Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Budowniczy] Pomoc przy realizacji projektu RPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tyrael

Tyrael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 13 September 2017 - 20:06

noKIJqX.png
Cześć.
Jestem Marcel i mam przyjemność być współwłaścicielem oraz technikiem powstającego aktualnie serwera, który nazwaliśmy "Erathia" ze względu na genezę tego projektu... dłuższa historia.
Najważniejszym jest to, że sam pomysł kotłował się w naszych głowach już na wiele przed rozpoczęciem prac. Serwer w swoim założeniu ma się skupiać na mocnym Role Play'u. Odgrywanie swojej postaci wykreowanej przy dołączaniu naszej społeczności to główna część zabawy. Ciężko pracujemy nad hierarchią, mechaniką oraz balansem rozgrywki w związku z tym, że do gry są wprowadzone modyfikacje dające nam narzędzia do tworzenia ciekawych profesji, różnorodnych ścieżek rozwoju oraz unikalnych postaci. To możliwości, które staramy się okiełznać dzięki dobranym pluginom i autorskim skryptom (w trakcie tworzenia). Dla tych dla których to nie wystarczy przygotowujemy rozgrywkę fabularną... NIE NIE NIE... Nie ścieżkę, a wiele linii z (w założeniu) imersyjnymi oraz dostarczającymi zabawy i wiele godzin frajdy questami. Jeżeli zgromadzimy wystarczającą ilość graczy, pionierzy w świecie Erathii będą mieli możliwość stworzenia własnej osady, miasta, królestwa. Być może nacje najlepszych osiągną status imperium. Poddani będą początkowo skoncentrowani w miastach początkowych (3-5 miast stołecznych w planach) rozmieszczonych w różnych klimatach świata wygenerowanego tak, aby był bardziej wciągającym niż podstawowy generator Minecrafta.
Tutaj pojawia się problem. Nasza ambicja przerosła możliwości aktualnej ekipy. Jest nas zwyczajnie zbyt mało, aby to wszystko powstało z kilku par rąk dotychczasowej ekipy. Nie poddajemy się! Czekamy na was i wasze chęci, aby dołączyć do tworzenia (w naszym mniemaniu) tego wspaniałego projektu.
 
Poszukujemy przede wszystkim budowniczych. Takich z wyobraźnią, z umiejętnościami i gracją... takich, którzy zwyczajnie sprostają poziomowi tego projektu.
 
Śmiałkom oferujemy stałą współpracę, miłą atmosferę w zespole oraz możliwość rozwoju przy naszym projekcie, ponieważ nie będziemy starać się was zbyt mocno ograniczać. W zależności od wkładu pracy w serwer jest też możliwość dogadania się z zapłatą za uczciwie wykonane zadania.
 
Kontakt:
Skype: marcel.wsiewicz
Discord: Tyrael #2945
(Kontaktując się ze mną na posadę budowniczego proszę o przedstawienie nawet minimalnego portfolio)

Użytkownik Tyrael edytował ten post 13 January 2018 - 21:35


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 18 September 2017 - 14:45

 

noKIJqX.png
Cześć.
Jestem Marcel i mam przyjemność być współwłaścicielem oraz technikiem powstającego aktualnie serwera, który nazwaliśmy "Erathia" ze względu na genezę tego projektu... dłuższa historia.
Najważniejszym jest to, że sam pomysł kotłował się w naszych głowach już na wiele przed rozpoczęciem prac. Serwer w swoim założeniu ma się skupiać na mocnym Role Play'u. Odgrywanie swojej postaci wykreowanej przy dołączaniu naszej społeczności to główna część zabawy. Ciężko pracujemy nad hierarchią, mechaniką oraz balansem rozgrywki w związku z tym, że do gry są wprowadzone modyfikacje dające nam narzędzia do tworzenia ciekawych profesji, różnorodnych ścieżek rozwoju oraz unikalnych postaci. To możliwości, które staramy się okiełznać dzięki dobranym pluginom i autorskim skryptom (w trakcie tworzenia). Dla tych dla których to nie wystarczy przygotowujemy rozgrywkę fabularną... NIE NIE NIE... Nie ścieżkę, a wiele linii z (w założeniu) imersyjnymi oraz dostarczającymi zabawy i wiele godzin frajdy questami. Jeżeli zgromadzimy wystarczającą ilość graczy, pionierzy w świecie Erathii będą mieli możliwość stworzenia własnej osady, miasta, królestwa. Być może nacje najlepszych osiągną status imperium. Poddani będą początkowo skoncentrowani w miastach początkowych (3-5 miast stołecznych w planach) rozmieszczonych w różnych klimatach świata wygenerowanego tak, aby był bardziej wciągającym niż podstawowy generator Minecrafta.

Cześć. 

Jestem Simon i mam przyjemność zauważyć że RPG i Role Play to różne modele rozgrywki, dodatkowo tworzenie serwera opartego o modyfikację podważa twoje umiejętności jako technika. Na koniec pragnę zwrócić uwagę na to że serwery wymagające pobrania paczek modyfikacji nie cieszą się wielką popularnością ponieważ po prostu nikomu się nie chcę więc istnieje możliwość że nie zgromadzisz wystarczającej ilości graczy i pionierzy w świecie Erathii nie będą mieli możliwości założenia własnej osady, miasta, królestwa :(.


Użytkownik Simon Rowninghton edytował ten post 18 September 2017 - 18:36


#3 Tyrael

Tyrael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 25 September 2017 - 18:10

Cześć. 

Jestem Simon i mam przyjemność zauważyć że RPG i Role Play to różne modele rozgrywki, dodatkowo tworzenie serwera opartego o modyfikację podważa twoje umiejętności jako technika. Na koniec pragnę zwrócić uwagę na to że serwery wymagające pobrania paczek modyfikacji nie cieszą się wielką popularnością ponieważ po prostu nikomu się nie chcę więc istnieje możliwość że nie zgromadzisz wystarczającej ilości graczy i pionierzy w świecie Erathii nie będą mieli możliwości założenia własnej osady, miasta, królestwa :(.

Nikt nie będzie musiał pobierać paczki własnoręcznie, ponieważ aktualnie pisany jest launcher dzięki któremu wszystko wykona się automatycznie, a graczowi pozostanie cieszyć się jedynie rozgrywką. Samo osadnictwo będzie naprawdę mało ważne na serwerze, bo ilość lokacji na start będzie wystarczająca, aby nie musieć zawracać sobie głowy własnymi tworami. Zresztą czy to jest zapowiedź serwera? NIE! Skoro nie podoba się koncepcja mixu RP (wejście w postać, odgrywanie jej i przeżywanie każdego dnia jakby się nią było) i wypadu na dungeony i misje fabularne niczym w RPG to zwyczajnie powinieneś olać ten wątek, bo poszukuję osób zainteresowanych, a nie podcinających skrzydła projektowi.

Bardziej określiłbym się jako programista niż czysto technik serwerów Minecraft, ale nie wydaje mi się, aby odpowiednie wykorzystanie możliwości jakie dają ulubione modyfikacje niektórych graczy MC miałoby jakkolwiek uchylać moim kwalifikacjom. Wrzucanie modyfikacji na żywca to rozbój w biały dzień, ale wykorzystywanie mechanik i gotowych solucji do skonstruowania własnego świata nie wydaje mi się jakkolwiek poniżające dla jakiegokolwiek projektu. A jeżeli masz czas, środki i umiejętności, aby zaimplementować własnoręcznie i od zera rozwiązania z Tinkersa, Metallurgy, Thaumcrafta, Ars Magici itp. to jestem gotów Ci sporo zapłacić.
Podstawy serwera leżą na modyfikacjach, ale to autorskie pluginy mają wyrzeźbić z tego coś grywalnego i ciekawego.

Mimo wszystko dziękuję za próbę konstruktywnej krytyki i pozdrawiam  ^_^


Użytkownik Tyrael edytował ten post 25 September 2017 - 18:12

  • benio1394 lubi to

#4 momokot123

momokot123

    Właściciel Serwera XrCraft.ench.pl

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • momokot

Napisano 01 January 2018 - 16:27

Cześć jestem Szymon a mój nick w grze to Momokot możesz powiedzieć jak dokładnie serw się nazywa na przykład ERATHIA.PL albo ERATHIA.ENCH.PL. Ale koniec tego tematu chciałbym zostać Budowniczym na twoim serwie. Mam umiejętności w komendach znam komendy z world edit takie ja /rotate albo //set  znam też komendy typu /tempban to ban na określony czas /ban jest na zawsze /mute to wyciszenie na określony czas i /kick to wyrzucenie jednorazowo ze serwera . O komendach tyle mam 11 lat i gram w minecrafta już 4 lata więc mógłbym się nadać na kompie i minecrafcie spędzam około 3/4 dzięki że mogę spróbować walczyć o tą rangę pa :D :D :D :D :D :D :D



#5 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 10 June 2018 - 14:21

Cześć jestem Szymon a mój nick w grze to Momokot możesz powiedzieć jak dokładnie serw się nazywa na przykład ERATHIA.PL albo ERATHIA.ENCH.PL. Ale koniec tego tematu chciałbym zostać Budowniczym na twoim serwie. Mam umiejętności w komendach znam komendy z world edit takie ja /rotate albo //set  znam też komendy typu /tempban to ban na określony czas /ban jest na zawsze /mute to wyciszenie na określony czas i /kick to wyrzucenie jednorazowo ze serwera . O komendach tyle mam 11 lat i gram w minecrafta już 4 lata więc mógłbym się nadać na kompie i minecrafcie spędzam około 3/4 dzięki że mogę spróbować walczyć o tą rangę pa :D :D :D :D :D :D :D

Myślisz, że to nadal jest aktualne? Wątek ma rok.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#6 Tyrael

Tyrael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 June 2018 - 12:57

Myślisz, że to nadal jest aktualne? Wątek ma rok.

I wciąż jest odświeżany, a więc wciąż jest aktualny. Niedługo pojawi się trochę więcej informacji o postępach prac, ale ludzie chętni do pracy są zawsze mile widziani ;)


Użytkownik Tyrael edytował ten post 17 June 2018 - 12:58


#7 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 25 June 2018 - 12:16

I wciąż jest odświeżany, a więc wciąż jest aktualny. Niedługo pojawi się trochę więcej informacji o postępach prac, ale ludzie chętni do pracy są zawsze mile widziani ;)

Wow... Tego się nie spodziewałem, ale powodzenia, bo chętnie bym zagrał na jakimś ciekawym RP/RPG.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#8 Roqqu

Roqqu

    tak

  • Użytkownik+
  • 528 postów
  • Roqqu

Napisano 28 June 2018 - 20:16

Zgłaszam się - Zobacz discorda.



#9 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 03 August 2018 - 13:04

Mody i roleplay. Tak, spodziewaj się tłumów.
  • blyak lubi to


#10 Tyrael

Tyrael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 30 August 2018 - 12:43

Mody i roleplay. Tak, spodziewaj się tłumów.

Nie wydaje mi się żebym pytał w tym temacie o czyjeś zdanie na ten temat.



#11 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 19 December 2018 - 02:43

Kiedy od ponad 3 miesięcy nikt tu nic nie napisał, ale i tak odświeżasz temat co parę dni.


#12 Tyrael

Tyrael

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 December 2018 - 22:50

Kiedy od ponad 3 miesięcy nikt tu nic nie napisał, ale i tak odświeżasz temat co parę dni.

Jakie to ma znaczenie? Temat kieruje ludzi do mnie na PW, czyli spełnia swoje zadanie i warto go odświeżać tak często jak tylko mogę.