Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Mały ModernHouse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ferathan

Ferathan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 March 2017 - 23:16

Siemka, chciałbym zaprezentować wam mój pierwszy udany domek :) Ja jestem z niego dumny bardzo :) Nie wiem jak wam się spodoba :)

 

Zdjęcia

 

a tutaj filmik, niestety nie wiem czemu mi laguje nagrywany był w 60fps.

 

no i jeszcze download jak by ktoś chciał :)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 17 March 2017 - 14:20

Witaj!

Moim zdaniem budowla jest ładna jak na pierwszy domek, jak ty to opisujesz, udany. 

Cieszy mnie to, że Ciebie satysfakcjonuje Twoja własna praca i wysiłek w to włożony i dzielisz się tym z innymi.

W budowaniu trzeba się kierować do osiągnięcia wewnętrznej satysfakcji, czyli budować 

dopóki nie będziesz wiedział, że "TO JEST TO!".

 

Co do samej budowli. Powiem, że nie jest to zachwycająca konstrukcja, patrząc okiem osoby z nieco wyższymi umiejętnościami.

Przede wszystkim powinieneś zadbać o dodatkowe wypukłości i elementy, aby podkreślić, że to rzeczywiście jest styl, który chcesz prezentować.

Małe okna, które są umieszczane "na siłę" są nie estetyczne i wydaje mi się, że lepiej je zastąpić czym innym. 

Jeśli chodzi o dach... Warto urozmaicić go o roślinność, ponieważ w na dużej powierzchni, która w dodatku jest pusta, to nie wygląda za dobrze. 

Okolice domku warto przyozdobić ręcznie zrobionymi, wysokimi i smukłymi drzewami coś na wzór tui. 

Staraj się także unikać wielkich elementów domu, twórz z wielu brył, zlepiaj pomieszczenia w abstrakcję lub ustalony ład.

 

Co do budowania oraz motywów, którymi chcesz i możesz się kierować.

Polecam wzorowanie się na realnych zdjęciach lub budowlach innych osób, nie każę Ci kopiować, ale zlepiać w jedną całość

niektóre motywy z różnych budowli.

 

Pozdrawiam


Użytkownik fullfun edytował ten post 17 March 2017 - 14:20


#3 MinecraftRudenet

MinecraftRudenet

    Znawca

  • Użytkownik
  • 357 postów
  • Rudenet

Napisano 17 March 2017 - 15:28

Domek widzę, że budowany w stylu neomodernistycznym. Wygląda ciekawie, niestety zbyt pospolicie, bowiem podobnych budowli znajdziesz setki w samej tylko Polsce (A mamy jeszcze np. Stany Zjednoczone, Kanadę, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Rosję, Niemcy...). Domek jest dodatkowo prawdopodobnie jedyny na całej mapie, co odbiera mu jeszcze bardziej epickość. O ile mogłem to jeszcze uznać za w miarę dobre, tak przy wnętrzu prawie spadłem z krzesła-jak można nie wykończyć takiego budynku, a poustawiać jedynie pochodnie dla oświetlenia?

Moja ocena: 4/10; 3-.


  • Genzzik lubi to

#4 kacper_o

kacper_o

    Hobbysta

  • Użytkownik+
  • 331 postów

Napisano 29 August 2017 - 07:51

Tragedia.

Nie ma to jak napisanie posta, który nic nie wnosi do tematu, a konstruktywnej krytyki to on chyba na oczy nie widział.

@topic

Jak na pierwszy udany domek nie jest źle. Niestety z profesjonalnym budowaniem nie ma to jeszcze nic wspólnego i musisz się troszkę nauczyć ale najważniejsze jest to, że próbujesz.


8ifkn2I.png


#5 Zioomkox

Zioomkox

    Uczony

  • Użytkownik
  • 609 postów
  • Zioomkox#6688
  • Zioomkox

Napisano 29 August 2017 - 09:54

Próbujesz kombinować z kształtem i jak na pierwszy domek wyszlo naprawdę dobrze. Stawiaj sobie nowe cele i buduj dalej, może w przyszłości zobaczy jakiś twój poważny projekt. Jako uwage moge napisać abyś starał się nie budować aż tak płaskich ścian tylko starać się je trochę chociażby ozdabiać, żeby twoje prace bardziej cieszyły oko :)

#6 Lewonier!

Lewonier!

    Ekspert

  • Użytkownik+
  • 802 postów
  • Lewyyy#5568
  • MRLewonier

Napisano 29 August 2017 - 10:00

Ja bym coś pokombinował z kształtem tego budynku, bym porobił parasole na tym "balkonie", liściami bym ozdobił dookoła budynek i jeszcze basen obok spk by wyglądał ;)


Pościczki 

Liczba postów: 100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000...

Rejestracja: ojoj daaaawno kiedyś

kolorki: ========......................