Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Szukam programu do konwertowania moda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 19 March 2017 - 17:19

Witam.
Kiedyś słyszałem o programie umożliwiający zagranie na starych modyfikacjach na nowych wersjach. W sensie, że dawało mu się modyfikację, a on konwertował plik.
Teraz zobaczyłem modyfikację na 1.6, a chcę ją mieć w paczce na 1.10.2. Będę bardzo wdzięczny, jak dacie nazwę lub link do pobrania.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 March 2017 - 13:31

Nie sądzę, by była możliwośc zrobienia czegoś takiego automatycznie. Dla bardzo podstawowych rzeczy jak proste, prymitywne bloki i przedmioty tak. Ale nic więcej. Pominę kwestię dekompilowania cudzych modyfikacji co jest często nie najlepiej przyjmowane.

Między wersją 1.6 a 1.10 zmieniło się bardzo dużo od strony technicznej w grze. Większości rzeczy zwyczajnie nie da się automatycznie przerobić między tymi wersjami (modderzy tak by robili gdyby się dało, swoją drogą). Wymaga to myślenia, pracy, pisania wielu rzeczy na nowo - niestety na prawdziwą sztuczną inteligencję chyba musimy jeszcze poczekać ;p


ned2.jpg


#3 MentolMen

MentolMen

    cos

  • Użytkownik
  • 157 postów
  • MentolMen

Napisano 20 March 2017 - 14:59

To niemożliwe bardzo dużo się zmieniło pomiędzy wersją 1.6 a 1.10 więc to niemożliwe 

Jakby było takie proste to byś mógł pobrać wersję każdego moda na każdą wersję w internecie 

Ewentualnie można przekonwertować pomiędzy np: 1.6 a 1.6.1 to możliwe ale na większą skale raczej nie więc to o czym kiedyś słyszałeś raczej nie działa (99%)



#4 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 20 March 2017 - 15:28

To niemożliwe bardzo dużo się zmieniło pomiędzy wersją 1.6 a 1.10 więc to niemożliwe

No nieźle.

Ewentualnie można przekonwertować pomiędzy np: 1.6 a 1.6.1 to możliwe ale na większą skale raczej nie więc to o czym kiedyś słyszałeś raczej nie działa (99%)

"Między 1.6 a 1.6.1"? Zdaje się, że przypadki, w których przejściowe aktualizacje (mam na myśli te na 3 pozycji w wersji, a.k.a 'z' w "x.y.z") są niekompatybilne w kwestii modowej między sobą są ekstremalnie rzadkie. W 90% przypadków mody na 1.6 zadziałają na 1.6.1 i każdej kolejnej aktualizacji tej samej wersji gry.


ned2.jpg


#5 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 17 April 2017 - 16:53

No dobrze. Między 1.6 a 1.10.2 dużo się zmieniło w kodzie. A między 1.6 i 1.7.10 ?

#6 Dr. Ned

Dr. Ned

    I can fix that!

  • Użytkownik+
  • 764 postów

Napisano 17 April 2017 - 17:06

Znacznie mniej. Ale to i tak praktycznie niemożliwe do automatyzacji. Po pierwsze bo zamiast pliku z modem potrzebujesz jego kodu źródłowego, a po drugie, że program musiałby sam myśleć co ma robić, bo każdy modder pisze inaczej. 


ned2.jpg