Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.10-1.11][NP][Survival+Frakcje] dphz's AlphaMineCraft - serwer Factions w stylu MC Alpha

NoPremium

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 17 December 2016 - 17:41

g1UqX1O.png

­Podstawowe informacje

Nazwa serwera: dphz's AMC

Adres IP: dphz.ddns.net

Wersja: 1.10-1.11

Hamachi: Nie

Premium: Nie

White-list: Nie

Nether: Nie

Regulamin serwera:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Szczegółowe informacje

Serwer tego typu chciałem zrobić już jakiś czas temu. Na początku kombinowałem z silnikiem Minecrafta Alpha, jednak spora ilość błędów (nawet na silnikach innych niż oficjalne) i mała ilość opcji zniechęciły mnie do prac na "alfie", więc postanowiłem postawić taki serwer na wersji 1.11. I wiecie co? Udało się :)

Mój serwer jest czymś więcej niż survivalem z mapą z czasów Minecraft Alpha. Mapa oczywiście jest, ale zadbałem również o takie elementy, jak:

- odpowiednia paczka zasobów (nie tylko tekstury, ale również dźwięki)

- blokada nowych receptur craftingu

- blokada sprintu

- częściowe przywrócenie starego systemu PvP (plugin 1.8PvP)

- stary system strzelania, wyłączenie systemu doświadczenia, blokada obrotu pni drzew, blokada enchantów i kilka innych rzeczy (plugin OldDays)

 

Rozgrywka

Klasyczny Survival z czasów Minecrafta Alpha z drobnymi dodatkami w postaci frakcji, paru komend i bloków wejścia.

 

Komendy

- /msg

- /bug (zgłaszanie błędów)

- /report (zgłaszanie cheaterów)

- /mail (/mail send, /mail clear, /mail read)

/wjs (/wejdz, /wjs list, /wjs add i /wjs remove)

- /f (frakcje, szczegółowe informacje dostępne na serwerze)

- /local <tekst> (lokalne wiadomości, do 15 kratek)

 

System bloków wejścia

Na początku nie chciałem dodawać żadnych zbędnych systemów do serwera, jednak niestety musiałem to zrobić, aby gracze mogli lepiej ochronić swoją bazę przed cheaterami szukającymi na X-Rayu drabinek lub schodów. Wprowadziłem system bloków wejścia. Po postawieniu takiego bloku, wejściu na niego i wpisaniu /wjs otrzymujemy listę komend:

- /wjs - pomoc dot. wejść

- /wejdz - jeżeli stoisz na bloku wejścia, to teleportuje cię na powierzchnię (jeżeli wejście jest z góry dobrze zaklejone) lub do wyższego miejsca pod ziemią (jeżeli wejście jest źle zaklejone)

- /wjs add <nick> - dodawanie gracza do wejścia (będzie mógł go używać)

- /wjs remove <nick> - usuwanie gracza z wejścia (uzywanie wejścia będzie ograniczone)

- /wjs list - lista graczy dodanych do wejścia

- /wjs remove - usuwa blok wejścia

Blok wejścia można stworzyć w stole warsztatowym kładąc w środku węgiel i otaczając go blokami bruku.

 

Zakaz posiadania modów

Ze względu na typ serwera niestety zakazane są na nim wszystkie modyfikacje z wyjątkiem OptiFine (nawet minimapa). Jest tak, ponieważ mody mogą popsuć dawny klimat i ułatwiają rozgrywkę (np. waypointy, które umożliwiają łatwe znalezienie naszej bazy), więc przed wejściem na serwer pamiętaj o zmianie wersji gry na taką, która nie posiada modyfikacji lub ma wgraną tylko modyfikację OptiFine.

 

Screeny

Oto kilka screenów z serwera (spawn, dawne bugi graficzne oraz piękne krajobrazy z Alphy)

snxszlH.png

 

avISCUY.png

 

fWMmDUg.png

 

aAh05sW.png

 

Zakończenie

Mam nadzieję, że udało ci się dotrwać do końca tej prezentacji i mniej więcej wiesz coś o moim serwerze :) Pamiętaj o tym, żeby przed wejściem na serwer kliknąć go na liście serwerów, wybrać opcję "Edit" i zaznaczyć opcję "Server Resource Packs" na "Enabled", w przeciwnym razie nie będziesz mógł/mogła grać na serwerze ze względu na zabezpieczenie przed teksturami X-Ray.


Użytkownik GalaxyGamer edytował ten post 22 January 2017 - 10:54


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Romek2121

Romek2121

    Znawca

  • Użytkownik
  • 328 postów

Napisano 17 December 2016 - 19:07

Witam !

Rozdają admini kase nie pozwalają normalnie grać !


Użytkownik Romek2121 edytował ten post 18 December 2016 - 12:03


#3 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 17 December 2016 - 21:36

Witam

Serwer bez nadziejny !

Rozdają admini kase nie pozwalają normalnie grać !

Gracze, z którymi grałeś są już od ponad roku na serwerze i ostatnimi czasy sporo mi pomagają, więc nie wiem, dlaczego miałbym ich nie wynagradzać. Aha, przed otwarciem serwera był event, na którym nikt oprócz nich nie był, więc na tym też zarobili.



#4 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 18 December 2016 - 00:28

Trochę mniej ingerencji sklepu w te wszystkie rzeczy a byłoby git.

 

 

Gracze, z którymi grałeś są już od ponad roku na serwerze i ostatnimi czasy sporo mi pomagają, więc nie wiem, dlaczego miałbym ich nie wynagradzać. Aha, przed otwarciem serwera był event, na którym nikt oprócz nich nie był, więc na tym też zarobili.

 

Nie wytłumaczysz się, oj nie. Chciałeś go zgasić przyznając mu niestety rację. Server.. to P2W..


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#5 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 18 December 2016 - 11:41

Napisałem porządny komentarz, ale nie, wcisnąłem jakiś zwalony skrót klawiszowy i Firefox mi wszystko usunął, najlepsza przeglądarka ^^

Dobra, wracam do tematu.

@up

Jak twoim zdaniem serwer robiony 3 lata z pasji, na którym nigdy nie było mikropłatności jest pay 2 win, to masz chyba coś nie tak z głową, albo znasz jakąś kosmiczną definicję tego magicznego określenia.

A co do ingerencji sklepu - najlepiej żeby gracze bili się na patyki na mapie z alphy, to dla wszystkich byłoby najlepiej. Minigra na zapychanie kijem wiadomo gdzie. Mógłbym zrobić taką minigrę jak chcecie, może przynajmiej ktoś doceniłby to, co robię.

Sklep jest po to, żeby gracze mogli sprzedać jakieś rzeczy z farmy i za zdobyte pieniądze kupić jakieś coś na rozwalenie bazy jakiemuś typkowi, który zbuduje ją z obsa i po chamsku claimuje teren pod wyspami graczy.

 

@Romek2121

Niby gracze tak narzekają na brak eventów na serwerach, a jak przyjdzie co do czego to jest spina (admin, on dostał lepsze itemy!). Najlepiej się nie pchać i niech gracze robią sobie co chcą. Aha, włączyłem z powrotem spawnowanie creeperów na świecie, żeby zrobić ci na złość :P



#6 Romek2121

Romek2121

    Znawca

  • Użytkownik
  • 328 postów

Napisano 18 December 2016 - 12:02

Witam

Jesli już wydajesz kase na serwer to zrób go pżądnie żeby zaczoł się zwracać za jakiś czas ,osobiscie bardzo lubie creepery lecz na SB niszczenie wyspy + brak tlenu to porażka nowy gracz nie da sobie rady



#7 Aysel_

Aysel_

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 392 postów

Napisano 18 December 2016 - 12:37

Naucz się pisać.

Zagrałem kilka minut na serwerze i mogę go polecić


Daj diamencika <3

4.png


#8 saizen31

saizen31

    Pan nocy

  • Użytkownik+
  • 346 postów
  • Senessim

Napisano 18 December 2016 - 12:41

Aż mi oczy zbledły, jak zobaczyłem ten wasz regulamin.... MOJE OCZY KRWAWIĄ, GDY WIDZĘ TAK DŁUGIE REGULAMINY A PRZECIEŻ NIKT ICH NIE PRZECZYTA xd

Dobra... Postanowiłem poczytać ten wasz cudny regulamin i dowiaduje się z niego tylko jednej rzeczy:Słowo administracji jest prawem! W regulaminie można zauważyć takie rzeczy, że aż nie zagram na serwerze. Nie można nawet griefować swojej wyspy dla zabawy....


Użytkownik saizen31 edytował ten post 18 December 2016 - 12:42


#9 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 18 December 2016 - 13:31

Słowo administracji jest prawem! 

Trochę jak na CraftPortal.

 

@t

Ciekawy generator mapy. Może bym zagrał, gdyby nie ten system zdobywania tlenu i samo to że skyblock mnie znudził ;3

Co z twoimi wcześniejszymi serwerami? 


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#10 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 18 December 2016 - 14:16

@Romek2121

Gracz da sobie radę, jeżeli zastosuje wskazówki podane w prezentacji i użyje mózgu.

@saizen31

Poprawiłem już regulamin, dzięki :)

Wiem, że tych regulaminów nikt nie czyta, ale trzeba mieć jakąś wymówkę, gdy ktoś dostanie bana "bez powodu" :P

@Hevbis

System zdobywania tlenu faktycznie jest trochę trudny, dzisiaj go planuję poprawić (maximum 400 pkt tlenu oraz każda butelka będzie dawać 100 pkt zamiast 50).

Prawdziwego Skyblocka nie ma na serwerze, są to bardziej "działki w powietrzu" :)

A co do wcześniejszych serwerów, to:

Agario - serwer zamknięty, brak nowej wersji SkRayFall, czy czego tam

Kwadratowa Masakra - serwer zamknięty bo był bez sensu, pewnie survival z mapą Minecraft Alpha cieszyłby się większym zainteresowaniem (w sumie mógłbym zrobić coś takiego, pomyślę nad tym)

QuakePro - serwer tymczasowo wyłączony do momentu aż wyleczę żołądek i będę mógł wreszcie zabrać się za menu wyboru aren bez efektu wyparowania mózgu

ElytraSurf - serwer przeniesiony do Strefy Dev ze względu na bugi z lataniem (coś tam dziwnego się dzieje)

CubeFB8 i BattleGames - zostały połączone tworząc XtendGame

XtendGame - został przerobiony na TherWar Project

Wymieniłem chyba wszystkie starsze serwery.



#11 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 18 December 2016 - 15:07



Napisałem porządny komentarz, ale nie, wcisnąłem jakiś zwalony skrót klawiszowy i Firefox mi wszystko usunął, najlepsza przeglądarka ^^

 

Kochany ten spam ^^

 



Jak twoim zdaniem serwer robiony 3 lata z pasji, na którym nigdy nie było mikropłatności jest pay 2 win, to masz chyba coś nie tak z głową, albo znasz jakąś kosmiczną definicję tego magicznego określenia.

 

Obraza, nie ładnie : 3

 



A co do ingerencji sklepu - najlepiej żeby gracze bili się na patyki na mapie z alphy, to dla wszystkich byłoby najlepiej. Minigra na zapychanie kijem wiadomo gdzie. 

 

Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. Mój post którego napisałem pół godziny po północy ma większy sens, niż ten którego napisałeś prawdopodobnie po obudzeniu się, patrz: 18 Gru 2016 - 11:41.

 



Mógłbym zrobić taką minigrę jak chcecie, może przynajmiej ktoś doceniłby to, co robię.

 

[*] Sad Violin ,,Może przynajmniej ktoś doceniłby to, co robię." Depression detected

 



Sklep jest po to, żeby gracze mogli sprzedać jakieś rzeczy z farmy i za zdobyte pieniądze kupić jakieś coś na rozwalenie bazy jakiemuś typkowi

 

Czy to nie jest pozwolenie na grief?

 



który zbuduje ją z obsa i po chamsku claimuje teren pod wyspami graczy.

 

Gdyby pierwszy lepszy użytkownik to przeczytał, to stwierdziłby, że jakiś niezadowolony gracz pisze zażalenie, ale jeśli spojrzy na nick.. to niestety, ale to prawda... Właściciel sam skarży się na swojego serva.

 



Naucz się pisać.

Zagrałem kilka minut na serwerze i mogę go polecić

 

A ty naucz się oceniać i dobrze uzasadniać swoje wypowiedzi. Kilka minut nie jest w stanie odpowiednio i prawidłowo ocenić server. Wydało się, płatny użytkownik, który pisze same pozytywne opinie w tematach, niestety, wszystkie są słabe, bo brak argumentów.

 



Aż mi oczy zbledły, jak zobaczyłem ten wasz regulamin.... MOJE OCZY KRWAWIĄ, GDY WIDZĘ TAK DŁUGIE REGULAMINY A PRZECIEŻ NIKT ICH NIE PRZECZYTA xd

Dobra... Postanowiłem poczytać ten wasz cudny regulamin i dowiaduje się z niego tylko jednej rzeczy:Słowo administracji jest prawem! W regulaminie można zauważyć takie rzeczy, że aż nie zagram na serwerze. Nie można nawet griefować swojej wyspy dla zabawy....

 

Dowiedzieliśmy się, że na serverze panuje komunizm.

 

A teraz finał !

 



@Romek2121

Gracz da sobie radę, jeżeli zastosuje wskazówki podane w prezentacji i użyje mózgu. (co możesz komuś doradzać, skoro nie masz w tym doświadczenia?)

@saizen31

Poprawiłem już regulamin, dzięki :)

Wiem, że tych regulaminów nikt nie czyta, ale trzeba mieć jakąś wymówkę, gdy ktoś dostanie bana "bez powodu" :P (Kolejny raz przyznajesz się do swojej głupoty nad serverem i oszustwami wobec graczy, czuję się jak osoba trzecia która właśnie czyta prywatną wiadomość, tylko niestety, ale osób trzecich, nawet nie są trzy, a całe forum..)

@Hevbis

System zdobywania tlenu faktycznie jest trochę trudny, dzisiaj go planuję poprawić (maximum 400 pkt tlenu oraz każda butelka będzie dawać 100 pkt zamiast 50).

Prawdziwego Skyblocka nie ma na serwerze, są to bardziej "działki w powietrzu" :) (to może inaczej, czym jest według Ciebie Skyblock?)

A co do wcześniejszych serwerów, to:

Agario - serwer zamknięty, brak nowej wersji SkRayFall, czy czego tam

Kwadratowa Masakra - serwer zamknięty bo był bez sensu, pewnie survival z mapą Minecraft Alpha (jedyna mądra rzecz z Twojej strony, niestety, nie stać Cię na taki poziom inteligencji by podjąć się tego zadania) cieszyłby się większym zainteresowaniem (w sumie mógłbym zrobić coś takiego, pomyślę nad tym)

QuakePro - serwer tymczasowo wyłączony do momentu aż wyleczę żołądek i będę mógł wreszcie zabrać się za menu wyboru aren bez efektu wyparowania mózgu (komunizm tak ma, nawet jeśli lepiej będzie dać komuś połowę roboty, to i tak, fajnie, że dyktator zrobi wszystko za Ciebie, tak jak sam chciał)

ElytraSurf - serwer przeniesiony do Strefy Dev ze względu na bugi z lataniem (coś tam dziwnego się dzieje) (to czas to w końcu naprawić?)

CubeFB8 i BattleGames - zostały połączone tworząc XtendGame

XtendGame - został przerobiony na TherWar Project (czyli co, najpierw został połączony, a potem przerobiony? Ciężko mi to zrozumieć)

Wymieniłem chyba wszystkie starsze serwery.

 

 

Taka dobra rada. Od serca. Sprawdź, czy piszesz Prywatną wiadomość, czy Posta.

 

Pozdrawiam.


Użytkownik Egzequtor edytował ten post 18 December 2016 - 15:13

,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#12 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 18 December 2016 - 16:46

@up
Czytając posty nowi gracze mogą dowiedzieć się czegoś nowego o serwerze.
Faktycznie obraziłem ciebie, ale nazwałeś mój serwer P2W. Czułem się, jakbym był porównywany do serwerów robionych wyłącznie dla pieniędzy, bez żadnej duszy ani historii.
Według mnie Skyblock to tryb, na którym wybierasz sobie wyspę i głównym elementem rozgrywki jest budowanie, rozwijanie i zarządzanie tą wyspą, a pod wyspami jest próżnia. U mnie tej próżni nie ma, jest mapa Survival.
System menu na Quake'u jest zapchany dziwnymi zmiennymi i nie mam siły się za to zabierać. Mógłbym tą pracę dać komuś innemu, ale kod jest tak nieczytelny, że inni też raczej tego nie poprawią ;)

 

Nie rozumiem o co chodzi w tym zdaniu. Mój post którego napisałem pół godziny po północy ma większy sens, niż ten którego napisałeś prawdopodobnie po obudzeniu się, patrz: 18 Gru 2016 - 11:41.

Weź mi podeślij na PW twoją definicję pay2win, bo moim zdaniem nazwanie serwera bez mikropłatności w ten sposób nie ma sensu.
 
@topic
Poprawiłem system tlenu. Od teraz maksymalna ilość tlenu została podwojona, a otrzymywanie tlenu z butelek zwiększyło się z 50 do 100. Wszyscy się cieszyli, dzięki @Hevbis ;)
Usunąłem też zasadę "Słowo administratora nie podlega dyskusji" z regulaminu. 95% serwerów na których byłem to były serwery komunistyczne, na szczęście mój już się do nich nie zalicza.

Dodałem również nową broń - Destruktor. Dzięki niemu walka z helikopterami będzie łatwiejsza, ponieważ TNT, którego używa Destruktor, zadaje więcej obrażeń niż zwykłe strzały.


  • Hevbis lubi to

#13 Roqqu

Roqqu

    tak

  • Użytkownik+
  • 528 postów
  • Roqqu

Napisano 20 December 2016 - 11:18

Serwer nie działa...



#14 Aysel_

Aysel_

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 392 postów

Napisano 22 December 2016 - 19:36

Ask3r, dnia 18 Gru 2016 - 12:37, napisał:snapback.png



Naucz się pisać.

Zagrałem kilka minut na serwerze i mogę go polecić

 

A ty naucz się oceniać i dobrze uzasadniać swoje wypowiedzi. Kilka minut nie jest w stanie odpowiednio i prawidłowo ocenić server. Wydało się, płatny użytkownik, który pisze same pozytywne opinie w tematach, niestety, wszystkie są słabe, bo brak argumentów.

 

Co ci do tego jakie pisze opinie? serwer mi się podoba i tyle.

Argumenty? np ten czołg :)


Daj diamencika <3

4.png


#15 Roqqu

Roqqu

    tak

  • Użytkownik+
  • 528 postów
  • Roqqu

Napisano 28 December 2016 - 15:20

 

Ask3r, dnia 18 Gru 2016 - 12:37, napisał:snapback.png

 

A ty naucz się oceniać i dobrze uzasadniać swoje wypowiedzi. Kilka minut nie jest w stanie odpowiednio i prawidłowo ocenić server. Wydało się, płatny użytkownik, który pisze same pozytywne opinie w tematach, niestety, wszystkie są słabe, bo brak argumentów.

 

Co ci do tego jakie pisze opinie? serwer mi się podoba i tyle.

Argumenty? np ten czołg :)

 

To nie są argumenty.



#16 JanekJaran

JanekJaran

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 290 postów
  • JanekJaran#3102
  • JanekJaran

Napisano 31 December 2016 - 16:31

Kolejny z symptomem geografa. Może poprawisz kolorystykę i rozmiary czcionek?


Sprzedaj PINy PSC po atrakcyjnym kursie! I zobacz, dlaczego nie warto ich przetrzymywać!


Postawię serwer za 10 PLN. Kliknij i sprawdź dlaczego warto!


Wynajmę swoją sygnaturę!


#17 deaphuz

deaphuz

    Autor logo Craft p o r t a l u

  • Użytkownik+
  • 570 postów
  • deaphuz#9803
  • deaphuz

Napisano 31 December 2016 - 18:11

@up

Napisał ten co ma kucyka pony na avatarze xD

Oczywiście żartuję. Poprawię kolorystykę głównych napisów, ale rozmiaru czcionki nie ma sensu zmieniać. Każda porządna przeglądarka ma funkcję oddalania i przybliżania strony, z której proponuję skorzystać.

@topic

Wydajność serwera została znacznie poprawiona - problemem było zabezpieczenie przed MobESP.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NoPremium