Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.7.10] Reactivation 2 - Przetrwaj, pracuj, twórz.

1.7.10 Hardcore

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 12 April 2016 - 18:09

REACTIVATION 2




Reactivation 2 to modpack dla ludzi, którzy twierdzą, że Minecraft jest zbyt łatwą grą. Tworząc tą paczkę chciałem, aby gra stanowiła wyzwanie dla graczy i była jak najbardziej realistyczna. Potwory są znacznie mądrzejsze i silniejsze, wytwarzanie narzędzi bardziej skomplikowane, a generacja rud bardziej realistyczna. Przetrwanie w tym zabójczym świecie nie jest łatwe, ale jest warte wysiłku. Jeśli uda ci się przeżyć będziesz mógł tworzyć potężne bronie i narzędzia, budować ogromne machiny, lub zgłębiać sekrety magii.



 


MOBY



Stworzenia pojawiające się na moim modpacku są znacznie mądrzejsze i silniejsze niż standardowe minecraftowe kreatury. Potwory będą niszczyć należące do ciebie przedmioty i bloki (creepery też :tnt: ;) ) , a czasem nawet cię okradną. Będą też próbować cię okrążyć, rzucać tobą, szamani będą leczyć swoich sprzymierzeńców, a gdy zabijemy jakieś stworzenie jego znajomi będą chcieli się zemścić. Oprócz rozbudowanych zachowań występują też różne typy mobów, np. ogniste zombie, "latające" pająki, grawitacyjne creepery i lodowe endermany. Oczywiście zmiany nie ominęły zwierząt i wieśniaków, ale gdybym wam o tym powiedział zepsułbym wam niespodziankę ;).





NARZĘDZIA



Sposób wytwarzania narzędzi i broni znacznie różni się od normalnego i jest bardziej realistyczny. Opiera się on na modzie Tinkers Construct, który większość osób zna, więc nie będę wyjaśniał jak się go używa. Zresztą na początku gry dostajemy mały poradnik ( oczywiście napisany w j. angielskim), w którym mamy wszystko wyjaśnione. Normalny sposób wytwarzania narzędzi jest zablokowany modem IguanaTinkerTweaks i ręcznym usuwaniem receptur z modów.




GREGTECH



Rdzeniem modpacku jest mod Gregtech. Jest to największy i najbardziej realistyczny mod techniczny, jaki widziałem. Jest on oparty na stopniowej rozbudowie. Oferuje on wiele rodzajów maszyn. Od prostych kotłów do wytwarzania pary po potężne reaktory fuzyjne. Dodaje on także realistyczną generacje rud i nowe ich rodzaje. Rudy generują się w rzadkich, ale dużych złożach, a rudą żelaza nie jest już tylko "Iron Ore", ale także, np. magnetyt. Mod dodaje też wiele (wg. mnie nawet zbyt wiele) rud, takich jak: miedź (Copper), cyna (Tin), różne rodzaje węgla, tytan (Titanium), aluminium (Aluminium) i wieele wieele innych.




INNE



Oczywiście to nie wszystko co znajdziecie w moim modpacku. Dodałem też ogromną ilość błędów mody magiczne, które urozmaicą rozgrywkę tym, którzy nie lubią "męczyć się" z modami technicznymi. Wszystkie (a przynajmniej większość) modów została ręcznie skonfigurowana tak, aby modyfikacje ze sobą współpracowały i aby gra nie opierała się tylko na jednym modzie, np. jeśli ktoś chce się zajmować magią musi najpierw zdobyć odpowiednie narzędzia, do czego są potrzebne niektóre podstawowe maszyny. Oczywiście nie powiedziałem ci wszystkiego o mojej paczce, m.in.: o pułapkach, spawnerach z bossami i silverfishach, ale o takich drobnostkach nie warto wspominać.



 



INFORMACJE I LINKI



Bardzo przepraszam, jeśli prezentacja ci się nie spodobała. Nie potrafię pisać takich rzeczy i robię to dopiero drugi raz w moim życiu. Mam nadzieje, że modpack ci się spodoba, a jeśli nie, to powiedz co chciałbyś w nim zmienić, a może cię wysłucham.Sposób instalacji modpacka jest inny niż w większości przypadków! Oprócz foldera mods należy także wrzucić do .minecraft folder config i scripts! Jeśli tego nie zrobisz paczka nie będzie działała poprawnie!

LINK DO PACZKI: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 


SCREENSHOT'Y:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



Lista modów

 

Changelog


Użytkownik dziobax edytował ten post 27 June 2016 - 14:20

  • Pan Nikt i lieusz lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 12 April 2016 - 18:13

Dorzuć listę modów i jakieś screeny, bo nikt na ślepo nie będzie pobierał.


Lubię kaktusy.

#3 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 12 April 2016 - 18:29

@up

 

Lista jest, a SS będą jak je zrobię i jak się nauczę je dodawać.



#4 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 12 April 2016 - 18:50

@up

 

Ok, to fajnie. Porada: screeny wrzucaj na imgura. Nie znikną Ci po pewnym czasie jak na innych tego typu stronach.


Lubię kaktusy.

#5 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 12 April 2016 - 19:13

@up
Wiem. Widziałem już wiele takich "reklam" imgura na forum. A co do modpacka to wątpię czy ktoś go pobierze. Ludzie wolą modpacki na których po kilku minutach gry masz ekwipunek zapchany diamentami i bronią, czyli takie EasyHC, a ja na mojej paczce kilof zdolny do wydobycia lepszych surowców miałem po godzinie gry.

#6 kapi440

kapi440

    Król Gumciów

  • Użytkownik+
  • 267 postów

Napisano 12 April 2016 - 19:18

Polecam wrzucić go na Technic Launcher.

 

Mayushii-desu.


Użytkownik kapi440 edytował ten post 12 April 2016 - 19:18

DqdO1iJ.png


#7 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 12 April 2016 - 19:27

Chyba mam konto na stronie Technic Launchera, ale nie wiem, czy launcher instaluje też folder scripts, a w nim są wszystkie customowe receptury.
Dodałem screeny. Nie ma żadnych zdjęć mobów, ale jak ktoś będzie chciał to je wrzucę.

Użytkownik dziobax edytował ten post 13 April 2016 - 19:09


#8 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 13 April 2016 - 20:21

@up
Wiem. Widziałem już wiele takich "reklam" imgura na forum. A co do modpacka to wątpię czy ktoś go pobierze. Ludzie wolą modpacki na których po kilku minutach gry masz ekwipunek zapchany diamentami i bronią, czyli takie EasyHC, a ja na mojej paczce kilof zdolny do wydobycia lepszych surowców miałem po godzinie gry.

Lekki odkop, ale muszę to napisać. Ja właśnie nie znoszę EasyHC i modpacków, na których po 10 minutach gry masz wszystko diaksowe. Lubię takie utrudnienia.


  • Dziobax i dsth lubią to
Lubię kaktusy.

#9 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 14 April 2016 - 13:34

@up
Też nie lubię takich paczek. Denerwuje mnie w nich to, że po dniu gry masz prawie wszystko zautomatyzowane i jedyną rzeczą, którą można robić jest tworzenie kolejnych niepotrzebnych maszyn, lub walka z bossami, których zabijasz po kilku uderzeniach mieczem. Jeśli podoba ci się paczka to ją pobierz. Wiem, że nie masz dobrego komputera, ale ten modpack został zrobiony tak, aby działał na słabszych maszynach.

Użytkownik dziobax edytował ten post 14 April 2016 - 13:36

  • dsth lubi to

#10 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 14 April 2016 - 14:18

@up

 

Ok, wielkie dzięki.

 

@edit

 

Klikam link do pobrania i pokazuje mi ,,nie odnaleziono strony''.


Użytkownik kaktus12345 edytował ten post 14 April 2016 - 14:24

Lubię kaktusy.

#11 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 14 April 2016 - 14:32

GregTech blokuje występowanie żelaza i węgla, a inne tekstury Minecraftowe stawia do góry nogami. Blokuje także inne występowania rud z modów, by tylko rudy tego moda mogły występować swobodnie.

 

Jeśli chodzi o tworzenie narzędzi zmiany terenu (łopata, siekiera lub kilof) to Tinkers' Construct najlepiej to blokuje! Sam blokuje Ci on WSZYSTKIE łopaty, siekiery i kilofy, tylko nie swoje, by to właśnie na jego modzie skupiała się cała rozgrywka, niezłe świństwo :) Jednak muszę powiedzieć, że bez tego moda byłyby same diamentowe narzędzia.

 

Iron Chest jest brzydki i idealnie nadaje się na izihace do przechowania staków diaxów w bezpiecznej kryształowej skrzyni, oczywiście z samych diaxów :)

 

Botania nie potrzebna gdy mamy Pam's Harvestcrafta, no i tego słabego Thaumcrafta, który wszystko psuje.

 

Railcrafta nikt nie używa

 

 

 

Paczka jest ogółem niezła, parę poprawek i będzie możliwa być nazywana mieniem Paczki Adventure, których już praktycznie nie ma, bo tworzyły się one w starych fazach Bety i wczesnej Pełnej, przez co niestety dużo się z nich nie zachowało, ale np. Wer Modded, Modne Obcasy, to też są Paczki Adventure, więc jednak możnaby było stworzyć jeszcze jedną, by ten styl nie zanikł, wśród paczek survival i tech.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#12 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 14 April 2016 - 14:56

@up

 

Dzięki temu, że Gregtech blokuje rudy trudniej jest je zdobyć, a ich przetwarzanie nie opiera się tylko na przepalaniu.

 

TinkersConstruct niczego nie blokuje. robi to dodatek do tego moda. Kiedyś już o tym pisałem . -_-

 

Ironchest przydaje się do gromadzenia syfu.

 

Thaumcraft jest bardzo rozbudowany, a nie lubisz go pewnie z powodu "zbyt skomplikowanego" systemu odkrywania.

 

Jeśli chodzi o railcrafta to masz rację.

 

Ten modpack nie jest i raczej nie będzie modpackiem adventure. To jest raczej paczka techniczna, lecz nie skupiająca się tylko na automatyzacji i tworzeniu bezużytecznych mechanizmów, ale także na przetrwaniu. Maszyny na niej są po to, aby przeżyć, a nie po to, aby ułatwić sobie rozgrywkę. A jeśli chodzi o paczki adventure to jest ich sporo, ale mnie zbytnio nie ciekawią, ponieważ gra na większości z nich (niektóre są dobre i gra na nich jest bardzo ciekawa) polega na walczeniu z bossami, zdobywaniu stacków diamentów, robieniu zbroi, walczeniu z bossami, zdobywaniu jeszcze większej ilości diamentów... i tak cały czas. 

 

@2up

 

Ok. Już zmieniłem hosting. Powinno działać.


Użytkownik dziobax edytował ten post 15 April 2016 - 17:55


#13 Avinex

Avinex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Avinex

Napisano 14 April 2016 - 15:56

Już instaluje i myślę ,że będzie fajnie :)



#14 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 16 April 2016 - 18:41

Dzięki Egzequtorowi uświadomiłem sobie, że gra na mojej paczce może być dla niektórych nudna i w najbliższym czasie powinna wyjść nowa wersja paczki. Dodam w niej trochę dungeon'ów i postaram się pozmieniać receptury craftingu tak, aby gracz zmuszony był do walki i eksploracji świata. Zmniejszę też wielkość gniazd silvervish'ów.

Użytkownik dziobax edytował ten post 16 April 2016 - 18:42


#15 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 16 April 2016 - 19:10

Proszę o jedno. Wrzuć tego modpacka na Technic Launcher lub zrób mu instalator, bo ten sposób instalacji jest dziwny. ;s


Lubię kaktusy.

#16 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 16 April 2016 - 19:12

@up

Co jest w nim dziwnego? Wszystkie foldery wrzucasz do .minecraft, a jeśli już istnieją, to je podmieniasz. Na wszelki wypadek dodałem także Forge'a,


  • Grzesiek11 lubi to

#17 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 16 April 2016 - 19:38

Aaaa, to trzeba podmienić. Bo mnie coś nie działało. :g

 

@edit

 

A da się zainstalować na serwerze?


Użytkownik kaktus12345 edytował ten post 17 April 2016 - 12:25

  • Dziobax lubi to
Lubię kaktusy.

#18 MrCubica

MrCubica

    Minecrafter

  • Użytkownik+
  • 751 postów

Napisano 13 May 2016 - 18:04

Nagram pewnie jakąś serie z tego, dam linka potem.


1hmwSZ8.gif

 

 

 

kknISD8.png

 

 

 

KACARE - 131  :diament: Chcę do sygnaturki. Dzięki i pozdrawiam

 

adrianCK - 25  :diament:Chcę do sygnatury  :P

 

FunnyCraft1998 - 15  :diament: Pozdrawia ekipa CreativeCast

 

krfcm - 11  :diament: -  For candy - opinia w prezentacji mypixel.pl  :)

 

KrychuPolska - 10  :diament: - 10 

 

Krzysiu2121 - 7 :diament: - daj mnie do dotacji

 

Rohen Tahir  -  6 :diament: - ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

HelloDoggo -  3   :diament: - Dodgo pozdrawia


#19 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 14 May 2016 - 06:32

Fajna paczka, chodź wyrzucę Thaumcrafta, Railcrafta AE i OC. Jakoś nie lubię tych trzech modów, a Railcrafta jest jak Egzequtor powiedział useless. Widzę tu mody o których nigdy nie słyszałem, a za to duży +

#20 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 14 May 2016 - 13:05

Przestałem pracować nad paczką ze względu na problemy z komputerem i małe zainteresowanie modpackiem, ale skoro komuś się ten modpack podoba to postaram się kontynuować moje prace. Nie wiem tylko, czy dalej zajmować się tą paczką, czy poczekać aż więcej modów wyjdzie na 1.8.9 i zrobić Reactivation 3.

@Rupson
Radzę nie usuwać modów, nawet jeśli ci się nie podobają. Modpack ma zcustomizowane craftingi i do niektórych maszyn potrzebne są itemy z thaumcrafta, lub z AE.

Użytkownik dziobax edytował ten post 14 May 2016 - 13:06






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 1.7.10, Hardcore