Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyrenderować określoną wielkość świata na serwerze?


Najlepsza odpowiedź SSslimer , 17 June 2017 - 22:29

Kiedyś widziałem filmik na YT jak zrobić za pomocą commandblocków generowanieświata. Teren się automatycznie generował i potem można było spokojnie grać. Niestety nie pamiętam już na jakim kanale był ten filmik, ale pewnie gdzieś znajdziesz.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 AjekPL

AjekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 17 June 2017 - 19:06

Witam mam pytanie jak wyrenderować świat na serwer na określony ilość chunków żeby później nie lagowało i nie obciążało serwer przez to generowanie świata ? Gram na wersji 1.10.2 z 60 modami. Proszę o pomoc.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 17 June 2017 - 20:18

Pluginem WorldBorder możesz ustawić maksymalną liczbę kratek mapy. Chyba że Ci chodzi o ustawienia renderowania mapy to u mnie jest w server.proporties takie ustawienie


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................

 

 

 

 


#3 AjekPL

AjekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 17 June 2017 - 20:32

Chodzi mi o wyrenderowania określonej ilości chunków żeby później jak by się grało to mapa nie musiał już się generować i obciążać serwer

#4 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 17 June 2017 - 22:05

A no to przed udostępnieniem jej graczom sam lub ze swoimi pomocnikami musisz oblecieć i wygenerować samemu określony obszar

#5 SSslimer

SSslimer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • Ssslimer

Napisano 17 June 2017 - 22:29   Najlepsza odpowiedź

Kiedyś widziałem filmik na YT jak zrobić za pomocą commandblocków generowanieświata. Teren się automatycznie generował i potem można było spokojnie grać. Niestety nie pamiętam już na jakim kanale był ten filmik, ale pewnie gdzieś znajdziesz.


  • AjekPL lubi to