Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 5 głosy

[1.13.2][Adv] - "Mroczna klątwa" v2.1

adventure mapa rpg questy custom npc map adv Katniss 1.13.2

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mroczna klątwa (42 użytkowników oddało głos)

Czy mapa ci się podoba?

  1. Tak (25 głosów [73.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 73.53%

  2. Może być (8 głosów [23.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.53%

  3. Nie: napisz post z tym co Ci się nie podoba. (1 głosów [2.94%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#121 MalcomPL

MalcomPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 03 January 2019 - 01:19

Koledzy wyżej już tak się rozpisali że nawet nie będę próbował tego podbić. Ja powiem od siebie tyle: Mapa jest fantastyczna pomimo swoich wad, widać że bardzo się starasz i fantastycznie to wychodzi. Podziwiam ilość trudu włożonego w modele, story-line oraz ogóle dopracowanie. Życzę powodzenia przy dalszych aktualizacjach, bo naprawdę robi wrażenie. Jak na coś takiego ambitnego, powinno być znacznie bardzie rozpromowane. ;s


  • Katniss lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#122 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 04 January 2019 - 15:40

Koledzy wyżej już tak się rozpisali że nawet nie będę próbował tego podbić. Ja powiem od siebie tyle: Mapa jest fantastyczna pomimo swoich wad, widać że bardzo się starasz i fantastycznie to wychodzi. Podziwiam ilość trudu włożonego w modele, story-line oraz ogóle dopracowanie. Życzę powodzenia przy dalszych aktualizacjach, bo naprawdę robi wrażenie. Jak na coś takiego ambitnego, powinno być znacznie bardzie rozpromowane. ;s

Dzięki za opinię.

Co do wad, mógłbyś je wypisać, będę lepiej wiedział na co zwrócić uwagę w "aktualizacji" v3.0, która na chwilę obecną się tak rozrosła, że to praktycznie nowa mapa osadzona w tym samym uniwersum i z podobną historią do oryginalnego v3.0.

No od promocji to akurat nikogo nie znam, pomijając to, że absolutnie wszystko na tej mapie jest zrobione przeze mnie. A na inne fora będę to wrzucać jak już skończę pracę nad mapą i jedyne co zostanie to ew. bugfixy.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#123 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 22 January 2019 - 17:09

@ref

Czyli wygląda na to, że nie będzie wad...

No trudno. (to w odniesieniu do posta wyżej)

 

 

Jak niektórzy z was pewnie wiedzą, wersja v3.0 będzie całkowitym overhaulem wszystkiego.

Mapa dostanie także autorski resourcepack w rozdzielczości (a jakże) 16x16. Kisiel powinien się ucieszyć :D

 

Lekki spoiler z wyglądu resourcepacka (wzorowany ekstremalnie mocno respaczką Conquest 32x32)


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#124 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 22 January 2019 - 19:59

Niektóre teksturki wyglądają naprawdę ładnie, brawo. Robiłeś je od zera czy zmieniałeś rozdzielczość tekstur z conquesta i nanosiłeś poprawki? Chodzi mi głównie o piece czy crafting table bo bardzo podobne ^^


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#125 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 22 January 2019 - 20:43

Niektóre teksturki wyglądają naprawdę ładnie, brawo. Robiłeś je od zera czy zmieniałeś rozdzielczość tekstur z conquesta i nanosiłeś poprawki? Chodzi mi głównie o piece czy crafting table bo bardzo podobne ^^

W większości rescale conquesta a potem malowałem po tych jakże pięknych, zamazanych liniach.

Aczkolwiek wszystkie bloki mają też trochę mojej inwencji twórczej (np. Crafting Table i Smithing Table). Bez tego się po prostu nie da, bo tekstury są całe zamazane.

(No i oczywiście wszystko wykonane z tego samego materiały ma tą samą paletę kolorów, to też trochę zajęło czasami)

 

Piecyk chyba jeszcze trochę poprawię, ta klapa paleniska mi nie pasuje.

Będę też, prawdopodobnie jutro, robił różne półki na książki i inne takie ozdoby, żeby mieć czym wypełnić przestrzenie. Więc jak masz jakieś propozycje to pisz.

A same lokacje (np. pomieszczenia w domach) będą mniejsze i bardziej "realistycznie" umeblowane niż aktualnie.


  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#126 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 17 February 2019 - 11:27

@ref

 

Dawno nie było nic związanego z postępami nad terenem, a postępy są i to duże. Zostało jakieś 40% heightmapy do zrobienia a potem tylko rozkładanie terenu, drzewek, ozdób, itp.

 

Mniej więcej tak będzie wyglądać biom leśny/równinny (domyślny). Tylko drzewka będą inne i będzie więcej ich rodzajów, dodam także krzewy.

Domyślnych tekstur nie daje bo na mapie będzie własny resourcepack.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#127 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 23 February 2019 - 16:57

@ref

 

#Progress

To już są prawdziwe lokacje z mapy (aczkolwiek póki co, bez budowli), a nie tylko sample stylu.

 

@Edit

 

Nowe drzewka


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#128 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 28 February 2019 - 22:44

Trochę dziwnie wyglądają te liście na twoim screenie. Takie trochę jak bazgroły, pewnie zależy od ustawień minecrafta, jakości grafiki itd.


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#129 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 01 March 2019 - 06:11

Trochę dziwnie wyglądają te liście na twoim screenie. Takie trochę jak bazgroły, pewnie zależy od ustawień minecrafta, jakości grafiki itd.

A to dziwne, bo wyglądają bardzo podobnie stylem do tych z conquesta (IMO zbyt gęste i będę musiał je przerzedzić jakoś i zmniejszyć ich "kwadratowość").


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#130 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 03 March 2019 - 11:58

Tak, wyglądają podobnie i nawet ładnie, ale to jak patrzysz z bliska :) Twoje drzewa w oddali za to wyglądają już trochę dziwnie, duża gęstość może mieć tu znaczenie. Ogólnie to chyba jakość screena też nie jest jakaś super i może to dlatego, a może już po prostu jestem zbyt przyzwyczajony do shaderków i wyższej rozdzielczości ;)

Skorzystam z okazji i się zapytam, jak myślisz kiedy mniej więcej wyjdzie nowy updejt?


  • Katniss lubi to

"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#131 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 03 March 2019 - 13:07

Tak, wyglądają podobnie i nawet ładnie, ale to jak patrzysz z bliska :) Twoje drzewa w oddali za to wyglądają już trochę dziwnie, duża gęstość może mieć tu znaczenie. Ogólnie to chyba jakość screena też nie jest jakaś super i może to dlatego, a może już po prostu jestem zbyt przyzwyczajony do shaderków i wyższej rozdzielczości ;)

Skorzystam z okazji i się zapytam, jak myślisz kiedy mniej więcej wyjdzie nowy updejt?

No nie wiem, im dłużej patrze na te drzewa, tym bardziej mi zaczynają przeszkadzać. Coś z nimi jest... Pniaki są ogólnie brzydkie, a liście chyba po prostu zbyt gęste, dirt jest zbyt ciemny a coarse_dirt zbyt "bleh".

 

Update wyjdzie jakoś pod koniec 2019/początek 2020

 

Bonus:


  • Evoken lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#132 ZjemCieBezSera

ZjemCieBezSera

    Nowy

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 06 April 2019 - 23:54

Jakie są wymagania systemowe? hehe



#133 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 07 April 2019 - 05:48

Jakie są wymagania systemowe? hehe

W sumie to nie jest nawet takie głupie pytanie...

 

Całkiem wysokie w porównaniu do innych map, ze względu na ilość komend. Ja w każdym razie mam cały czas 17-18 TPS (nie mylić z FPS) na mapce.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#134 MeronEntertainment

MeronEntertainment

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 127 postów
  • azeth_meron

Napisano 07 April 2019 - 13:03

Mój komputer radzi sobie z wiedźminem 3 w Full HD na średnich detalach i (chyba) bez postprocessingu, a na ostatniej wersji tej mapki miałem w miare płynne 60 FPS, ze spadkami do 30. Nie używałem optifine.
Aczkolwiek chwilami klatki spadały mi do 5-10 kiedy na ekranie zaczynało się dziać zbyt wiele.


Moja mapa PvP-minigame - Wojny Mobów 2

Dwadzieścia cztery zróżnicowane klasy, pięć trybów gry, osiem aren, bogata customizacja. Zapraszam!


#135 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 14 April 2019 - 06:32

@ref

 

Teren jest już praktycznie skończony.

 

@Edit

 

Trochę pozmieniałem resourcepacka, a przynajmniej tyle ile póki co z niego było (głównie palety kolorów).

No i naprawiłem te przeklęte pniaki...

 

#Evelance


Użytkownik Katniss edytował ten post 15 April 2019 - 17:43

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#136 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2019 - 07:58

@ref

 

Praca idzie pełną parą.

Dokańczam już respurcepack, stylem się wiele nie zmieni. Jedynie wewnętrznie go uporządkuje, bo teraz to jest chaos. No i jeszcze meble trzeba zrobić.

 

Potem tylko poprawić nieco teren i można już budować pierwsze lokacje.

 


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#137 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 26 December 2019 - 23:20

Robisz to jeszcze?



#138 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 27 December 2019 - 09:16

Robisz to jeszcze?

Nope.

 

Jest nawet napisane w pierwszym poście, że nie.

Robię coś innego i nie mam czasu robić i to i tamto jednocześnie.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#139 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 27 December 2019 - 20:09

Jakby ktoś chciał - 300 screenów z produkcji mrocznej.

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#140 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 01 February 2020 - 14:44

A ten nowy projekt to z minecraftem związany? :)


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: adventure, mapa, rpg, questy, custom, npc, map, adv, Katniss, 1.13.2