Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Zapowiedź] [Przygoda z przetrwaniem] [1.12.2] Tajemnice Araxos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radomir

Radomir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Radomir

Napisano 15 September 2017 - 23:41

Tajemnice Araxos

 

Prolog:

 

Moje imię nie jest istotne drogi czytelniku. Jeśli jednak nalegasz na nie to zdradzę Ci, że nazywam się Jakub i pochodziłem z Torunia. W roku pańskim tysiąc dziewięćset dwudziestym ósmym wybrałem się w morską podróż w stronę Czarnego lądu. Jednakże na wskutek sztormu mój okręt zatonął. Znalazłem się na opuszczonej tropikalnej wyspie. Byłem sam. Na szczęście udało mi się uratować nieco narzędzi z wraku brygu. Rozpocząłem ciężką walkę o życie. Samotność. Chęć zobaczenia rodziny. Smutek. Złość oraz gniew. Co z ukochaną Polską? W końcu mamy wolność odzyskaną., a ja jestem sam. Na moje nieszczęście lub szczęście kolejny okręt, który zatonął miał o wiele lepsze narzędzia. Jednakże to nie dynksy sprawiły, że moje życie się polepszyło tylko Biblia. Mając ze sobą Słowo Boże byłem wstanie i góry przenosić. Minęło parę lat. Nie prowadzę żadnych kalendarzy więc nie podam Ci całej daty. Jednakże dnia pewnego postanowiłem wrócić do Polski swej ukochanej. Na tratwie swojej roboty umieściłem dwie prowizoryczne skrzynie. W nich schowałem najpotrzebniejsze przedmioty oraz racje żywnościowe jak i pitne. Biblię położyłem na sam wierzch narzędzi abym miał pocieszenie w czasie podróży. Płynąłem przez wiele dni i nocy. Zapasy już się kończyły. W końcu moim oczom ukazał się skrawek zielonego lądu… 

 

Słowo wstępne!

Szanowni użytkownicy społeczności CraftPortal.pl!

Niniejszym chciałbym wam zaprosić do śledzenia mojej pierwszej mapy, którą tworzę z małą pomocą Aragosa.

Projekt "Tajemnice Araxos" narodził się jakiś czas temu, gdy grałem na paru serwerach Role Play w Minecraft. Między innymi Slavicraft czy Khorinis Craft.  Tak jak widać po tytule spróbuje połączyć przygodę wraz z trybem przetrwania i mam nadzieje, że efekt was zadowoli. Co prawda nie znam się jeszcze zbytnio na złożonych mechanizmach, ale te typowo proste w charakterze teleportów czy pułapek mam porobione.

 

Czymże jest projekt "Tajemnice Araxos"?

Projekt narodził się pod koniec sierpnia tego roku. Chciałem od zawsze pograć na dobrej polskiej mapie z trybem przygoda i przetrwanie, ale rzadko widziałem jakieś co by mnie zadowoliły. Wówczas pomyślałem, że samemu warto coś takiego zrobić, a nie czekać aż ktoś zrobi mapę jaką będę chciał. Toteż zakasałem kwadratowe rękawy i do roboty ruszyłem. 

 

Inspiracją do budowania tej mapy jest dla mnie książka Daniela Defoe "Przypadki Robinsona Crusoe" jednakże nawiązanie do tej książki można znaleźć jedynie w prologu powyżej. Mam na myśli motyw rozbitka na wyspie, a reszta jest w pełni autorska. 

 

Waszym zadaniem będzie odkrycie przyczyny zniszczenia Araxos. Czy to był meteoryt? Czy fala nieumarłych z creeperami przyszła? Tego wam nie zdradzę. Jedyne co mogę powiedzieć to mapa będzie się kończyła w Netherze.

 

Oprócz fabuły, która nadal się rozwija zarówno na tabliczkach jak i w wordzie na mapie znajdziecie trochę nawiązań do innych gier, postaci. Już samo słowo "Araxos" może się z czymś graczom Gothica II Noc Kruka kojarzyć. 

 

A byłbym zapomniał wspomnieć w regulaminie, który niebawem się ukaże zaznaczyłem, że macie jedno życie. Jednak możecie je sobie przedłużyć znajdując totemy, ale o tym poniżej.

 

Skarby:

Czymże jest mapa przygodowa bez skarbów? Pewnie nadal mapą przygodową, ale warto poszukać skarbów na Araxos, bo od nich będzie zależeć wasze życie. Dodam fakt, że najciekawsze łupy są dobrze ukryte, że sam o nich nie pamiętam :) Te gorsze łupy przydatne np. do wyzwań rolniczych znaleźć można łatwo, ale lepsza zbroja czy też oręż zostaje dobrze schowany. 

Najcenniejsze są jednak totemy. Ich jest mniej i są naprawdę dobrze ukryte, bo nie chce wam dawać od diabła nieśmiertelności w postaci tych przedmiotów. Także jeśli chcecie pożyć to musicie znaleźć totemy, które zostaną i tak fabularnie dodane, abyście mogli je sobie "legalnie" poszukać. 

 

Zadania, które obecnie realizuje:

1.Tworzę fabułę mam nadzieje, że ciekawa. Powyżej jest prolog, który pod względem wyglądu (Przecinki i te sprawy.) zmodyfikuje, a tak to resztę fabuły znajdziecie w grze.

2.Zabudowanie mapy od początku sam tworzę praktycznie wszystkie budynki. Aragosa niedawno poprosiłem do pomocy więc zbudował te piękne ruiny zamku, które możecie obejrzeć na screenach.

3.Zadania i wyzwania będą was obowiązywać. Na wszelki wypadek dodam dwa oddzielne pliki do folderu z mapą, abyście o wszystkim wiedzieli zarówno z treści zadań jak i wyzwań. Co do tych drugich to będą one w stylu znanym z map skyblockowych typu zrób farmę tego i tamtego.

 

 

Screeny (Najnowsze)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

PS:Niedługo nagram wam game play z mapy włącznie z moim komentarzem, gdzie będziecie mogli się dowiedzieć więcej o mapie i zobaczyć na własne oczy postęp.

PS 2: Zapomniałem dodać, że moje prymitywne budowle mają być takie, gdyż Araxos zamieszkiwała lub zamieszkuje prymitywna cywilizacja, która od niedawna wznosi coś ciekawego jak np. zamek zbudowany przez Aragosa.

 

PIERWSZA ZAPOWIEDŹ WIDEO

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 Kliknij na buźkę

 

Pozdrawiamy!

Radomir oraz Aragos


Użytkownik Radomir edytował ten post 28 November 2017 - 00:55


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 SandMander

SandMander

    Onii-Chan!

  • Użytkownik+
  • 950 postów
  • ja_twoj_fan

Napisano 16 September 2017 - 03:38

" fabuła może się zmienić, bo jest pisana na szybko"

 

W tym momencie skończyłem czytać, już wiem że projekt nie wypali. Mimo to, Powodzenia.


cc98e9956f0731463aa40d43bf4f3067919173a6


#3 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 September 2017 - 05:28

Podsumowując - nie masz pojęcia o budowaniu, redstone czy command blockach, więc postanowiłeś stworzyć mapę survival. Dodatkowo teksty chcesz dawać w osobnym folderze, bo przecież nie ma czegoś takiego jak /tellraw. Już nawet nie chce mi się pisać o błędach interpunkcyjnych których w tym tekście jest masa.


#4 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 16 September 2017 - 09:32

Powodzenia Radomirze, daj znać kiedy skończysz.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#5 Radomir

Radomir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Radomir

Napisano 16 September 2017 - 11:36

Podsumowując - nie masz pojęcia o budowaniu, redstone czy command blockach, więc postanowiłeś stworzyć mapę survival. Dodatkowo teksty chcesz dawać w osobnym folderze, bo przecież nie ma czegoś takiego jak /tellraw. Już nawet nie chce mi się pisać o błędach interpunkcyjnych których w tym tekście jest masa.

 

Zgadza się nie mam pojęcia o budowaniu budynków czy tworzeniu skomplikowanych mechanizmów przy użyciu czerwonego kamienia bądź bloku komend. Mimo to tworzę mapę przygodową z przetrwaniem, a nie tylko "survival". Takowe mapy o których ja myślę zazwyczaj wyglądały tak:

Jesteś rozbitkiem i masz przed sobą z pięćdziesiąt zadań typu zbuduj generator bruku czy stwórz pomieszczenie w którym będą się pojawiać potwory. Jeśli pojawiały się jakieś budynki to były one o sto razy lepsze niż moje prymitywne obiekty, ale jeżeli patrząc na to iż na ubogich zrzutach ekranu z mapy budowle wyglądają na rozwalone oraz na takie mocno amatorskie to siłą wyobraźni możesz sobie pomyśleć iż mieszkańcy Araxos to jakiś prymitywny lud, który nie jest jak rzymianie i nie potrafi wybudować koloseum. 

 

Tak chce dawać teksty do osobnego folderu i jeśli ci to tak przeszkadza to nie musisz tam wcale zaglądać, bo też wszystko znajdziesz na mapie w formie dzienników.  Popatrz na to z tej strony jeżeli jakiś creeper by wysadził jakiś dom, gdzie jest wskazówka istotna do fabuły to co zrobisz? Ano zajrzysz do takiego folderu by się nie martwić tym, że zniszczyłeś grę i musisz zaczynać od początku wszystko. Poza tym jeszcze chyba nie można w Minecraft zrobić dziennika zadań, który będzie stale się aktualizował o nowe informacje prawda? Już tak napiszę ostatnie zdania na pożegnanie.

 

Poczekaj cierpliwie na wszystko. Potem pobierz mapę i zagraj na niej i jeśli ci folder albo wygląd mapy nie odpowiada to nawet nie musisz na niej grać. To co teraz widzisz możesz potraktować zalążek czegoś co być może będzie dobrą mapą o ile tego nie zepsuje. 

 

Jak to mówił towarzysz Lenin: "Nawet sprzątaczka może rządzić światem".

 

PS:Jak już tak ładnie mi wszystko napisałeś i wspomniałeś o błędach interpunkcyjnych to ja wspomnę o jednym dość ważnym błędzie którym popełniłeś. Pisz poprawnie komendy, które są w grze.

 

Powodzenia Radomirze, daj znać kiedy skończysz.

 

Dzięki Egzequtorze dzięki. Postaram się ciebie i tych co będą grali  nie zawieść. Niech Światowid ma ciebie w swojej opiece.

 

" fabuła może się zmienić, bo jest pisana na szybko"

 

W tym momencie skończyłem czytać, już wiem że projekt nie wypali. Mimo to, Powodzenia.

 

Fakt pisana na szybko wczoraj o jakieś 22.00 w sumie jak tak teraz myślę to mogłem napisać raptem parę zdań typu: Jesteś mieszkańcem Londynu, który zbiegł z miasta, bo wybuchła zaraza. Twój statek zatonął, a ty obudziłeś się na piaszczystej plaży.

 

Mimo to, że nie wierzysz we mnie, ale życzysz powodzenia to mam nadzieje, że jak wszystko dopnę na ostatni guzik to zmienisz zdanie o tym projekcie.



#6 Patrisful

Patrisful

    Technologiczny Znawca

  • Użytkownik+
  • 222 postów
  • Patrisful

Napisano 16 September 2017 - 18:50

Budynki przedstawione na ScreenShotach to zwykłe tzw. kloce. Lepszy efekt mają mapy zamknięte (w pomieszczeniach) niż otwarte.



#7 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 September 2017 - 20:57

Poza tym jeszcze chyba nie można w Minecraft zrobić dziennika zadań, który będzie stale się aktualizował o nowe informacje prawda?


No właśnie, że można.


#8 Radomir

Radomir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Radomir

Napisano 20 November 2017 - 07:56

Aktualizacja!

Mapy nie porzuciłem nadal ją buduje, ale zapomniałem wam wstawić nowych screenów, a także zmienić wygląd tego wątku.

Teraz jest mniej lania wody tylko konkretne wiadomości. Jak macie pytania to piszcie śmiało!



#9 Radomir

Radomir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Radomir

Napisano 28 November 2017 - 00:57

Drobna aktualizacja:

-> dodano film pokazujący ogólny wygląd mapy oraz trochę informacji 

jakby nikt w buźkę nie trafił to tu ma link

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#10 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 28 November 2017 - 09:48

Ładne 2 FPS.


#11 SmutnyPiotrek

SmutnyPiotrek

    pogromca gołębi

  • Użytkownik+
  • 157 postów
  • Nycaff

Napisano 03 December 2017 - 09:48

Pisze z podłogi..

 

To co powinieneś poprawić:

  • Mając mało lat, nikt z tobą nie zagra. minimum. 12 lat
  • Słaba jakość filmu
  • Słaby sprzęt, niestety ale nie będziesz robił map i nagrywał na lagach.
  • Muzyka w filmie, rakowa...

Chcesz zostać elektronikiem? Chcesz porozmawiać z innymi użytkownikami na temat elektroniki? Wejdź na serwer https://discord.gg/Jmmhucd

Uwaga. Ten serwer jest tylko dla zainteresowanych elektroniką. 

 

 

 

SkriptCraft (javascript w minecraft): https://craftportal....w/#entry1184934

 

MRT Minecraft Repair Tool: https://craftportal....o/#entry1196551


#12 Radomir

Radomir

    Nowy

  • Użytkownik
  • 25 postów
  • Radomir

Napisano 10 December 2017 - 22:18

 

Pisze z podłogi..

 

To co powinieneś poprawić:

  • Mając mało lat, nikt z tobą nie zagra. minimum. 12 lat
  • Słaba jakość filmu
  • Słaby sprzęt, niestety ale nie będziesz robił map i nagrywał na lagach.
  • Muzyka w filmie, rakowa...

 

Ekhm... ja piszę siedząc na łóżku:

 

-Mam ciut więcej niż dwanaście lat. Mam tyle lat jaka jest końcówka w danym roku licząc od 2000.

-Wiem, ale już to była trzecia próba to nagrania. Potem wstawię lepszy, bo Ocam coś nie lubi Minecrafta. Pewnie to powiązane jest z sprzętem, ale jak z Windowsa 10 nagrywam MC to nie jest, aż tak źle.

-To samo co wyżej, ale to się kiedyś zmieni.

-O widzę, że nie znasz klasyków no i AC IV Black Flag.

 

Mapa nadal się rozwija. Powoli, bo rok szkolny, ale się rozwija.