Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybkie pytanie


Najlepsza odpowiedź mMike , 28 December 2017 - 10:54

UP! Wgrałem na zapas całą paczkę z essentialsami, zobaczymy może nie będzie errora... Pozostaje mi już tylko konfiguracja :)

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 00:01

Witam, jestem nowy i tak jak w temacie mam szybkie pytania:
Jak pobieram pluginy to muszę pobierać całe foldery czy też same pliki .jar? Bo tego jakoś nie mogę pojąć

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 qwery5

qwery5

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Gitt

Napisano 27 December 2017 - 00:50

Obojętnie, ważne aby do folderu plugins wrzucić plik z .jar 



#3 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 01:02

No ok, ale to właśnie plik jar jest odpowiedzialny za to czy reszta tych "podplików" zostanie utworzona?

 

Naszło mi kolejne pytanie, w myśl poradników szukam i szukam essentials - jako jakiejś podstawy, ale kurde nigdzie nie ma essentialschat itd tylko jakieś essentialsXchat itd... Czymś to się różni?



#4 YouTuberr

YouTuberr

    Taki budowniczy 12/10

  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 27 December 2017 - 09:57

Polecam zywkłe essentials. Do folderu plugins musisz wrzucić plik .jar np: essentials.jar a po odpaleniu servera folder sam się zrobi.


kcZTmRb.png


#5 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 10:11

Ok, ale jak mam mieć pewność, że plugin jest nadal aktualny? Wszedłem na poradnik tego.forum z 2013roku...

#6 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 27 December 2017 - 10:35

Wejdź na serwer i wpisz /pl, a silnik wyświetli ci na zielono aktywne pluginy.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 27 December 2017 - 10:36

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#7 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 16:57

Ok właśnie tak zrobiłem, ale jak to jest z tymi pluginami - czy pluginy worldguard i worldedit mogą współgrać z takim essentialsami? Czy nie będą sie gryźć czy coś? Właśnie zainstalowałem ale nici z pracy na nich...

#8 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 27 December 2017 - 17:10

WG, WE i Essentials to totalna podstawa i są ze sobą w pełni kompatybilne. Radziłbym zainstalować również PermissionsEx.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#9 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 27 December 2017 - 17:40

WG, WE i Essentials to totalna podstawa i są ze sobą w pełni kompatybilne. Radziłbym zainstalować również PermissionsEx.


Podstawą są raczej WorldEdit, Essentials i PermissionsEx. WorldGuard jest potrzebny tylko na serwerach PvE lub na takich posiadających wybudowany spawn.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#10 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 18:23

Mam essentiale i permissionsex ale world myślę czy jest sens pobierać - uzupełniają się ze sobą? PvE to playervenemy? Myślę co dodać do podstawowych pluginow

#11 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 27 December 2017 - 18:48

Podstawą są raczej WorldEdit, Essentials i PermissionsEx. WorldGuard jest potrzebny tylko na serwerach PvE lub na takich posiadających wybudowany spawn.

A jaki serwer nie ma teraz zabezpieczeń na spawnie? xD

Czy Skyblock, czy Freebuild, czy jakikolwiek inny tryb wymaga wręcz WorldGuarda. W swoim życiu widziałem tylko jeden serwer bez spawna, a patrząc na to, że wiele pluginów wymaga posiadania WG, możliwe że tam był.

 

WorldEdit natomiast, podobnie jak Essentials jest podstawową paczką komend, tyle że przeznaczoną do edycji terenu. Niby można działać bez niego, ale to jak pizza bez sera. Poza tym, podobnie jak WG jest uzupełnieniem dla wielu pluginów.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#12 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 27 December 2017 - 19:00

Ok, zainstaluje dzisiaj oba :)

Miałem zakładać nowy temat, ale muszę poruszyć tą kwestię: mam serwer na wykupionym hostingu enderchest i jest taka sprawa, że mają swoją bazę pluginow. Nie mam pojęcia czy one różnią się Budową, może jakieś zabezpieczenia mają czy coś? Bo przykładem może być fakt, że po.ich zainstalowaniu na pierwszej stronie z plikami pojawiają się jakieś pliki których nie spotkałem wcześniej. Orientuje się ktos jak to.działa?

Kolejnym Przykladem były permissiony, których nie mogłem ustawić za pomocą zwykłego wyczysczenia pliku i wklejenia gotowego bo dostałem errora. Chyba że coś źle robię?

Użytkownik mMike edytował ten post 27 December 2017 - 19:07


#13 Matrix03

Matrix03

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 27 December 2017 - 20:06

PermissionsEx, EssentialsX, WorldGuard, WorldEdit   <-- Podstawowe pluginy. zwykły essentials na wersji 1.8.8 silnika może crashować serwer ;P



#14 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 28 December 2017 - 01:22

Ok, jutro do południa postaram się ogarnąć. JesZcze co do konfiguracji, nie wiem czy te pliki nie są autorskie serwera, bo w takich permisjach miałem coś odnośnie world itd, ile poradników czytałem, tyle pisano żeby wszystko kasować, ale w panelu dostaję error...

#15 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 28 December 2017 - 10:54   Najlepsza odpowiedź

UP! Wgrałem na zapas całą paczkę z essentialsami, zobaczymy może nie będzie errora... Pozostaje mi już tylko konfiguracja :)



#16 Matrix03

Matrix03

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 28 December 2017 - 23:02

Brawo, oby tak dalej, trzymaj ten poziom (Y) :D



#17 mMike

mMike

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 29 December 2017 - 23:04

Dziękuję :) Póki co zamykam temat, bo będę konfigurować podstawowe pluginy. Zapraszam chętnych do nowego tematu: https://craftportal....uginy-na-start/

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za pomoc :)