Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwery Minecraft - czy rzeczywiście jest tak źle?

Serwery Minecraft

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 20 August 2016 - 19:06

Serwery Minecraft - czy rzeczywiście jest tak źle?

 

W tym temacie chciałbym wyrazić swoją, jak i poznać waszą opinię, o tym co dzieje się w "Serwery Minecraft".

Serwery pojawiające się w tym dziale najczęściej są oceniane bardzo negatywnie.

Czy są one aż tak słabe? Czy może krytyka użytkowników nie jest zbyt konstruktywna?

 

Wersja

1.7 nie jest zły. Mojang dba o to, aby każda wydawana wersja była stabilna.

Serwery na tej wersji powstają z różnych powodów.

 

1. Inny klimat

Klimat gry się zmienia. Z każdym update'm, gra coraz bardziej różni się od pierwowzoru, od bety, alfy.

Wielu graczy uważa że wprowadzane elementy nie pasują do Minecrafta.

 

2. Nowy system walki

"Bezmyślne nawalanie w przycisk" było w grze od samych jej początków. Gracze się do tego przyzwyczaili.

Nowy system jest swego rodzaju rewolucją. Nie wszystkim się on podoba.

 

3. Dostępność pluginów

Niektóre pluginy nie są kompatybilne z 1.8, 1.9 i 1.10.

Często lepiej zostać na starszej wersji, niż żeby serwer był niestabilny lub pozbawiony ważnych wtyczek.

 

4. "Po co?"

Jeżeli serwer nie korzysta z nowości (ponieważ jest to np. minigames), to aktualizacja nie jest potrzebna.

Nic to nie zmieni w rozgrywce, więc "po co?".

 

Z pewnością nie wymieniłem wszystkich powodów.

 

Hosting

Hosting nie ma wpływu na poziom serwera, oraz na jego grywalność.

Jeśli właściciel wykupi dobrą maszynę, która zapewni komfortową grę, nie mam nic przeciwko by adres serwera kończył się domeną "ench.pl".

 

Tryb

EasyHc, Gildie itp. to dobre tryb. Gdyby tak nie było nie miałyby graczy, a co za tym idzie, serwery tego typu by nie powstawały.

Ich wysyp wiąże się z tym, iż są łatwe w wykonaniu.

Wiele osób pragnie zostać administratorem, dlatego decydują się stworzyć coś własnego.

Niestety takie serwery, najczęściej nie mają szansy na przetrwanie, a ich prezentacje zaśmiecają forum.

 

Podsumowanie

Moim zdaniem użytkownicy nie powinni aż tak agresywnie atakować serwerów, oraz starać się być bardziej obiektywnymi.

Zanim skrytykujesz jakiegoś właściciela, przemyśl sens swojej wypowiedź, być może nie jest ona aż tak konstruktywna, jak przed chwilą myślałeś.

Amatorskie twory będą się pojawiać na forum, bez względu na to czy tego chcemy, czy nie.

Nie bądźmy toksyczni.

 

Mam nadzieję że ten temat zahamuje trochę wylew raka na CraftPortal (choć mam świadomość że jeszcze jakiś czas temu w nim uczestniczyłem).

Zachęcam do dyskusji.

 


  • Zenek i Katniss lubią to

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 20 August 2016 - 20:27

Ale izihace nie jest dobrym trybem.
  • Brzoskwiń, Sofiak i Katniss lubią to


#3 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 August 2016 - 20:34

Fajnie że ktoś stworzył taki temat, ale pewnie i tu będzie wylew raka, że nie masz racji i że 1.7 ssie itp..

 

Co do wersji, to rzeczywiście 1.7 nie jest złe.

Aczkolwiek jest już o 4 aktualizacje do tyłu, dlatego gracze czują niechęć do tej wersji.

 

Ja uważam że walka na 1.9 jest lepsza. Dla mnie system walki polegający na waleniu w myszkę za 200zł aż się rozpadnie i lizaniu koksów (węgla) co 30 sek. nigdy nie będzie lepszy.

 

Co do trybu i tego że ludzie chcą mieć własny serwer się również zgodzę.

Niestety w większości te osoby to dzieciaki <12 lat nie umiejące zrobić kompletnie nic.

Nie mam nic do dzieci pod warunkiem że są ogarnięte, co zdarza się rzadko. Większość dzieciaków myśli że napisze 15 linijek tekstu na forum, zapłaci 3 zł na serwer na ench.pl (do hostingu nic nie mam) i wgra pluginy z neta i będzie u niego grało 32767 osób.

 

Co do izihace to stwierdzę nawet że odgrywają one ważną rolę w tym "ekosystemie", zatrzymując przy sobie osoby, które nie umieją normalnie grać i jedyną przyjemność czerpią z głaskania setu 127/64 i dedania do 256 sekund. Dzięki nim i pseudofajnym "jutuberą" na innych serwerach nie ma tylu raków i idiotów.

 

Również nie mam nic do hostingów, jeśli coś jest łatwiejsze lub szybsze a będzie miało taki sam efekt to po co sobie utrudniać.


Użytkownik Katniss edytował ten post 20 August 2016 - 20:34

  • Sofiak i Hevbis lubią to

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#4 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 20 August 2016 - 20:40

1. Inny klimat

Klimat gry się zmienia. Z każdym update'm, gra coraz bardziej różni się od pierwowzoru, od bety, alfy.

Wielu graczy uważa że wprowadzane elementy nie pasują do Minecrafta.

Co nie pasuje do Minecrafta? Więcej skał? Więcej materiałów zmniejszając ograniczenia dla budowniczych? Wprowadzane poprawki błędów?

 

 


2. Nowy system walki

"Bezmyślne nawalanie w przycisk" było w grze od samych jej początków. Gracze się do tego przyzwyczaili.

Nowy system jest swego rodzaju rewolucją. Nie wszystkim się on podoba.

 

Tak samo jak od samych początków nie było łóżka, do czego ludzie byli przyzwyczajeni. To że walka wymaga teraz odrobinę myślenia to raczej nie jest zbrodnia. Nie mówiąc już o tym że tak naprawdę walka to wciąż "nawalanie: w przycisk myszy, jest to jedynie nieco wolniejsze.

 

 

 

4. "Po co?"

Jeżeli serwer nie korzysta z nowości (ponieważ jest to np. minigames), to aktualizacja nie jest potrzebna.

Nic to nie zmieni w rozgrywce, więc "po co?".

 

Teoretycznie też nic więc nie przeszkadza aktualizacja. Chyba że problemem są pluginy.

 

 


Tryb

EasyHc, Gildie itp. to dobre tryb. Gdyby tak nie było nie miałyby graczy, a co za tym idzie, serwery tego typu by nie powstawały.

Ich wysyp wiąże się z tym, iż są łatwe w wykonaniu.

Wiele osób pragnie zostać administratorem, dlatego decydują się stworzyć coś własnego.

Niestety takie serwery, najczęściej nie mają szansy na przetrwanie, a ich prezentacje zaśmiecają forum.

 

Argument trochę na zasadzie "Kupa jest smaczna. Gdyby tak nie było muchy nie jadłyby jej, tylko polowałyby na śliwki."

Wiele osób chce być adminem, jednak najpierw powinni nauczyć się badać rynek, czy n-ty serwer o takiej tematyce niewybijający się niczym wśród innych to na pewno dobry pomysł.

 

Co do reszty to w sumie się zgadzam.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#5 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 20 August 2016 - 20:53

@Up Ja uważam, że sporo dodatków jak np. alchemia jest zrobiona w niezbalansowany i trudny do ogarnięcia sposób.

+260% do obrażeń chyba nie jest zbalansowane.


Użytkownik Katniss edytował ten post 20 August 2016 - 20:57

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#6 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 20 August 2016 - 21:05

@up
Moim zdaniem tą pote przydało by sie troche znerfić. Ogólnie cały ten efekt. Poziom 1 daje +130% do dmg czyli praktycznie go podwaja. Poziom 2 to już dmg x3+


#7 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 20 August 2016 - 21:11

Ale izihace nie jest dobrym trybem.

Z tym się zgadzam, ale to nasza opinia. Gracze tych serwerów uważają inaczej. Pisałem bardzo ogólnikowo.


 

Argument trochę na zasadzie "Kupa jest smaczna. Gdyby tak nie było muchy nie jadłyby jej, tylko polowałyby na śliwki."

Wiele osób chce być adminem, jednak najpierw powinni nauczyć się badać rynek, czy n-ty serwer o takiej tematyce niewybijający się niczym wśród innych to na pewno dobry pomysł.

Kupa jest dobra... dla much.

 

A osoby w wieku 13- potrafią badać rynek?

 

Teoretycznie też nic więc nie przeszkadza aktualizacja. Chyba że problemem są pluginy.

"Chyba że problemem są pluginy."

 

 

Co nie pasuje do Minecrafta? Więcej skał? 

Moim, oraz wielu osób zdaniem, tak.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#8 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 20 August 2016 - 21:45

Skały nie pasują do gry o kopaniu skał? Na to bym w życiu nie wpadł. Jeszcze jakby to były jakieś magiczne skały, to można zrozumieć. Ale zwykła skała o innym kolorze i trochę innym zastosowaniu psuje grę?

 

A tak jeszcze a propos systemu walki - wielki płacz bo miecz wolniej bije. Gdzie jest płacz łuczników, którzy kiedyś strzelali z łuku jak z karabinu (nie wiem czy łuk wtedy nie podlegał zużyciu, strzelano do woli), aż wprowadzono system naciągu? To była jeszcze większa zmiana niż to coś od mieczy. I nikt nie narzeka "Grajmy na becie, bo tam system walki łukiem był fajniejszy".


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#9 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 20 August 2016 - 22:07

Hosting, a raczej maszyna na której postawiony jest serwer to jeden z najbardziej kluczowych aspektów, które wpływają na grywalnosc serwera. Tanie hostingi nie oferują serwerów na wysokim poziomie. Maszyny sa przepełnione, aby upchac jak najwięcej. Wtedy i spada wydajność serwera, i komfort z grania, i nasza cierpliwość do cofajacych się klocków. Co ciekawe "admini" to wybierają. Dziwne, jak już za 20zł można kupić sprawnego VPS, nad którym masz 100% kontroli i praktycznie możesz postawić nielimitowana ilość serwerów. Serwer na hostingu tylko świadczy o niskich umiejętnościach osób, które się serwerem zajmują. Powiem szczerze - więcej się przy craftservie narobilem za większe pieniądze niż prownywalnym cenowo VPS, gdzie serwer tworzysz kilkoma komendami.

Pozostałe kwestie omówiono już wyżej.
  • Snowrip lubi to

#10 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 20 August 2016 - 22:24

Hosting, a raczej maszyna na której postawiony jest serwer to jeden z najbardziej kluczowych aspektów, które wpływają na grywalnosc serwera. Tanie hostingi nie oferują serwerów na wysokim poziomie. Maszyny sa przepełnione, aby upchac jak najwięcej. Wtedy i spada wydajność serwera, i komfort z grania, i nasza cierpliwość do cofajacych się klocków. Co ciekawe "admini" to wybierają.



Jeśli właściciel wykupi dobrą maszynę, która zapewni komfortową grę

Skały nie pasują do gry o kopaniu skał? Na to bym w życiu nie wpadł. Jeszcze jakby to były jakieś magiczne skały, to można zrozumieć. Ale zwykła skała o innym kolorze i trochę innym zastosowaniu psuje grę?

A tak jeszcze a propos systemu walki - wielki płacz bo miecz wolniej bije. Gdzie jest płacz łuczników, którzy kiedyś strzelali z łuku jak z karabinu (nie wiem czy łuk wtedy nie podlegał zużyciu, strzelano do woli), aż wprowadzono system naciągu? To była jeszcze większa zmiana niż to coś od mieczy. I nikt nie narzeka "Grajmy na becie, bo tam system walki łukiem był fajniejszy".
Ten temat to tylko zlepek moich opinii. TO NIE SĄ FAKTY.
Szanuję twoje zdanie i pragnę by inni również szanowali moje.
Pisząc go nie miałem zamiaru nikogo urazić, wskazywać palcem.

Według mnie nowe skały to średni pomysł, ale możesz uważać inaczej.

Użytkownik Hevbis edytował ten post 20 August 2016 - 22:26

discord server here: https://discord.gg/exDArtf


#11 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 20 August 2016 - 22:30

Ench.pl kompletnie nie jest "dobrą maszyną". Pisałeś też ze maszyna nie odgrywa żadnej roli, co jest oczywiście nie prawdą.
  • MrKisiel lubi to

#12 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 August 2016 - 20:49

@3 up Ja tam nie płacze, nadal można spamować jak z karabinu. Stopień naciągu wpływa jedynie na dmg i tor lotu strzały.

Wcześniej łuk zadawał 4 dmg teraz 1-10 dmg. teraz można wybrać czy chce się dobić ofiarę jednym strzałem czy uderzyć 2 razy. Kiedyś po prostu waliłeś w mysz tak jak przy walce wręcz przed 1.9. Do tego teraz łuk ma większy odrzut przy maks. naciągu.

Z resztą pełne naciągnięcie łuku wraz z celowaniem i wystrzałem zajmuje około sekundę do daje 10 dmg/sek.

Celnie i powtarzalnie strzelać można na odległość ok 60 metrów, (Łuk ma rozrzut, kto wiedział?) a zasięg maksymalny to jakieś 125 kratek.

 

@topic jak dla mnie to na te serwery tworzone przez dzieciaki <12 lat to nawet nie warto tracić czasu.


Użytkownik Katniss edytował ten post 21 August 2016 - 20:49

Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#13 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 24 August 2016 - 19:27

Ench.pl kompletnie nie jest "dobrą maszyną". Pisałeś też ze maszyna nie odgrywa żadnej roli, co jest oczywiście nie prawdą.

Z kolei craftserve od ench praktycznie nie różni się niczym poza cenami.


Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 24 August 2016 - 20:09

  • Kacprus lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#14 mobi`

mobi`

    Nowy

  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 25 August 2016 - 18:55

EasyHC zyskuje graczy, bo obecnie Minecraft to praktycznie same dzieci "lubionce klepe na piwipi pls admin", inne tryby bez dobrej reklamy nie mają prawa bytu. Co do nowszych wersji, Microsoft zepsuł klimat dodając takie rzeczy jak skrzydła... 

Najlepszą wersją jest i będzie jak na razie dla mnie 1.7.x



#15 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 28 August 2016 - 12:41

Patrząc na rzeczywistą popularność EasyHC zdecydowanie wątpię w prawdziwość tezy pana na górze.

Edit:
@down
I było shitpostować?

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 28 August 2016 - 21:19


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#16 Kibelaz

Kibelaz

    Nowy

  • Zbanowany
  • 8 postów

Napisano 28 August 2016 - 19:36

EasyHC dobrym trybem?!?!
.
.
.
.
.
.
Hahahahahahahahahaha





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Serwery, Minecraft