Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak napisac komende z warunkiem

command block command block komenda komendy serwer sklep tabliczki

Najlepsza odpowiedź AgeRoNiN , 25 May 2017 - 21:21

Prosze: /scoreboard players add @p Kasa 50 {Inventory:[{id:"minecraft:coal_ore"}]}
Tak to zadziała na 100%

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 18 May 2017 - 23:47

mam zrobiony sklep na 2 klikalne tabliczki i 7 commandblokow 4 odpowiadajace ze sprzedaz itemow i 3 za kupno

znalazlem sposob na przerobienie tego sklepu na same tabliczki bez commandblockow ale tylko jesli mi pomozecie

konkretnie chodzi mi o komende

/testfor @p {Inventory:[{id:"minecraft:coal_ore"}]}      sprawdza czy w naszym eq jest ruda wegla

nastepna po niej jest

/scoreboard players add @p Kasa 50                        daje nam 50 kasy

i

/clear @p minecraft:coal_ore 0 1                               zabiera jedna rude wegla

 

chcialbym zapisac to bez testfor ale w pozostalych 2 komendach po @p chce zapisac warunek czyli {Inventory:[{id:"minecraft:coal_ore"}]}

 

czy da sie jesli tak to w jaki sposob zapisac te komendy zeby one dzialaly dopiero po spelnieniu okreslonego warunku



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 19 May 2017 - 06:19

Teoretycznie, to zadziała jeśli blok z /clear dasz najpierw, a ten z kasą dasz jako drugi, łańcuchowy (chain) i warunkowy.

#3 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 19 May 2017 - 10:46

ja wiem jak to zrobic na command blockach ale zalezy mi na zlikwidowaniu commandblockow do zera



#4 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 19 May 2017 - 15:21

Można zrobić sprawdzanie na sposób wyrzucania węgla do leja, ale scoreboard to komenda i zawszę będzie komendą.

Pluginy mogłyby ci pomóc.

Z resztą, czemu chcesz zlikwidować command block'i ? Bardziej mnie ciekawi, dlaczego w temacie napisałeś:

 

czy da sie jesli tak to w jaki sposob zapisac te komendy zeby one dzialaly dopiero po spelnieniu okreslonego warunku

jak nie chcesz używać komend ?



#5 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 19 May 2017 - 17:30

zle mnie zrozumiales

po 1 mapka bedzie na komendach i commandblockach nie na pluginach

po 2 jest mozliwe zrobienie tabliczki po kliknieciu ktorej zostaja wykonane komendy i tych komend mozna umiescic tam 4 tyle ile masz linijek tekstu

niestety dla mnie po kliknieciu wszystkie 4 uruchamiaja sie w kolejnych tikach i dlatego potrzebuje przy kazdej komendzie warunek po spelnieniu ktorego dopiero ta komenda zadziala albo i nie

powodem dla ktorego mi na tym zalezy jest miejsce ktore chce zaoszczedzic a nie chce se komplikowac zycia wstawiaja rzedy commandblokow w inne miejsca na mapie tym bardziej ze @p okresla gracza najblizszego miejsca wykonania komendy i musial bym robic dodatkowo okreslenie miejsc w ktorych komenda ma zadzialac na danego gracza i dodatkowe miejsce 1 bloku na redstone blok ktory to musial by zostac stworzony zeby zasilic ten ciag command blokow 

dlatego tez jak juz pisalem wyzej za sciana gdzie tabliczka bedzie sie znajdowac mam 7 command blokow i sklep dziala tak na kupno jak i na sprzedaz ale wlasnie to miejsce gdzie sa commandblocki jest mi potrzebne dlatego rozpoczalem ten temat

 

lejki i inne mechanizmy w tym miejscu nie wchodza w gre


Użytkownik zaba140 edytował ten post 25 May 2017 - 21:11


#6 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 25 May 2017 - 13:51

najwyrazniej nie wpadaja tu ludzie bawiacy sie commandblockami i komendami zatem mysle ze temam mimo iz nierozwiazany nadaje sie juz tylko do zamkniecia pozdrawiam



#7 OzelotXD

OzelotXD

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 25 May 2017 - 20:51

CommandBlocki są mało wydajne, a lepiej i łatwiej jest napisać kilka linijek skryptu

#8 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 25 May 2017 - 21:07

tak wiem i zgadzam sie z Toba ale po 1 trzeba umiec pisac pluginy ja niestety jeszcze nie umiem po 2 gotowych sciagac nie bede bo juz sie nie raz na gotowcach przejechalem po 3 moja mapa nie jest przeznaczona na serwer tylko dla wszystkich graczy ktorzy posiadaja czysty minecraft vanilla bez modow i innych takich tak aby rozgrywka byla mozliwa zarowno na wlasnym serwerze bez bukkitow jak i na single player tworze cos czego w sieci nigdy jeszcze nie znalazlem a znalesc bym bardzo chcial i powiem ci ze bardzo dobrze mi to idzie jeszcze okolo tygodnia maks dwoch jak bede mial lenia i mapka bedzie zakonczona a wierz mi jest bardzo rozbudowana w porownaniu do innych mapek opartych tylko na komendach i command blockach wierze ze w porownaniu do pluginow jakie internet oferuje to moja mapa jest jak najbardziej slaba ale na tryb single player nie znajdziesz nic lepszego.. chyba ze ktos z was potrafi mi podlinkowac dobrze zrobione poradniki (jesli takie istnieja) jak pisac scrypty pod single player lub cokolwiek zebym mial o tym pojecie dodam ze o komendach zaczalem sie uczyc niecale 2 tygodnie temu i lyknalem ten temat bardzo szybko

pozdrawiam:)



#9 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 25 May 2017 - 21:21   Najlepsza odpowiedź

Prosze: /scoreboard players add @p Kasa 50 {Inventory:[{id:"minecraft:coal_ore"}]}
Tak to zadziała na 100%


  • zaba140 lubi to

#10 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 25 May 2017 - 21:31

dziekuje bardzo za ta komende w commandblocku dziala bez problemu za kazdym razem tak jak tego oczekiwalem wiec wszedlem gdzie zawsze na generator komendy na klikana tabliczke i wkleilem ta komende okazuje sie ze tabliczki z taka komenda dostac nie moge bo w commandblocku pojawia sie odpowiedz:

[22:28:14] Analiza data tag zawiodła: Unexpected token 'm' at: minecraft:coal_ore\\"}]}\"}}"

a komenda pelna na ta tabliczke wyglada tak:

/give @p sign 1 0 {BlockEntityTag:{Text1:"{\"text\":\"123\",\"clickEvent\":{\"action\":\"run_command\",\"value\":\"/scoreboard players add @p Kasa 50 {Inventory:[{id:\\"minecraft:coal_ore\\"}]}\"}}"},display:{Name:"Custom Sign"}}

jeszcze jak jestes w stanie pomoc mi tutaj to bede ci niesamowicie wdzieczny



#11 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 25 May 2017 - 21:35

Na jakiej wersji to chcesz?



#12 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 25 May 2017 - 21:37

1.11.2



#13 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 25 May 2017 - 21:38

Poprawka: /scoreboard players add @p Kasa 50 {Inventory:[{id:minecraft:coal_ore}]}


Użytkownik -+RoNiN+- edytował ten post 25 May 2017 - 21:44

  • zaba140 lubi to

#14 zaba140

zaba140

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • zaba140

Napisano 25 May 2017 - 21:45

idealnie:D jestes geniuszem:) szkoda ze jedyne co ci moge dac to like pod twoja odpowiedzia



#15 AgeRoNiN

AgeRoNiN

    Znawca

  • Użytkownik
  • 297 postów
  • AgeRoNiN

Napisano 25 May 2017 - 21:48

idealnie:D jestes geniuszem:) szkoda ze jedyne co ci moge dac to like pod twoja odpowiedzia

Jak coś to nawet pisz na pw :D ziomeczku ja tam hajsu zbijać nie chce :v a też z rok spędzisz w komendach to też poznasz co i jak ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: command block, command, block, komenda, komendy, serwer, sklep, tabliczki