Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasada wstawiania zapowiedzi 3 dni przed startem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sugestia (25 użytkowników oddało głos)

Czy powinno zostać stworzone oddzielne subforum ALBO liczba dni przed startem powinna ulec zmianie?

  1. Oczywiście! (22 głosów [88.00%])

    Procent z głosów: 88.00%

  2. Inne. (napisz pod tematem) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Głosowano Kategorycznie nie! (3 głosów [12.00%])

    Procent z głosów: 12.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Megumin

Megumin

    ten od robienia zadym

  • Użytkownik+
  • 199 postów

Napisano 09 April 2017 - 17:30

Witam,

chciałbym omówić ten punkt, znajdujący się w poddziale "Serwery Minecraft":

  • Dział służy tylko i wyłącznie do reklamowania obecnie działających serwerów (zapowiedzi maksymalnie 3 dni przed startem).

Sama zasada ma sens i swoje argumenty, aczkolwiek krzywdzi to serwery, które nie powstają w okresie kilkunastu dni.

 

Jako że powstaje wiele dobrych projektów, które są reklamowane z wyprzedzeniem, to aby każdy mógł usłyszeć o jego powstawaniu, proponowałbym utworzenie subforum "Zapowiedzi", gdzie można by było zamieszczać projekty "work in progress". Obowiązkiem autora tematu byłoby wykonywanie coś ala changelogu - mógłby zamieszczać co zostało zmienione, dodane, wybudowane etc. w danym tygodniu.

 

 

Liczę na konstruktywną dyskusję na temat mojej sugestii.


Użytkownik TypicalUser edytował ten post 09 April 2017 - 17:35

Loli to nie pedofilia.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 RikoDEV

RikoDEV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • RikoDEV

Napisano 09 April 2017 - 17:32

Jak najbardziej zgadzam się z autorem, jestem na tak.



#3 KrychuPolska

KrychuPolska

    NewFag/Grafik

  • Użytkownik+
  • 94 postów
  • KrychuPOL

Napisano 09 April 2017 - 17:37

Jak najbardziej zgadzam się!


Pomogłem?
Możesz dać :diament: bądz Lubię to :)
Dzięki
 
Dotacje:
 
 
Dotacje powyżej 200 :diament::
 
=PanCake (200) -Wynagrodzenie za stworzenie logo 
 
Dotacje od 100 :diament do 199 :diament: :
 
-
 
Dotacje od 50 :diament: do 99 :diament: :
 
-
 
Dotacje od 20 :diament: do 49 :diament: :
 
=benio1394 (39) -Skończ spamować i trzymaj
 
Dotacje od 1 :diament: do 19 :diament: :
 
=Snowrip (10) -diagzy na turniej
=karawaniarz (7) -Każdy andzrzej lubi w RZYĆ x'D
=HelloDoggo (6) -Wincyj Bloguf!!!!11
=MrCubica (5) -Test
=MrKisiel (3) -Kapi x Zuza
=fullfun (2) -niematojakprzebić
=Grzesiek11 (1) -Lubię placki
=krfcm (1) -For candy

#4 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 09 April 2017 - 17:38

Jestem za.

Twórcy mogliby poznać opinię użytkowników i dowiedzieć się, czy kontynuowanie projektu ma sens.

Wielu nie straciłoby pieniędzy na hosting (a to zdarza się zadziwiająco często).


Użytkownik Hevbis edytował ten post 09 April 2017 - 17:39

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#5 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 09 April 2017 - 17:48

Z drugiej strony bardzo często zdarza się że projekt upada i tylko się robi burdel. 3 dni przed otwarciem dają dużą szansę że serwer faktycznie wystartuje.


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#6 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 09 April 2017 - 17:49

Z drugiej strony bardzo często zdarza się że projekt upada i tylko się robi burdel. 3 dni przed otwarciem dają dużą szansę że serwer faktycznie wystartuje.

Wystartuje... i upadnie po miesiącu. Dział "Serwery Minecraft" to przecież taki właśnie burdel.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 09 April 2017 - 17:50

  • Snowrip lubi to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#7 RikoDEV

RikoDEV

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • RikoDEV

Napisano 09 April 2017 - 17:49

Z drugiej strony bardzo często zdarza się że projekt upada i tylko się robi burdel. 3 dni przed otwarciem dają dużą szansę że serwer faktycznie wystartuje.

Jednak są osoby które przykładają się do projektu i chcą go rozpromować przed starem. 3 dni to zdecydowanie za mało.



#8 mobi`

mobi`

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 09 April 2017 - 17:54

Tak.



#9 HelloDoggo

HelloDoggo

    Użytkownik TempleOSa

  • Użytkownik+
  • 287 postów
  • Selcior#0028

Napisano 09 April 2017 - 18:13

Doggo się z Tobą zgadza.

#10 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 09 April 2017 - 18:33

Na subforum nie ma opcji, przedłużę okres do 5 dni - jeśli liczba wartościowych zapowiedzi sie zwiększy to ostatecznie termin ulegnie zwiększeniu do 7.
  • Kacprus i RikoDEV lubią to

2AyfJ3g.png


#11 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 09 April 2017 - 18:39

Serwery komercyjne zazwyczaj trzymają się danego planu i otwierane są wraz z promocją gdy najdzie czas. Mniejsze serwery zazwyczaj tworzone są stosunkowo szybko. Natomiast myślę, że mówisz o większych, samodzielnych projektach, które w planach nie mają dużego zarobku. Zastanawiam się po prostu, czy nie prościej dokończyć serwera i go uruchomić albo otworzyć bete i zaoferować tylko część funkcji serwera, dopracowując go na boku. Uważam, że takie zapowiedzi z changelogami zwyczajnie są niepotrzebne.


  • PanCake i Snowrip lubią to

#12 benio1394

benio1394

    Legenda

  • Użytkownik
  • 2649 postów
  • benio1394

Napisano 09 April 2017 - 19:09

Z drugiej strony możliwość podzielenia się projektem i weryfikacji projektu we wczesnym stadium byłaby bardzo cenna. A te 5 dni to już zasadniczo ostatnia prosta tak więc ktoś może marnować czas nad słabym pomysłem gdy tymczasem mógłby go zarzucić/ zmodernizować. Moim zdaniem powinien powstać taki dział (właściwie poddział w dziale serwery minecraft)
  • Hevbis lubi to

#13 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 09 April 2017 - 19:36

Z drugiej strony możliwość podzielenia się projektem i weryfikacji projektu we wczesnym stadium byłaby bardzo cenna. A te 5 dni to już zasadniczo ostatnia prosta tak więc ktoś może marnować czas nad słabym pomysłem gdy tymczasem mógłby go zarzucić/ zmodernizować. Moim zdaniem powinien powstać taki dział (właściwie poddział w dziale serwery minecraft)

Popieram.

 

Od kiedy tu jestem, żadna z propozycji użytkowników nie została zrealizowana (poza tą od Bartora). Administracja stara się znaleźć argument na odrzucenie każdego, nawet najlepszego pomysłu.

Dla mnie, powód takiego działania jest tylko jeden - nie ma komu tego zrealizować.

Spójrzcie tylko na ankietę, jak duże jest poparcie. Choć raz moglibyście zrobić tak, jak chcą tego ludzie.


Użytkownik Hevbis edytował ten post 09 April 2017 - 19:36

  • Snowrip i benio1394 lubią to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#14 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 09 April 2017 - 21:31

Popieram.

Od kiedy tu jestem, żadna z propozycji użytkowników nie została zrealizowana (poza tą od Bartora). Administracja stara się znaleźć argument na odrzucenie każdego, nawet najlepszego pomysłu.
Dla mnie, powód takiego działania jest tylko jeden - nie ma komu tego zrealizować.
Spójrzcie tylko na ankietę, jak duże jest poparcie. Choć raz moglibyście zrobić tak, jak chcą tego ludzie.


Prezentacje serwerow służą do prezentowania gotowych projektów, jeśli chcesz podzielić sie pomysłem to możesz skorzystać z działu "Inne" lub z forumowego bloga - widziałem rownież pomysł na otwarcie bety serwera, to tez brzmi niezłe.
Nie możemy akceptować pomysłów tylko dlatego ze jest duże poparcie - przedłużyłem okres do 5 dni, jeśli nadal za mało - skorzystaj z porad wyżej.

2AyfJ3g.png