Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego niektóre pociągi mają opóźnienia rzędu 3497961697 minut?

Napisane przez soból_master , 25 wrzesień 2018 · 2711 Wyświetleń

pkp pociągi
Zapewne każdemu z was przydarzyła się sytuacja w której wasz pociąg był spóźniony ponad dziesięć minut.
Zastanawialiście się może dlaczego jest spóźniony?
Oto jedne z powodów:

https://youtu.be/OiqIlKOq29A
Samobójca na torach. Przy dobrych wiatrach trzy godziny opóźnienia (przyjazd prokuraotra). Jeśli owy pan nie będzie się śpieszył to nawet do sześciu godzin.


https://youtu.be/cM55gOrb6ZE
Niesprawne rogatki. Jeśli maszynista zauważy że urządzenia przejazdowe są niesprawne to:
  • jeśli zobaczy to na tarczy przejazdowej to zmniejsza prędkość do 20km/h, opóźnienie bardzo niewielkie wręcz niewidoczne.
  • Jeśli tarcza nie będzie nic pokazywała lub poprostu jej nie będzie to maszynista musi zahamować skład i czekać aż do wyjaśnienia sprawy (opóźnienia sięgające conajmniej pół godziny).

https://youtu.be/5Jj9adVZ51A
Zerwanie/kradzież sieci trakcyjnej (kabli). Coś takiego miało miejsce ostatnio. Zwykle przyjeżdża lokomotywa spalinowa (SM42) i odciąga skład aby pojechał objazdem.

W większości przypadków po pasażerów przyjeżdża komunikacja zastępcza lub inaczej autobus. Niestety wydłuża to czas podróży oraz ogranicza rozmiar bagażów.
Jeśli coś napisałem źle to proszę o poprawkę.tarcza przejazdowa:
Załączona grafika

  • Katniss i Somka lubią toZdjęcie
Grzesiek11
25 wrz 2018 15:10
ToryMajster ;D
  • Zgłoś

Pamiętam jak w openttd stawiałem tory magleva na trasie przejazdu samochodów AI tylko po to żeby z pełną prędkością jeździć wte i wewte i demolować jego pojazdy

  • Zgłoś
Dzisiaj mój pierwszy pociąg został odwołany, od roku jeżdżę pociągami i pierwszy raz mi się tak zdarzyło, drugi miał 50 minut opóźnienia i tak się z mojego losu wyśmiewali koledzy... :( Później się okazało że ich pociąg ma "ponad 4 godziny opóźnienia" xDDD, ale przyjechał po 40 minutach.
  • Zgłoś
Zdjęcie
elementiro
26 wrz 2018 07:45

Plus jeszcze jeden częsty powód. Jeżeli jeden pociąg jest opóźniony i wjedzie na tor później niż to wynika z rozkładu to drugi pociąg, który miał rozkładowo tym torem przejechać musi czasem poczekać, aż opóźniony pociąg przejedzie, jeżeli nie ma wolnego toru.

  • Zgłoś

Co do samobójców to zdarza się to pewnie mega rzadko (no nie oszukujmy się, zgon pod pędzącym słoniem do najprzyjemniejszych nie należy). A jak już, to te widełki które podałeś, tj 3-6h to są raczej w momencie, kiedy będzie już po fakcie. Odciągnięcie żyjącego człowieka z torów to nie to samo co z dachu, gdzie może w każdym momencie skoczyć.

  • Zgłoś
Zdjęcie
soból_master
27 wrz 2018 13:56

Właśnie o to mi chodziło, 3-6H jeśli takowy da się przejechać.

  • Zgłoś
Bo ja lubię pociągi
  • Zgłoś