Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wikipedia CraftPortal


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 24 January 2018 - 17:00

@up
1.

 


2. Administracja powinna być rekrutowana z zaufanych edytorów, nie randomów z łapanki (ryzyko usunięcia przez admina całej Wiki lub zrobienia przez takowego innej głupoty). Nie ma póki co potrzeby, aby wikia posiadała wiele adminów, że względu na małą aktywność.
3. Regulamin samym swoim istnieniem zakazuje nie stosowania się do regulaminu bez konsekwencji (plus jest sekcja 3). Z bezsensownymi memami nie było na razie na Wiki problemu, ale może zostaną uregulowane prewencyjnie. Ostatni zapis w sekcji "Kary" umożliwia administracji banowanie wszelkiego raka, aczkolwiek zostanie wprowadzony w przyszłości zakaz spamu.
3aa. Segregacją grafik nie zajmuje się niestety administracja a oprogramowanie MediaWiki. Możliwe, że w przyszłości zostanie użyty do tego jakiś mod, ale nie wiem czy odpowiedni istnieje.
3ab. Oprogramowanie MediaWiki nie posiada wbudowanego systemu warnów.
3ac. Nie było dotychczas problemu ze spamem w galerii, nudnymi memami czy dziwnymi hasłami. Właściwie chyba każda grafika na pierwszej stronie poza szmata.gif jest użyta w jakimś artykule.
4. Nie ma sensu kopiować i wklejać treści z Minecraft Wiki na CraftPortal Wiki.
5. Oprogramowanie MediaWiki nie zawiera funkcji statusów. Czyżby chodziło o tablicę wiadomości?

 

 

Ale sugerowałem forum CraftPortal.


  • HelloDoggo lubi to

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 24 January 2018 - 20:45

A czy przypadkiem nie miał na myśli forum? :thonk:


Jego posty zawsze można odnieść do miliona różnych rzeczy. Ze względu na to, gdzie to napisał uzanałem bez rozważania innych możliwości, że chodzi o wiki.

Jestem cholernym idiotą.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 24 January 2018 - 20:46

  • Egzequtor lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#43 Aorion

Aorion

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 24 January 2018 - 21:15

Witam.

Od razu mówię iż uważam Craft-Site wikię za dobry pomysł, niestety w ostatnim czasie ona podupadła.

 

Cz-czekaj, wy serio myślicie, że wiki o tym forum to dobry pomysł? Przecież ta witryna jest półmartwa i żyje tylko z tematów o serwerach, społeczność stoi w miejscy i nijak się nie powiększa, nie dzieje się ku kompletnie nic, a chlitto uniemożliwia wszelką inicjatywę użytkowników wykraczającą poza portal (i tym bardziej w jego obszarze xd). Ja bym nie ryzykował pernamentnym banem.

Jak stwierdził tu @Hevbis powodem podupadku wiki może być brak aktywności na forum, jest to pewien całkiem spory dla wiki problem lecz nie przeszkadza to w ewentualnej aktualizacji artykułów lub ich tworzeniu dotyczących np. nowych użytkowników. 

@Hevbis sugeruje też iż brak aktywności wiki może się wiązać z cenzurą przez admina co zostało też zasugerowane jeszcze kilka razy.

 

Tu się zgadzam lecz nie sprawia to iż inicjatywa wiki nie ma sensu, rzeczywiście dzieje się na forum mniej niż kiedyś lecz nie jest to tylko przypadek tego forum lecz z tego co wyczytałem ogólny trend, fora tracą popularność w ostatnim czasie ale może się to zmienić.

 

Jednakże szczególnie zła sytuacja tego forum (Nie zwiększająca się grupa stałych użytkowników forum, większość nowych użytkowników pisze ze 2 posty i znika) może też być spowodowana przez uznawaną przez niektórych nieudolną politykę administracji wspomnianą w tym temacie:

https://craftportal....y-poziom-forum/

Jednakże temat został stworzony 1,5 roku temu więc całkiem możliwe że coś się od tego momentu poprawiło.

 

Inną kwestią jest też fakt sprzeciwu administracji nie tylko wobec wiki lecz też innych projektów. (np. stworzenie forumowego serwera na Discordzie)

 

Odpisałbym też na post użytkownika @Egzequtor lecz sądze iż @Hevbis wypowiedział się na ten temat w sposób podobny do mojego zdania.

Dodam też iż punkt 3, 3a, 4 i 5 mogły by być zastosowane dopiero po przeprowadzeniu reform na forum gdyż w tej chwili mogłoby to bardzo zmniejszyć aktywność forum.

 

Co do wiki to powinna zostać przeprowadzona rekrutacja i selekcja zainteresowanych urzędem Administratorów i Moderatorów na wiki oraz powinien być wprowadzony system zatwierdzania edycji zwykłych użytkowników przez Administratorów i może też Moderatorów. Poza tym powinno też się zaktualizować część artykułów a także utworzyć nowe chociażby na temat dosyć znanych teraz osobistości takich jak @ElektroMajster i przeprowadzenie edycji w kwestii obiektywizmu części artykułów, dziwi mnie też nazywanie Bronies mianem ,,ponyfagów'' w części artykułów lecz to drobny detal.

 

Dodam też iż to właśnie dzięki wiki Craft-Site dowiedziałem się o forum.


Użytkownik Aorion edytował ten post 24 January 2018 - 21:19

Pożeracz się zbliża.


#44 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 24 January 2018 - 21:20

@up
"Ostatni czas" to ok. 5 lat...

Edit:
Edycje są codziennie sprawdzane przez jedynego obecnego admina (mnie). System zatwierdzania edycji nie jest obecnie obsługiwany przez platformę na której wikia stoi, więc trzeba się zadowolić tym co jest. W serwisie wikia moderatorzy mają uprawnienia jedynie do zmiany treści/usuwania komentarzy, usuwania wiad. na chacie i banowania ludzi z chatu, nie mogą oni nic robić z edycjami.

Aktualizazowanie i tworzenie artykułów jest kolaboratywnym wysiłkiem społeczności. Masz info i chęć - edytujesz.

Będą zmiany w regulaminie dotyczące npov. Termin "ponyfag" to stara nazwa bronies z 4chana.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 24 January 2018 - 21:31


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#45 Aorion

Aorion

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 24 January 2018 - 21:29

@up
"Ostatni czas" to ok. 5 lat...

 Nie znam dokładnej historii forum lecz myślałem wcześniej iż to była kwestia gdzieś około 3,5 lat.


Pożeracz się zbliża.


#46 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 24 January 2018 - 22:40

Nie znam dokładnej historii forum lecz myślałem wcześniej iż to była kwestia gdzieś około 3,5 lat.


W rejestrach wiki po roku 2013 aktywność stopniowo ustaje. W 2014 jest jeszcze dość sporo rzeczy, ale z poprzednim rokiem nie do porównania. 2015 i dalej to relatywnie prawie nic, do momentu masowego usunięcia i przywrócenia całej Wiki pod koniec 2017.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#47 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 25 January 2018 - 18:49

Zatem jakieś inne propozycje?


Użytkownik Egzequtor edytował ten post 25 January 2018 - 18:50

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#48 Aorion

Aorion

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 January 2018 - 20:17

Zatem jakieś inne propozycje?

Nie posiadam w tej chwili jakiś konkretnych pomysłów, 1 punkt to dobry pomysł do dowiedzenia się jakich reform forum potrzebuje, bo ich potrzebuje.

Może w celu lepszej komunikacji między użytkownikami założyć serwer na Discordzie, lecz tym razem może by to zacząć od przekonania administracji (a w szczególności chlitto) że to dobry pomysł. Generalnie chodzi o to że inicjatywy typu serwer na Discordzie czy wikia forumowa powinny mieć jakiekolwiek poparcie u wyższych rangą moderatorów czy w administracji aby mieć szansę na większy rozgłos u zwykłych, nieregularnie przebywających na forum użytkowników.

Może jeśli ktoś zobaczy rozwój forum to będzie chciał na nim zostać na dłużej? Lecz jak wnioskuję z co po niektórych tematów czy postów administracja tu (a w szczególności chlitto) nie jest chętna do jakiś większych reform. Z tego powodu głównym celem w tej chwili aby polepszyć stan forum powinno być zyskanie poparcia w administracji w inicjatywach typu serwer na Discordzie czy wikia forumowa, może wtedy rzadziej będzie dochodzić do sytuacji typu:

 

 

2 lata temu zostałem ukarany za założenie serwera Discord dla forumowiczów

Krótko mówiąc głównym celem na tą chwilę powinno być stworzenie tematu z punktu 1. i dogadanie się z administracją w sprawie ewentualnych reform i inicjatyw użytkowników.

 

Edit:

Słowa ,,Administracja'' dotyczą głównie chlitto.

Edit2:

Chyba się trochę powtarzam.


Użytkownik Aorion edytował ten post 25 January 2018 - 20:18

Pożeracz się zbliża.


#49 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 25 January 2018 - 20:44

Discord =/= rozwój forum.
Discord == rozwój platformy poza forum == spadek aktywności na forum na rzecz nowej platformy. Administracja na to się nie zgodzi, bo to nie pierwszy raz.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#50 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 28 January 2018 - 12:34

Discord =/= rozwój forum.
Discord == rozwój platformy poza forum == spadek aktywności na forum na rzecz nowej platformy. Administracja na to się nie zgodzi, bo to nie pierwszy raz.

 

A jeśli kanał stworzyłby ktoś z administracji podpinając go pod forum? 


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg