Skocz do zawartości


Zdjęcie

KEP - Czy da się wylądować na Joolu?

Napisane przez zeber , 12 listopad 2018 · 104 Wyświetleń

KEP - Czy da się wylądować na Joolu? Cześć! Czy zastanawialiście się kiedyś może, czy da się wylądować na Joolu? Tak, to ta wielka kazowa planeta będąca odpowiednikiem Jowisza. Samo to mówi nam, że jest to planeta gazowa. Ale cóż, do odważnych świat należy. Zapraszam was w krótką podróż z orbity Joola na jego powierzchnię.

No to do dzieła

Pierwsze, co potrzebujemy, oczywiście poza lądownikiem, to dostanie się na orbitę planety. Aby to uczynić i nie budować przy tym rakiet wielkości 20 wież Eiffela skorzystamy z opcji wbudowanej w cheat menu. Chodzi mi mianowicie o ustawienie sobie stabilnej orbity wokoło jakiejś planety. Przy okazji zaznaczymy sobie niewrażliwość na temperaturę, niezniszczalność, nieskończone paliwo i energię elektryczną. Po co? Cóż, nie ciężko wywnioskować, że lot przez gęstą atmosferę planety gazowej nie będzie najzimniejszą rzeczą na świecie. Uzbrojeni w to wszystko ustawiamy manewr zmieniający naszą orbitę tak, aby wchodziła ona w planetę i do dzieła. Gdy zaczniemy wlatywać w atmosferę planety nabierzemy "nieco" szybkości oraz temperatury. Im niżej, tym temperatura, a co z tym związane, szybkość, będą maleć. Przydałoby się w pierwszym możliwym momencie odpalić spadochrony oraz zacząć wyhamowywać aby nasza rakieta przestała się kręcić. Nie jest to potrzebne, ale osobiście drażni mnie obracający się wokół siebie lądownik. W pewnym momencie zobaczymy, że pod nami nie ma tekstur. Cóż, może jakiś bug gry, lećmy dalej. Po osiągnięciu 0 wysokości dotrze do nas, że coś jest nie tak, gdyż nie dość, że pod nami nie ma dalej gruntu, to my dalej spadamy. Może przelecimy na drugą stronę planety? Otóż nie. Po osiągnięciu -250 metrów nasza rakieta eksploduje. Tak sama z siebie, bez niczego. Wniosek z tego taki, że nie da się wylądować na Joolu.

Jakieś ss'y

Dołączona grafika


Słowo na koniec

Macie może pomysły na inne szalone eksperymenty w Kerbal Space Program? Koniecznie napiszcie o nich w komentarzu, a ja postaram się je zrobić. W tym wpisie to tyle. Cześć!

  • Katniss lubi toAziz come here

  • Zgłoś

Kazowa planeta xD

 

Spróbuj przelecieć przez planetę używając time-warpa, żeby pozycja statku podczas pojedynczej klatki nigdy nie pokryła się z ciałem niebieskim.

Kiedyś mi się magicznie udało.

  • Zgłoś

Spróbuj przelecieć przez planetę używając time-warpa, żeby pozycja statku podczas pojedynczej klatki nigdy nie pokryła się z ciałem niebieskim.

Kiedyś mi się magicznie udało.

Ale że jak

  • Zgłoś

Ale że jak

Ustawiasz orbitę, żeby była na kursie kolizyjnym z jakimś ciałem niebieskim i odpalasz time-warpa na max

  • Zgłoś

 

cheat menu.

blergh

 

niewrażliwość na temperaturę, niezniszczalność, nieskończone paliwo i energię elektryczną.

blergh

Teraz zrób to samo bez cheatów.

Jak ja, odtwarzając misję Cassini, po 10 latach podróży

RWpx1li.png

  • Zgłoś

Grudzień 2018

N P W Ś C P S
      1
2345678
9101112131415
1617 18 19202122
23242526272829
3031     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze