dla programistów, grafików, budowniczych, reklama? Uwierz mi, jak serwer jest duży to można dobić to tych paru tysi.

 

Nawet i bez tego. te 150zł * 12 miesięcy i już ponad tysiąc nie Twój. No ale kto bogatemu zabroni. Jak ktoś ma takie hobby to spoko. Proble polega na tym, że ja się już taki mode finansowania przyjmie, żeby się go trzymać. A nie że po 5 czy 6 miesiącach właciciel twierdzi, że szkoda mu kasy. Zwłaszcza jak na serwerze będzie w porywach grać 2-3 graczy (bo zawsze do tego dochodzi w końcu).


sob7f7.png


#20 lolsent1200

lolsent1200

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 67 postów

Napisano 05 February 2018 - 09:12

Ciekawie się zapowiada.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RolePlay