Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

[SERIA] Minecraft z Jedenastką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 08 August 2017 - 16:03

Hej! Chciałbym zaprezentować wam moją serię Minecraft (kiedyś Przetrwanie) z Jedenastką. Dawno nie grałem w Minecrafta na przetrwaniu, grałem tylko na serwerach z kolegami, testowałem update'y, którymi ostatnio bombardują nas twórcy gry i próbowałem robić mapki. Ostatnio postanowiłem spróbować nagrać serię na survivalu, tak jak chciałem to zrobić kilka lat temu. Zwróciłem uwagę, że tego typu filmiki nie są popularne, ale spróbować nie szkodzi (no i nie będzie to jedyna seria).Tak właśnie powstała. Wiem, że nie jest doskonała, ale od tego jest forum aby wyrażać konstruktywną opinię :)

W pierwszym odcinku zajmę się podstawami Minecrafta: zbieranie podstawowych surowców, wykonanie schronienia i eksploracja najbliższego terenu.



W drugim filmiku zbudowałem sobie dom. Może nie najładniejszy, ale jak na początek to spokojnie wystarczy.



Trzeci odcinek poświęciłem na farmy, które dostarczą wystarczającej ilości pożywienia.



W czwartym (nieco przydługim) odcinku wybrałem się pod ziemię w poszukiwaniu surowców (głównie diamentów).




W dzisiejszym odcinku dobuduję do domku ogródek. Ulepszyłem komputer, aby zapewnić mniej-więcej stałe 60 FPS.


Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 19 March 2018 - 16:19

  • Vebros lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Veriael

Veriael

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Veriael

Napisano 08 August 2017 - 16:09

Grafikę czy mikrofon... Co za pytanie. xD Jak na moje to bannera możesz w ogóle nie mieć...



#3 Czerwonek15

Czerwonek15

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 08 August 2017 - 16:10

Na początek kup mikrofon, a żeby mieć więcej fps proponuję byś wyłączył chmury, ustawił grafike na fast i renderowanie chunków dał na 7-8.


pigus-openus-planetus.png

#4 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 08 August 2017 - 16:11

Odcinek 2:



Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 06 November 2017 - 12:39


#5 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 08 August 2017 - 16:16

Grafikę czyli aktywna.jpg

 

Napisałeś błędnie to błędnie odebrał.

 

 

Powiem tak

 

Zamknij kanał (najlepiej na zawsze) póki nie będziesz miał pomysłu na siebie i dobrego sprzętu na realizację tego.


  • needpvp lubi to

e

 

 


#6 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 08 August 2017 - 16:36

póki nie będziesz miał pomysłu na siebie i dobrego sprzętu na realizację tego.

 

Otóż to. Nie chce mi się tego oglądać, bo po prostu nie widzę w tym nic/nikogo ciekawego. A kwestia kiepskiej grafiki i 25 fps jeszcze pogarsza sprawę.



#7 Vebros

Vebros

    Gracz Retro

  • Użytkownik+
  • 119 postów
  • Vebros#8474
  • _Vebros_

Napisano 08 August 2017 - 18:22

A mi się tam podoba :v Ważne że się stara, i że próbuje osiągnąć jakiś cel.


  • Grzesiek11 lubi to

#8 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 08 August 2017 - 18:47

No jeśli nie masz wysokich aspiracji i wystarczy ci, że będą to oglądać jedynie twoi koledzy + kilka osób z forum to będziesz szczęśliwy.



#9 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 08 August 2017 - 19:01

Czy jest sens robienia czegoś takiego znając wymienione przez ciebie wady? Lepiej po prostu poczekaj i pozbieraj sobie na lepszego kompa

#10 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 16 September 2017 - 11:02

Odcinek 3:



Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 06 November 2017 - 12:40


#11 Patrisful

Patrisful

    Technologiczny Znawca

  • Użytkownik+
  • 222 postów
  • Patrisful

Napisano 16 September 2017 - 12:41

Takie 6/10. :P



#12 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 30 October 2017 - 13:14

Odcinek 4:



Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 06 November 2017 - 12:41


#13 JaJestemPlayer

JaJestemPlayer

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 30 October 2017 - 21:23

Takie średnie 65/100


Aby odblokować tą wiadomość musisz posiadać reputację na poziomie minimum 75 oraz wypełnić główne questy dla imperatora craftportalu.
 


#14 Vindow

Vindow

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Vindow

Napisano 03 November 2017 - 06:11

Zanim weźmiesz się za nagrywanie zadbaj o dobry sprzęt, nie da się oglądać w 20 klatkach na sekundę w xxi wieku. Kanał 6/10



#15 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 03 November 2017 - 09:51

Wstępnie:

Tak jak już wcześniej napisali - Kup sobie nowy komputer i może mikrofon (tu masz szczęście bo zbliżają się święta :)

Skoro już tyle osób na to narzeka to COŚ W TYM JEST.

W temacie miałeś napisać coś o swoim kanale i serii - podałeś tylko linki... eh. Czyli klikając Twoje linki biore kota w worku bo nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewać. (Nie zachęciłeś mnie w żaden sposób do tego)

 

Słabe 2/10 bo niby się starasz "redukując" lagi (jeszcze bardziej obniżając jakość nagrania)

 

Po włączeniu jednego z filmików:

Nie jest aż tak źle jak myślałem.

​Dźwięk Twojego mikrofonu nie dość że jest w dość kiepskiej jakości to jeszcze jest nieco za cicho.

Dodatkowo słychać nieprzyjemny szum ;/ - Naprawi to nowy mikrofon bądź zabawa z obróbką dźwięku. (możesz albo nagrać osobno to i to (pod jednym hotkey) albo wyciągnąć z nagrania sam dźwięk i skasować szum)

Mówisz jakbyś się bał że ktoś Cię usłyszy, brak przekonania i pewności siebie w Twoim głosie - popracuj nad tym :) (wiadomo, kilka odcinków Ci to zajmie)

 

Hm, wydaje mi się że odcinki są troszkę zbyt długie (powiedziała osoba która przeprowadziła 13 godzinny livestream nonstop)

​Brawa bo potrafisz cały czas mówić mniej więcej to co się dzieje. Nie ma nieprzyjemnej ciszy.

 

Po odwiedzinach na kanale:

​Szaro i ciemno. 

Miniaturki mogłyby być gdyby nie to że obrazki są źle dobrane.

 

Końcowa ocena to 3/10. Potencjał jest ale wymaga to lekkiego wkładu własnego i pracy.

Dam Ci suba i zobaczę jak to będzie wyglądało za pół roku.


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#16 Grzesiek11

Grzesiek11

    Wieczny newfag

  • Użytkownik+
  • 459 postów
  • Grzesiek11#8712
  • Grzesiek11

Napisano 09 November 2017 - 16:39

@needpvp
Dzięki za opinię, teraz już wiem co poprawić ;)

Tak jak już wcześniej napisali - Kup sobie nowy komputer

Jako trzynastolatek nie pracuję, w ogóle nie mam źródła większych przychodów oprócz kieszonkowego (20 zł/mies. od niedawna), a mój pecet to złom z trzyletnich, kiepskich części (Pentium G630 + grafika zintegrowana). Mam aktualnie ~400 złotych i trzy opcje:
Budżetowy A: Mogę włożyć zmodowanego Xeona (~100zł) do s775 Asus P5KPL (~100zł) oraz dać do tego jakąś grafikę za ~250zł.
Budżetowy B: Wymienić mój Pentium G630 na i3-3240 pasujący do mojego s1155 (~100zł) i dołożyć np. GT 730 OC (~300 zł).
Współczesny: Uzbierać te 900 zł, kupić Athlona x4 880k, płytę np. ASRock FM2 A88M HD+ oraz kartę np. Radeon RX460 DUAL OC (co trochę potrwa).

W temacie miałeś napisać coś o swoim kanale i serii - podałeś tylko linki... eh. Czyli klikając Twoje linki biore kota w worku bo nie mam zielonego pojęcia czego się spodziewać. (Nie zachęciłeś mnie w żaden sposób do tego)

Teraz może być?

Słabe 2/10 bo niby się starasz "redukując" lagi (jeszcze bardziej obniżając jakość nagrania)

Nie obniżam jakości nagrania tylko gry (chociaż na jedno w sumie wychodzi, ale jak mam sobie poradzić z lagami bez nowego sprzętu?).

Dźwięk Twojego mikrofonu nie dość że jest w dość kiepskiej jakości to jeszcze jest nieco za cicho.

Dodatkowo słychać nieprzyjemny szum ;/ - Naprawi to nowy mikrofon bądź zabawa z obróbką dźwięku. (możesz albo nagrać osobno to i to (pod jednym hotkey) albo wyciągnąć z nagrania sam dźwięk i skasować szum)

Raczej to drugie (jak już wspomniałem, mam bardzo ograniczony budżet). Coś z tym zrobię przy najbliższej okazji

Hm, wydaje mi się że odcinki są troszkę zbyt długie (powiedziała osoba która przeprowadziła 13 godzinny livestream nonstop)

xD To znaczy ile mają trwać?

​Szaro i ciemno. 

Nie jest ciemno (chyba że masz ciemny motyw).

 

 

Miniaturki mogłyby być gdyby nie to że obrazki są źle dobrane.

Jak mam je dobierać?


Użytkownik Grzesiek11 edytował ten post 09 November 2017 - 16:41


#17 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 09 November 2017 - 16:47

@up mam dla ciebie dobrą radę: wstrzymaj się do zakupu lepszego sprzętu. Nagrywaj dla siebie do szuflady żeby poszerzać umiejętności ale nie upubliczniaj tego po prostu.
  • needpvp lubi to

#18 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 10 November 2017 - 06:27

@up mam dla ciebie dobrą radę: wstrzymaj się do zakupu lepszego sprzętu. Nagrywaj dla siebie do szuflady żeby poszerzać umiejętności ale nie upubliczniaj tego po prostu.

 

Racja ze wstrzymaniem. Nagrywaj tak jak nagrywasz, później możesz założyć nowy kanał albo odświeżyć stary :)

Propos wstrzymania - poczekaj, będą święta to Ci trochę kaski wpadnie. Nie ma sensu kupować teraz sprzętu który i tak jest poniżej mhh jakichkolwiek dzisiejszych standardów. 

Powolutku a do celu. Dodatkowo nie kupuj części do kompa pojedynczo jak już na coś uzbierasz. (ceny idą w dół bo wychodzą "next-gejnowskie" sprzęty, stare tanieją)

 

Zacznij też od zasilacza - możesz go kupić pojedynczo i będzie pasował do większości starszych komputerów :)

Będzie nadwyżka mocy ale jeśli kupisz wersję gold to stary komp dostanie lekkiego "kopa" :D (za dobry dasz z 300zł)

 

Jeśli Twoja płyta główna obsługuje pcie nowych kart graficznych to możesz kupić sobie GTX1050 /60 zaraz po zasilaczu (cena zaczyna się od 450zł) (nie bierz najpierw grafiki bo stary zasilacz jej nie "dźwignie")

 

A później to już kwestia MOBO, CPU i RAM (nie zapominaj o chłodzeniu procka (całkiem dobre już za ok. 80zł))

Tu już Twój wybór - Intela oczywiście polecam bo zawsze na nim śmigam ale możesz też próbować ryzena jeśli dużo siedzisz w renderach i tego typu rzeczach ;) (przy ryzenie polecam lepsze chłodzenie bo amd się lubi grzać)


Użytkownik needpvp edytował ten post 10 November 2017 - 06:37

Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019


#19 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 10 November 2017 - 06:39

@up zmiana na taką kartę bez zmiany procesora spowoduje mu wąskie gardło więc i tak jej nie wykorzysta :/

#20 needpvp

needpvp

    Legendarny

  • Użytkownik+
  • 571 postów

Napisano 11 November 2017 - 15:59

@up zmiana na taką kartę bez zmiany procesora spowoduje mu wąskie gardło więc i tak jej nie wykorzysta :/

Tak, ale będzie miał już dobry kawał sprzętu do czasu kolejnego zakupu. Będzie mógł to wykorzystać - co prawda nie w pełni ale zawsze coś. MOBO CPU i RAM polecam kupić razem, wtedy będziesz miał komplet :)


Oficjalnie najstarszy aktywny użytkownik CraftPortal. Rejestracja: 25 lip 2010  (9 lat z craftportal)

๖ۣۜNot a Shemale ❤ has 233 games on Steam with the value of $4,226.94 USD (16,360.37 PLN) and a total playtime of 943.7 hours @09.11.2019