Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z zainstalowaniem silnika - VPS.


Najlepsza odpowiedź Dr. Ned , 10 September 2017 - 16:43

java -jar nazwaplikuzsilnikiem.jar

Nic więcej. jeśli chcesz określić ilość RAMu przeznaczoną dla serwera, dodaj argument -Xmx.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 WejderPL

WejderPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Wejderdark

Napisano 09 September 2017 - 20:45

Witam,

mam problem z zainstalowaniem silnika pod modyfikacje na serwer. Docelowo miał to być zwykły forge, po kilku nieudanych próbach zrezygnowałem i spróbowałem z Cauldron'em - efekt był taki sam, nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym zainstalować te silniki na VPS'ie. Obejrzałem kilka poradników, zrobiłem identycznie - dalej nic nie wychodziło. Ktoś mógłby mniej więcej streścić jak wgrać Cauldron lub Forge na serwer VPS? Bo z tego co wiem, nie instaluje się tego jak zwykłego Bukkita.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 10 September 2017 - 00:24

Tego się nie "instaluje".

Serwer linuxowy? Jaka dystrybucja?

Serwer jedynie musi mieć zainstalowaną Javę. Silnik wrzucasz do jakiegoś folderu i odpalasz serwer komendą/skryptem, który ją wykonuje. 


ned2.jpg


#3 WejderPL

WejderPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Wejderdark

Napisano 10 September 2017 - 16:40

Tego się nie "instaluje".

Serwer linuxowy? Jaka dystrybucja?

Serwer jedynie musi mieć zainstalowaną Javę. Silnik wrzucasz do jakiegoś folderu i odpalasz serwer komendą/skryptem, który ją wykonuje. 

Linux, debian 8.

Java jest na VPS'ie zainstalowana już.

Silnik jest w folderze, a właśnie problem mam z odpaleniem go. Mógłbyś to dokładniej sprecyzować?



#4 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 10 September 2017 - 16:43   Najlepsza odpowiedź

java -jar nazwaplikuzsilnikiem.jar

Nic więcej. jeśli chcesz określić ilość RAMu przeznaczoną dla serwera, dodaj argument -Xmx.


ned2.jpg


#5 WejderPL

WejderPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Wejderdark

Napisano 10 September 2017 - 19:00

java -jar nazwaplikuzsilnikiem.jar

Nic więcej. jeśli chcesz określić ilość RAMu przeznaczoną dla serwera, dodaj argument -Xmx.

Dzięki wielkie. Jeszcze zapytam, w przypadku forge'a każdy u siebie musi mieć wgrane modyfikacje?



#6 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 10 September 2017 - 19:13

Tak. Każdy musi mieć wgrane te same modyfikacje i te same ich wersje, co serwer. Oczywiście klient może mieć więcej (jakieś mody na przykład tylko klientowe typu JEI, minimapa czy cokolwiek w ten deseń).


ned2.jpg


#7 WejderPL

WejderPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Wejderdark

Napisano 10 September 2017 - 19:13

Okey. Dzięki wielkie za pomoc.