Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zagrać przez lan ?


Najlepsza odpowiedź Dr. Ned , 03 May 2017 - 20:22

Ty musisz mieć odpowiednio skonfigurowane łącze, by przepuszczało wejścia na odpowiednim porcie- jak to zrobić opisz mi wszystko proszę

Ogółem dowolne oprogramowanie antywirusowe, czy zapora systemu (którą zapewne masz aktywną, bo jest to funkcja Windowsa) mogą blokować połączenia przychodzące do Hamachi. Najlepszą opcją jest dodanie hamachi do wyjątków, ale znacznie prościej (choć niewątpliwie mniej bezpiecznie) jest wyłączać te funkcje na czas korzystania z serwera.

Hamachi dla pomocy ma narzędzie diagnostyczne pomagające w sprawdzeniu, czy połączenie jest poprawne. Po połączeniu z jakimś klientem kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i kliknij Diagnose. Jeśli wynik będzie OK to oznacza, że nic nie musisz robić. Jeśli wyskoczy Ci "Zidentyfikowano problemy", kliknij w szczegóły po prawej. Interesują Cię tylko Kongifuracja adaptera oraz Test ruchu w dziale "Lokalne wyniki". Wyniki peera nie są zupełnie istotne. Grunt, żeby w wymienionych chwilę temu dwóch loklanych wynikach było napisane OK. Jeśli w teście ruchu nie będzie tak, prawdopodobnie hamachi napisze Ci tam, byś sprawdził ustawienia zapory - na ten temat pisałem już co zrobić. Po wyłączeniu zapory/antywirusa (bądź obu) użyj opcji Diagnose ponownie i powinno być w porządku. Wtedy połączenie jest już gotowe i wszystko powinno działać.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 AjekPL

AjekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 03 May 2017 - 13:34

Witam chcę zagrać sobię z kolegami Minecraft z modami ale nie wiem jak zrobić tak żeby dali wbić na serwer przez lan. Proszę napisać jak to zrobić internet mam radiowy

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 koloksk1

koloksk1

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 71 postów
  • koloksk

Napisano 03 May 2017 - 16:04

Grasz z kolegami na tym samym łączu? Jeśli nie to nie ma szans połączenia się przez lan.


Użytkownik koloksk1 edytował ten post 03 May 2017 - 16:04


#3 AjekPL

AjekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 03 May 2017 - 16:59

A z hamachi się nie da ?

#4 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 03 May 2017 - 18:32

Da się. Wszyscy dołączacie do jednej sieci hamachi (albo do wielu, ale każdy klient musi być połączony z komputerem hosta - Ciebie, jak mniemam -, klienci między sobą nie muszą), Ty musisz mieć odpowiednio skonfigurowane łącze, by przepuszczało wejścia na odpowiednim porcie. W server.properties wpisujesz swoje IP hamachi i voila. 


ned2.jpg


#5 AjekPL

AjekPL

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 03 May 2017 - 18:36

Ty musisz mieć odpowiednio skonfigurowane łącze, by przepuszczało wejścia na odpowiednim porcie- jak to zrobić opisz mi wszystko proszę

#6 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 03 May 2017 - 20:22   Najlepsza odpowiedź

Ty musisz mieć odpowiednio skonfigurowane łącze, by przepuszczało wejścia na odpowiednim porcie- jak to zrobić opisz mi wszystko proszę

Ogółem dowolne oprogramowanie antywirusowe, czy zapora systemu (którą zapewne masz aktywną, bo jest to funkcja Windowsa) mogą blokować połączenia przychodzące do Hamachi. Najlepszą opcją jest dodanie hamachi do wyjątków, ale znacznie prościej (choć niewątpliwie mniej bezpiecznie) jest wyłączać te funkcje na czas korzystania z serwera.

Hamachi dla pomocy ma narzędzie diagnostyczne pomagające w sprawdzeniu, czy połączenie jest poprawne. Po połączeniu z jakimś klientem kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i kliknij Diagnose. Jeśli wynik będzie OK to oznacza, że nic nie musisz robić. Jeśli wyskoczy Ci "Zidentyfikowano problemy", kliknij w szczegóły po prawej. Interesują Cię tylko Kongifuracja adaptera oraz Test ruchu w dziale "Lokalne wyniki". Wyniki peera nie są zupełnie istotne. Grunt, żeby w wymienionych chwilę temu dwóch loklanych wynikach było napisane OK. Jeśli w teście ruchu nie będzie tak, prawdopodobnie hamachi napisze Ci tam, byś sprawdził ustawienia zapory - na ten temat pisałem już co zrobić. Po wyłączeniu zapory/antywirusa (bądź obu) użyj opcji Diagnose ponownie i powinno być w porządku. Wtedy połączenie jest już gotowe i wszystko powinno działać.


ned2.jpg