Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poszukuję osób do zrobienia gry rogue-like

rogue like projekt gra clickteam fusion

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Razor123

Razor123

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 550 postów

Napisano 03 January 2018 - 15:42

Witam, poszukuję zdolnych osób do stworzenia gry rogue-like wzorującej się na takich tytułach jak Rogue legacy, Crypt of necrodancer, Dead cells.

Wybrałem to forum na poszukiwania ze względu że wiem, że są na nim utalentowane osoby bo swego czasu tutaj przesiadywałem i było naprawdę super :D
Od 10 roku życia tworzę gry komputerowe, z roku na rok stawiam poprzeczkę coraz wyżej i staram się tworzyć coraz to lepsze gry z coraz to bardziej skomplikowanymi mechanikami. Mogliście się o tym przekonać w bodajże 2012/2013 roku kiedy przy pomocy osób z tego forum robiłem minecrafta na telefony ze starą javą ;)
Niektóre mechaniki do gry zostały już zrobione, są to :
-Generowanie dungeonu (w tym generowanie z seedu, ustalanie wielkości dungeonu, określanie roomów w których ma znajdować się skrzynka/special item/przejście do secret roomu/starting point/wejście do bossa/sklep)

Koncept generatora :


Wygenerowany dungeon :


-Wczytywanie zawartości z zewnętrznych plików, takich jak np.Szkielet kolizyjny mapy.


-Przechodzenie pomiędzy roomami i dynamiczne wczytywanie ich,
-Edytor map (Jeszcze nie skończony ale już sprawny!)


Ja sam z chęcią zajmę się grą od strony technicznej i graficznej, w pełni wykonam silnik gry, AI wrogów, system achievementów i wiele innych rzeczy.
Pełna lista rzeczy do zaplanowania i omówienia tutaj :
 

Jeśli chodzi o fabularną część to zaplanowałem parę rzeczy jednakże nie napiszę tutaj wszystkiego :) Powiem tylko tyle że gracz wcieli się w anty-bohatera, osobę okrutną, mordującą niewinne istoty, o własnych, tylko sobie znanych celach.

Są jednak rzeczy w których nie jestem najlepszy a wręcz naprawdę kiepski. Chodzi o tworzenie dźwięków, muzyki oraz pisanie dialogów, fabuły i opisów postaci jak i świata.

Mam w zamiarze wydać grę na platformę Steam i być może GoG, nie bedzie to gra darmowa a zyski z niej chciałbym podzielić między współtwórców.
W skrócie : 
-Wstawiam grę na platformę steam, opłacam jej wstawienie,
-Miesięczne zarobki gry rozdzielam między siebie i osoby współtworzące grę w zależności od tego, ile zrobiły.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest 18 lat w chwili wydania gry(obstawiam że będzie to między 2018/2019 rokiem), posiadanie konta bankowego po pierwszym miesiącu od wydania gry, bycie kreatywną osobą z dużą ilością wolnego czasu :)

Od siebie mogę dodać że zawsze(Absolutnie zawsze!) staram się w pełni skończyć robienie gry, w poprzednim roku podjąłem się stworzenia jednej w przeciągu 4 miesięcy, efekt można ujrzeć tutaj :

można zauważyć że fabularnie nie jest zbyt dobrze ale wszystkie inne rzeczy(w tym multiplayer) zostały zrobione dobrze :D

Gra jest tworzona w programie clickteam fusion 2.5 w którym mam wieloletnie doświadczenie.
Posiadam też oryginalną wersję z upgradem do wersji developerskiej oraz paroma eksporterami :



Bardzo proszę o wypowiadanie się na temat projektu w tym wyrażania chęci do przystąpienia, w tym temacie lub wiadomości na priv.


  • elementiro, grepolis i VL00D lubią to

╭╮╭╮


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rogue, like, projekt, gra, clickteam, fusion