Skocz do zawartości


Zdjęcie

1.13 Co nowego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1144 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowe tekstury (109 użytkowników oddało głos)

Które tekstury wolisz?

  1. Głosowano Stare (59 głosów [54.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.13%

  2. Głosowano Nowe (50 głosów [45.87%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 45.87%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#541 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 13 January 2018 - 15:48

Już się mogę odnieść do filmu

 

1. Twórca twierdzi że z nowym szkłem jesteśmy w stanie przez nie spojrzeć i nic nie przeszkadza bo środek jest pusty (i to niby źle)

Nie no chwila, ale to jest szyba, czy jakaś mozaika? Główną funkcją tego jest żeby można było przez nie spojrzeć, i to działa.

2. Jappa dodaje cieniowanie do tekstur, choćby bloku diamentu czy desek. Ja powiem że nie tyle cień, co lekki feel trzeciego wymiaru. Otóż dlaczego to robi: Bo zbliża się ten długo zapowiadany Super Duper Graphics Update, przy którym stare tekstury wyglądałyby zbyt płasko.

3. Grzyby na krowie mogą być spokojnie przeskalowane i tu problemu nie widzę, czepianie się szczegółów.

4. Doczepił się do pieców które wyglądają jak dwa slaby jedne na drugim, ale w tej chwili też wyglądają jak dwa slaby jedne na drugim. Tylko że dwa różne rodzaje.

No słabo.


  • HelloDoggo lubi to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#542 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 13 January 2018 - 16:04

SDGU nie jest updatem. To DLC lub paczka DLC na wersję Win10.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#543 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 13 January 2018 - 16:41

4. Doczepił się do pieców które wyglądają jak dwa slaby jedne na drugim, ale w tej chwili też wyglądają jak dwa slaby jedne na drugim. Tylko że dwa różne rodzaje.

No słabo.

Tekstury pieców zawsze spotykały się z hejtem. Od niepamiętnych czasów alphy, Weterani wciąż mogą pamiętać górną podstawę pieca - tekstura z bloku stone. W Becie zmieniono wygląd pieca, góra i dół nie wyglądają już tragicznie, mimo wszystko, piec dalej wygląda jak dwa slaby i najprawdopodobniej tym się sugerowano przy jego tworzeniu. Przydałoby się zmienić wygląd pieca, na dużo lepszy.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#544 luc78

luc78

    Znawca

  • Użytkownik
  • 290 postów
  • luc78

Napisano 13 January 2018 - 21:16

Przede wszystkim Jappa zadbał o symetrię pieca. Wygląda mi lepiej niż kiedykolwiek.



#545 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 17 January 2018 - 13:01

Nikt nic nie pisze o jajach żółwi?

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Mi się bardzo podobają :)


  • Wojzen lubi to

choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#546 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 17 January 2018 - 19:50

Wydano kolejny snacoś 18w03a i 18w03b a w nim:
- zmieniono skin konia
- ulepszono/dodano komendy /allow /particle /debug
- naprawiono kilka błędów

Uważajcie, bo ta wersja może uszkodzić świat

Więcej info:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Somka edytował ten post 17 January 2018 - 20:10

  • Wojzen lubi to

#547 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 22 January 2018 - 19:38

Witam po długiej mojej nieobecności feriowej, a dziś Państwu przedstawiam:

-Wersja beta: (Jappa nie wie jak to zrobić dobrze, blok emeraldu na 100% się zmieni)

DUJ_VJdWAAAVw1C.jpg

- dodatkowo:

DUJnPzlX4AI21vt.jpg

-język portugalski zawitał do Minecrafta: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

-żółwie jaja będzie można zbierać narzędziem z zaklęciem silk touch: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#548 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 22 January 2018 - 20:01

No i wracamy do początku, ehh. A tak przynajmniej te bloki jakoś się od siebie różniły, poza kolorem.


  • luc78 lubi to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#549 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 22 January 2018 - 20:24

Wygląda to znacznie lepiej od poprzedniej tekstury. Wreszcie przypomina to solidny materiał a nie kawałek kolorowego plastiku.

#550 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 23 January 2018 - 00:24

Co jak co, ale w tym przypadku muszę się zgodzić i z Azizem, i z Dziobaxem. Z jednej strony tekstury bloków surowca są po prostu ładniejsze, natomiast z drugiej strony złoto i diament wyglądają identycznie, poza różnicą kolorów. 


  • Serpico lubi to

#551 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 23 January 2018 - 01:47

A z trzeciej strony metal wlany w formę wygląda właśnie jak kawałek solidnego plastiku...

Edit: Oczywiście chodzi o odlang metalowy przedmiot, powodem błędu jest oczywiście godzina.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 23 January 2018 - 16:32


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#552 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 23 January 2018 - 03:35

A z trzeciej strony metal wlany w formę wygląda właśnie jak kawałek solidnego plastiku...

Sam określiłeś go jako metal wlany w formę, więc chyba wygląda jak należy ;x


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#553 Cordylus

Cordylus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • Lxd2

Napisano 23 January 2018 - 07:36

Nieeee... :(
Złoto i diament wyglądały fantastycznie a teraz... tylko troszkę lepiej niż te obrzydliwe domyślne tekstury...



#554 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 23 January 2018 - 11:10

Według mnie, tekstury bloków złota i diamentu powinny być takie, jakie najpierw zaprezentował JAPPA, tylko że z delikatnie nałożoną teksturą nowego pomysłu. Jestem ciekaw, jak by to wyglądalo.



#555 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 23 January 2018 - 12:08

A co z blokiem szmaragdu? Myślicie że taki wzorek powinien zostać czy może lepiej zrobić go jak diament/złoto?

Nie wiem, ale chciałbym żeby teksturę wody zmienili, byłoby ciekawiej.


choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#556 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 23 January 2018 - 16:35

Blok szmaragdu na pewno zmienią. Głównym punktem krytyki wobec diamentu i złota było to, że stanowiły nieudolną próbę uzyskania efektu trójwymiaru na teksturach 2D, co można przecież odnieść także do szmaragdu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#557 SSslimer

SSslimer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • Ssslimer

Napisano 23 January 2018 - 23:10

Niech próbują robić dobre textury, lepsze to niż bierność. Osobiście wystarczyłyby mi jednokolorowe textury dla metali + odpowiednie mapy do shaderów.



#558 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 24 January 2018 - 10:36

W 18w03b dodano po cichu nowy rodzaj półbloku - pnącze dyni i melona które powstaje na ostatnim stopniu rozwoju rośliny, co może się przydać w automatycznych farmach z wykorzystyniem obserwatorów. Tak zrozumiałem.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#559 Wojzen

Wojzen

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 219 postów

Napisano 24 January 2018 - 14:50

Złe lub dobre wieści. 1.13 będzie połączone z 1.14:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Po przetłumaczeniu to:

EDYCJA JAVA TECHNICZNIE ZAKTUALIZOWANA
Oczekiwanie na aktualizację 1.13? To tu! Ale też nie! Raczej?
 
1.13 nie żyje! Niech żyje 1.13!
 
Zamierzamy powstrzymać oficjalne uruchomienie wersji 1.13 i połączyć to wydanie ze wszystkimi funkcjami, które zaplanowaliśmy dla aktualizacji Aquatic. Ale, z dziwnym zwrotem akcji, to opóźnienie oznacza, że ​​już wcześniej zaczniesz grać z fajnymi cechami Aquatic. Pozwól mi wyjaśnić!
 
Jak pewnie słyszeliście, w tym roku zaplanowaliśmy dla Minecrafa całkiem spore rzeczy. Całkiem duże, całkiem mokre rzeczy, wszystkie w zestawie z odpowiednio rozmoczoną aktualizacją Aquatic! To przyniesie Ci wszelkiego rodzaju podwodne cuda, w tym żółwie, delfiny, rafy koralowe, głębokie otwory morskie i inne tajemnice otchłani.
 
Ale zanim do tego dojdziemy, planowaliśmy wydać raczej techniczną aktualizację 1.13, która zawiera równie ekscytująco brzmiące rzeczy, jak nowy format świata, nowy parser komend, pakiety danych i nieuchwytny przepis na generowanie świata. Woah, woah, uspokój się! Wiem, że zwariowałeś na parserach poleceń, ale nie traćmy poczucia przyzwoitości.
 
Większość z tych rzeczy jest już w najnowszej migawce (wraz z pewnymi zabawnymi, ale zdecydowanie niestabilnymi rzeczami, których nie planujemy oficjalnie wspierać - takimi jak paski debugowania, które można zobaczyć na powyższym obrazku, które pozwalają zmienić stan bloku, gdy ty go walniesz). Jednakże, ponieważ nasz globalny remont generalny trwa nieco dłużej, aby się przygotować, wstrzymamy duże wydanie 1.13 i wydamy go w tym samym czasie co Update Aquatic. W rzeczywistości Aktualizacja Aquatic będzie wynosiła 1,13!
 
W rezultacie oznacza to, że możemy rozpocząć migawkę Aktualizacje obiektów wodnych znacznie wcześniej niż wcześniej zaplanowano! Szczęściarz!
 
Więc przygotuj się na kąpiel ... wkrótce ... nie!
(Jedna gazeta nie powiem jaka już to zapowiedziała jakiś czas temu xd)

Użytkownik Wojzen edytował ten post 24 January 2018 - 14:57


#560 TGMplay

TGMplay

    Znawca

  • Użytkownik
  • 349 postów
  • TIDZIMI

Napisano 24 January 2018 - 15:21

Crafter się pomylił po prostu, ale jak się okazuje na swoją korzyść :D Nie można mówić, że oni to wiedzieli... bo nikt nie wiedział, sam MOJANG tego nie wiedział. 


tumblr_mpf43sWsJY1qbsjqno1_500.gif