Skocz do zawartości


Zdjęcie

1.13 Co nowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1144 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowe tekstury (109 użytkowników oddało głos)

Które tekstury wolisz?

  1. Głosowano Stare (59 głosów [54.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.13%

  2. Głosowano Nowe (50 głosów [45.87%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 45.87%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#861 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 April 2018 - 17:07

czekam na dobre tłumaczenie snapshota :)

  • Nowy rodzaj świata: "Buffet"
  • "Coral Fan" teraz generuje się naturalnie.
  • Utopce mogą teraz być znalezione w ruinach.
  • Żółwi hełm nie daje już efektu particlesów (tych od efektu potki, który daje).
  • Żółwi hełm nie sprawia już, że jesteś całkowicie nieśmiertelny.
  • Niebieski lód jest nieco mniej śliski niż był, ale nadal dość śliski.
  • Gdy woda się rozprzestrzenia, stawia źródło wody (WIP)
  • Zmieniliśmy sposób w jaki gra oblicza temperaturę oceanów, aby przejścia między nimi były bardziej estetyczne.
  • Kopanie korali wymaga teraz silk touch'a.
  • Zmieniono efekt particlesów z Conduit'a.
  • Zoptymalizowano kod odpowiedzialny za znajdywanie pozycji spawnu.
  • Techniczne: Jest teraz różnica mięszy zaplanowanymi "liquid ticks" i "block ticks".
  • Techniczne: Nowe tagi bloku i przedmiotu dla korali.
  • Mnóstwo bugfixów.

  • CichyCreeper lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#862 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 19 April 2018 - 17:09

Co myślicie nad survivalem w trybie 1-biomowym (nowy- buffet) na oceanie?


choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#863 HelloDoggo

HelloDoggo

    Użytkownik TempleOSa

  • Użytkownik+
  • 287 postów
  • Selcior#0028

Napisano 19 April 2018 - 17:10

@Up, @2 up dokładnie o to chodziło. Ale @HelloDoggo zauważył pierwszą linijkę, zobaczył, że nie zgadza się moja informacja, którą przeczytał i od razu się "oburzył". :(
Nie chciał czytać dalej, bo jakby przeczytał to pewnie nie napisałby tego posta. ;)

Myślałem, że chodziło ci o tornada. Dzięki, za poprawienie! ;)

Użytkownik HelloDoggo edytował ten post 19 April 2018 - 17:11


#864 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 April 2018 - 17:14

Co myślicie nad survivalem w trybie 1-biomowym (nowy- buffet) na oceanie?

Jak dla mnie w ogóle survival na singlu jest bez sensu i szybko się nudzi.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#865 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 19 April 2018 - 19:18

Ktoś jest w stanie opisać różnice między Customized>single biome a tym nowym? Bo czegoś nie chwytam.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#866 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 19 April 2018 - 19:37

Ktoś jest w stanie opisać różnice między Customized>single biome a tym nowym? Bo czegoś nie chwytam.

Customized ma więcej opcji, aczkolwiek nie daje się nim generować w prosty sposób latających wysp. W tym nowym wystarczy zmienić typ z Overworld na The End i masz wyspy. No i Customized chwilowo jest niedostępny z powodu przejścia na nowy generator map. (ten "zasilany" .json'em, który chwalili, że będzie można mocno modyfikować)


Użytkownik Katniss edytował ten post 19 April 2018 - 19:38

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#867 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 20 April 2018 - 00:11

Co myślicie nad survivalem w trybie 1-biomowym (nowy- buffet) na oceanie?


Survival bez drewna jest bez sensu. Robi się z tego symulator umierania na różne sposoby.

Jak dla mnie w ogóle survival na vaniliowym singlu jest bez sensu i szybko się nudzi.

ftfy

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#868 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 20 April 2018 - 10:51

Survival bez drewna jest bez sensu. Robi się z tego symulator umierania na różne sposoby.

Konstrukcje nie generują się na generatorze "Buffet"? Drewno można pozyskać ze statków.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#869 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 20 April 2018 - 15:40

Konstrukcje nie generują się na generatorze "Buffet"? Drewno można pozyskać ze statków.

Zupełnie o nich zapomniałem. :v



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#870 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 April 2018 - 15:57

Ciekawe kiedy wrócą nam ten "Customized" generator świata... Update coraz bliżej, a zabrali i nie chcą oddać.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#871 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 24 April 2018 - 16:55

Dinnerbone wciąż pracuje nad wodą: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Dbd0SzSW4AEZehP.jpg

DbeUJw3X0AA7Ien.jpg

DbidD6KWAAEJvvO.jpg


Użytkownik Wojzen edytował ten post 24 April 2018 - 16:56

  • Serpico lubi to

#872 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 24 April 2018 - 17:51

:o  Tego to chyba nie było

DbjUqQhWAAAljNh.jpg


  • Serpico i Katniss lubią to

#873 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 24 April 2018 - 18:31

Czyli wychodzi na to, że liście też mają tag WaterLogged. Fajnie, zawsze się przyda.


  • luc78 lubi to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#874 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 24 April 2018 - 20:18

Liście mają tag WaterLogged?

Wyczuwam nowy exploit z nieaktualizującą się wodą.



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#875 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 24 April 2018 - 20:46

Liście mają tag WaterLogged?

Wyczuwam nowy exploit z nieaktualizującą się wodą.

Muszą mieć, bo na screenie widać je zanurzone, z wodą "w środku". Chyba, że znowu pozmieniają mechanikę tego w następnym snapshocie. :D


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#876 edeksumo

edeksumo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • edeksumo

Napisano 25 April 2018 - 10:40

Z tego jak ja zrozumiałem i część użytkowników reddit, woda już nie jest blokiem, posiada oddzielną klasę, dzięki temu może koegzystować z jakimś bokiem w jednej przestrzeni (patrz liście) mogę się mylić ale tu macie to spisane (eng):

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik edeksumo edytował ten post 25 April 2018 - 10:41


#877 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 25 April 2018 - 13:58

Z tego jak ja zrozumiałem i część użytkowników reddit, woda już nie jest blokiem, posiada oddzielną klasę, dzięki temu może koegzystować z jakimś bokiem w jednej przestrzeni (patrz liście) mogę się mylić ale tu macie to spisane (eng):

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

You pretty much nailed it.

 

@Topic

 

To super, ciekawe czy wykorzystają potencjał jaki to niesie. Ale znając Dinnerbone'a, coś tam wykmini.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#878 Grzesztof_12345

Grzesztof_12345

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 25 April 2018 - 14:34

Maki po wodą to chyba też nowość  :huh:



#879 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 25 April 2018 - 14:50

Maki po wodą to chyba też nowość  :huh:

A ja myśle, że dali to po prostu do testów tego, co jest możliwe z nowym systemem wody.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#880 Nasedo

Nasedo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 26 April 2018 - 10:24

Nowa "podwodność" jest ciekawa, przyznaję. Do tej pory, czyli do wersji 1.12 włącznie jedyną atrakcją była podwodna świątynia oraz wszystko, co chciałoby się graczowi pod wodą umieścić / wybudować. Jednak, na chwilę obecną nie ma jeszcze ukończonej wersji 1.13 i kto wie, czy nie będzie to powiązane z wersją Microsoftu, aby przypadkiem wersja Java nie wyszła zbyt wcześnie. Pomimo to, od premiery, do ostatecznej wersji 1.13.x upłynie znów trochę czasu... więc na razie nie ekscytuję się za mocno... a jak sprawdzałem ostatnio snapshota, wszystko wskazuje na to, że obecne texture packi będą wymagały totalnych przeróbek... więc mój optymizm jest bardzo, ale to bardzo umiarkowany, niemniej jednak kibicuję tym zmianom i miło było zobaczyć coś pod wodą, miło było dostrzec pływające ryby (zółwia nie widziałem ani delfina niestety), a podwodna roślinność i zróżnicowanie koloru wody nawet na oryginalnym texture packu daje nadzieję na "piękną przyszłość". Oczywiście trzeba będzie czekać na nowego OptiFine, na nowe shadery i liczyć na to, że albo ktoś zrobi porządnego texture packa, albo jak zwykle, zakasać rękawy i zrobić samodzielnie.