Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Domek Średniowieczny/Renesansowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kemolo

Kemolo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Kemolo

Napisano 12 July 2017 - 18:58

Proszę o ocenę mojego domu  :)

Link:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • kacper_o i Egzequtor lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 12 July 2017 - 21:28

Piękny, aczkolwiek użyłeś bloków słabo popularnych w obecnym czasie, otoczenie przybiera o optymizm. Całość jest skromna, ale wnętrze pojemne. Zewnątrz także subtelne. 5 gwiazdek i like, powodzenia w przyszłych projektach.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#3 DeVille75

DeVille75

    Znawca

  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Eroicae

Napisano 12 July 2017 - 23:46

Budowla nudna, nie cechuje się niczym wyjątkowym. Na pewno dużo krzywdy robi tu też brak jakiejkolwiek paczki tekstur. Istnieje bardzo mało projektów, które zdały egzamin używając oryginalnych tekstur. Jak na mój gust projekt i tak za mały, co widać przez ubogie wnętrze, gdzie nieduży rozmiar budowli znacznie ograniczył możliwości aranżacji środka. Nie wiem czy jest sens oceniać punktowo, ale widziałem gorsze projekty, więc głowa do góry.


fajnestop.png


#4 Zioomkox

Zioomkox

    Uczony

  • Użytkownik
  • 609 postów
  • Zioomkox#6688
  • Zioomkox

Napisano 14 July 2017 - 11:08

Sam domek ładny ale nic więcej, praca strasznie standardowa i mysle ,że nie warta umieszczenia jej tutaj.

#5 Nickowski

Nickowski

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Nickowski

Napisano 14 July 2017 - 11:46

Zgodzę się, że domek jest standardowy, ale jest dosyć schludny i to nadaje mu fajnego uroku. Fajnie, że pokazałeś wnętrze, bo dość często spotyka się osoby, który pokazują swoja budowle tylko z zewnątrz, a wnętrze jest w takich przypadkach "gołe". Nawiązując do Zioomkoxa to racja, że ten domek nie zmieni jakoś diametralnie działu z budowlami, ale myślę, że ten temat powstał po to, aby swoje budowle na nim umieszczać.


"W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej smakuje to co kosztowało nas najwięcej wysiłku."


#6 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 14 July 2017 - 11:56

Budowla nudna, nie cechuje się niczym wyjątkowym. Na pewno dużo krzywdy robi tu też brak jakiejkolwiek paczki tekstur. Istnieje bardzo mało projektów, które zdały egzamin używając oryginalnych tekstur. Jak na mój gust projekt i tak za mały, co widać przez ubogie wnętrze, gdzie nieduży rozmiar budowli znacznie ograniczył możliwości aranżacji środka. Nie wiem czy jest sens oceniać punktowo, ale widziałem gorsze projekty, więc głowa do góry.

Czekaj, uważasz że domki potrzebują paczek tekstur by ładnie wyglądać? Większych głupot dawno nie słyszałem. Polecam przejrzeć projekty na pmc.
  • Snowrip i MrKisiel lubią to

#7 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 14 July 2017 - 11:59

Czego wy się czepiacie?

 

Domek na zewnątrz wygląda na mały, skromny, a wnętrze i tak pomieści wszystko co jest w nim potrzebne. Na tej samej zasadzie tworzy się wille, np. z kwarcu i świerkowego drzewa - wydają się małe, z bliska duże, okrążenie budynku też trochę trwa, a na dodatek w środku mieszczą się podstawowe rzeczy.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#8 N0rbit4

N0rbit4

    Rak

  • Użytkownik+
  • 312 postów
  • BORBI#2685
  • Norbit4

Napisano 14 July 2017 - 17:33

Domek nie jest najgorszy ale nie wydaje mi się żeby można się nim chwalić.

Never lose hope.


#9 kacper_o

kacper_o

    Hobbysta

  • Użytkownik+
  • 331 postów

Napisano 14 July 2017 - 20:06

Domek nie jest najgorszy ale nie wydaje mi się żeby można się nim chwalić.

Dla niektórych osiągnięciem jest postawienie domku, a dla niektórych zamku.. Wszystkim trzeba się chwalić. Z tego bierze się motywacja do budowy większych projektów. Co do domku.. ładny, schludny ale renesansem to ja bym tego nie nazwał;P 4/5


  • Simon Rowninghton i Dinnez lubią to

8ifkn2I.png


#10 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 14 July 2017 - 22:10

Zdaje się, że gdzieś go już widziałem. A tak, w stu takich innych tematach poświęconych takim samym domkom.



#11 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 14 July 2017 - 23:36

Witaj,
przede wszystkim, na wstępie, chciałbym powiedzieć, że sam temat jest bardzo ubogi i brakuje mu informacji o Twoim projekcie.
Dodaj nieco tekstu, który pozwoli wyobrazić sobie samą budowlę bez wchodzenia w dany link.
Tak wiec, skoro już się pofatygowałem, aby napisać coś sensownego pod tym wątkiem, to zacznę tradycyjną mową (charakterystyczną dla mojego oceniania budowli, choć nie zawsze ona jest).
W budowaniu należy kierować się zasadą, że jeśli coś się podoba Tobie, to oznacza, że budowla jest jedyna w swoim rodzaju i możesz godnie nazywać ją swoim pięknym dziełem. 
Najważniejsze, abyś to ty poczuł, że to jest to! - mam nadzieję, ze w tym przypadku zastałeś to uczucie ;) Więc jeśli domek podoba się Tobie, to nie przykładaj uwagi do nieuargumentowanych opinii, a tym bardziej wyssanych z palca historyjek, hejterzy rodzą się z zazdrości.

Więc tak, w budowli można znaleźć wiele wad oraz pozytywów, które postaram się przedstawić i opisać.
Zacznijmy od tego, że od serca nie polecam budować domów, które mają parzystą liczbę bloków w szerokości, czyli np. 6 czy 12, ale dlaczego?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, ze ciężko wykończyć dach, w którym stykają się dwa pełne bloki czy 2 schodki, sam dach wtedy jest kwadratowy i często po prostu brzydki. 
Jedynym odstępstwem od tej zasady może być chęć robienia dachu okrągłego lub "przyklepanego", wtedy nie widzę zastrzeżeń. 

Na całe szczęście bloki są dobrane odpowiednio, a co za tym idzie, sam dom wygląda dość estetycznie, jedyne do czego mogę się przyczepić, to nadmiar brukowych płotów, które można urozmaicić dodając jakieś "przerywniki" w postaci bloku stałego, czy nawet płotu drewnianego.
Sama budowla jest ładna, a co najważniejsze, użyteczna. Wszystkie, prawie wszystkie, obiekty użytkowe są rozmieszczone w taki sposób, że korzystanie z nich nie jest uciążliwe.
Brakuje mi tu jednak samego enchantu, czy nawet stołu alchemicznego, ale nikt nie powiedział, że domek ma spełniać taką rolę, więc problemu raczej nie ma.
Kolejną rzeczą rzucającą się w oczy jest balkon, czy cokolwiek to tam jest. Same umiejscowienie jest dobre, ale przyczepić się można do schodów, które są w dość za dużej odległości, to raz, a drugą sprawą jest to, ze zwyczajnie schodni wcinają się w jedną z kłód, co moim zdaniem, nie wygląda zbyt estetycznie. 
Podsumowanie:
Plusy (+)
+ dobre wykonanie, odpowiednio dobrana paleta bloków
+ dom użyteczny w praktyce
+ dużo wolnej przestrzeni
+ estetyczny dach (lecz te parzyste bloki rażą)
 
 Minusy (-)
- Brak niektórych narzędzi czy bloków, takich jak enchant lub stół alchemiczny
- nieodpowiednio zagospodarowany balkon
- nadmiar bruku
- Parzysty rozkład bloków w szerokości, który nie łączy się z projektem
.


Wszelkie zawarte tutaj argumenty czy opinie, to tylko i wyłącznie moje własne zdanie, nie namawiam nikogo do mojej racji.
Pozdrawiam.

  



#12 Dinnez

Dinnez

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • Dinnez

Napisano 15 July 2017 - 08:24

Tak się rozpisał do projektu na 30min .
Dobrze robisz nie którzy zaczynają swoją przygodę z budowaniem,a nie którzy po prostu już wszyatko umieją nie czytaj hejtów ,a po prostu szkól się dalrj w tym co robisz ,ten dział jest po to i nikt ci tego nie zabroni.
Powodzenia!

#13 Szolim

Szolim

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 85 postów
  • Szolim 2004

Napisano 11 August 2017 - 20:06

10/10, dodaj więcej ozdób, wszędzie mają być ozdoby! (według stylu renesansowego)



#14 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 11 August 2017 - 23:22

Cholera jasna spójrz na datę napisania ostatniego postu zanim coś dopowiesz.



#15 Virtuosso

Virtuosso

    Znawca

  • Użytkownik
  • 212 postów
  • Virtuoz#0457
  • KDV_Virtuosso

Napisano 12 August 2017 - 12:57

Cholera jasna spójrz na datę napisania ostatniego postu zanim coś dopowiesz.

Nie wiem co post może mieć do budowli?Budowla była zbudowana miesiąc temu, temat nie został zamknięty czyli można dalej pisać i raczej nikomu to nie przeszkadza, a forum jest chyba po to aby ludzie oceniali/ bądz krytykowali mam racje?

A co do domku to jest w porządku(nie za dużo detali, nie za mało).Moja ocena to takie 7/10, powodzenia dalej z budowaniem :)



#16 Simon Rowninghton

Simon Rowninghton

    Budowniczy świszczypała

  • Użytkownik+
  • 208 postów

Napisano 12 August 2017 - 14:49

Nie wiem co post może mieć do budowli?Budowla była zbudowana miesiąc temu, temat nie został zamknięty czyli można dalej pisać i raczej nikomu to nie przeszkadza, a forum jest chyba po to aby ludzie oceniali/ bądz krytykowali mam racje?

A co do domku to jest w porządku(nie za dużo detali, nie za mało).Moja ocena to takie 7/10, powodzenia dalej z budowaniem :)

Tzw. Odkop jest zabroniony przez regulamin.



#17 Virtuosso

Virtuosso

    Znawca

  • Użytkownik
  • 212 postów
  • Virtuoz#0457
  • KDV_Virtuosso

Napisano 12 August 2017 - 15:10

Tzw. Odkop jest zabroniony przez regulamin.

Sczerze?Ja czasami nawet nie patrzę kiedy został temat napisany, tylko go czytam, a nawet skomentuję więc pod tym względem patrzę, a temat tak strasznie dawno nie był pisany więc już nie przesadzaj , że takie strasznie stare :D


Użytkownik Virtuosso edytował ten post 12 August 2017 - 15:11


#18 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 12 August 2017 - 15:24

Sczerze?Ja czasami nawet nie patrzę kiedy został temat napisany, tylko go czytam, a nawet skomentuję więc pod tym względem patrzę, a temat tak strasznie dawno nie był pisany więc już nie przesadzaj , że takie strasznie stare :D

Wnioskując po tym, że autor budowli nie logował się od miesiąca, opinie i rady w tej sprawie nie są mu już potrzebne. W takim wypadku, post osoby, która odkopała temat był zbędny.

Użytkownik Hevbis edytował ten post 12 August 2017 - 15:25

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#19 kacper_o

kacper_o

    Hobbysta

  • Użytkownik+
  • 331 postów

Napisano 12 August 2017 - 15:40

Wg. mnie "odkopy" w dziale dotyczącym budowli powinny być dozwolone. Każdy powinien mieć prawo wypowiadania się na ten temat, ponieważ ludzie inaczej postrzegają pewne rzeczy, a im więcej konstruktywnej krytyki pojawia się pod takim wątkiem, to autor wie co poprawić w przyszłości. To nie jest typowy dział z zagwozdkami, w którym tematy stają się bezużyteczne po znalezieniu solucji na dany problem.

8ifkn2I.png