Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostki z Minecrafta

ciekawostki minecraft

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 12 July 2015 - 07:13

Wiem że taki temat już był, jednak został on zamknięty i chciałbym zacząć go od nowa.
Podawajcie ciekawostki a ja je ocenię i być może dostaniecie w przyszłości diaxxy. Liczba według skali oceny (0 - 10 pkt)

więc może ja zacznę: (jakby co to mnie poprawcie)
1. Kiedyś Endermany miały nazwę Farlander, a ich oczy były zielone.
2. Wagonik z TNT po wybuchu nie uszkadza torów oraz bloków na których te tory są położone
3. Gdy itemy leżą na półbloku, pod którym przejedzie wagonik z Hopperem, ten Hopper zbierze te przedmioty
4. Gdy w wieśniaka uderzy piorun zamieni się on w wiedżmę
5. Po usunięciu zankniętej skrzyni można ją było nadal otrzymać poprzez komendę /give. Wyglądała ona jak blok składający się z 4 kwadratów - 2 różowych i 2 czarnych, który po chwili znikał.

Kolejne ciekawostki już wkrótce... :)
  • Żyleta lubi to

...


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 12 July 2015 - 09:09

Yyyy... Po przytrzymaniu klawisza Shift i zmenianiu rodzaju swiata ukazesie nam Debug Mode/World.

Moby nie widza nas gdy sa w slonecznikach.

Nie da sie stworzyc zelaznego golema pod woda.

Gdy przebiegniemy przez liany spowalniaja nas ale nie wylaczaja sprintu.

Jest komenda ktora moze zmienic nas w itemek a po wrzuceniu w kaktus ujawni nam sie rzekomy swiat kaktosow. (pustynia i kaktusy)

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

e

 

 


#3 Filemon04

Filemon04

    Kociarz

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • Filemon04

Napisano 12 July 2015 - 09:29

Teraz ja coś od siebie dam.

1. Gdy na trybie kreatywnym będziemy rzucać w siebie butelką z expem,a później wpiszemy /gamemode 0 będziemy poziom doświadczenia np: 5.

2.Gdy chodzimy po piasku dusz poruszamy sie wolniej a jak położymy pod piasek dusz lód to jeszcze wolniej będziemy sie poruszać.

3.Gdy zrobimy totem (wiecie kogo) to sie on nie pojawi. Chyba, że jest mamy modyfikacje.

4.Po pokonaniu smoka kresu smok sie nie pojawi ale gdy zmienimy coś w pliku level.dat (nie wiem dokładnie jak sie nazywa) smok pojawi sie jeszcze raz.

5. Kiedyś Endermany walczyły z endermite.



#4 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 12 July 2015 - 09:49

Chciałoby się jakoś ten temat nagłośnić ale widząc te "ciekawostki"...

Raczej nie.


  • Aziz, Ter0 i NoobLenny lubią to

#5 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 12 July 2015 - 11:08



Chciałoby się jakoś ten temat nagłośnić ale widząc te "ciekawostki"...
Raczej nie.

ale dżemu??? Cos nie tak z tematem?

Ocena ciekawostek:
//Ciekawostki.

 


Teraz ja coś od siebie dam.
1. Gdy na trybie kreatywnym będziemy rzucać w siebie butelką z expem,a później wpiszemy /gamemode 0 będziemy poziom doświadczenia np: 5.
2.Gdy chodzimy po piasku dusz poruszamy sie wolniej a jak położymy pod piasek dusz lód to jeszcze wolniej będziemy sie poruszać.
3.Gdy zrobimy totem (wiecie kogo) to sie on nie pojawi. Chyba, że jest mamy modyfikacje.
4.Po pokonaniu smoka kresu smok sie nie pojawi ale gdy zmienimy coś w pliku level.dat (nie wiem dokładnie jak sie nazywa) smok pojawi sie jeszcze raz.
5. Kiedyś Endermany walczyły z endermite.

1. Nie gadaj! 1/10
2. No co ty! 1/10
3. Wat? ?/10
4. Hmm... 7/10
5. Niektórzy mogą nie wiedzieć. Masz i ciesz się. :) 5/10
@up
mhm... W sensie ze taki temat byl czy marne ciekawostki??? Bo z jednego slowa niewiele sie dowiem
Ocena ciekawostek:
 

 



Yyyy... Po przytrzymaniu klawisza Shift i zmenianiu rodzaju swiata ukazesie nam Debug Mode/World.

Moby nie widza nas gdy sa w slonecznikach.

Nie da sie stworzyc zelaznego golema pod woda.

Gdy przebiegniemy przez liany spowalniaja nas ale nie wylaczaja sprintu.

Jest komenda ktora moze zmienic nas w itemek a po wrzuceniu w kaktus ujawni nam sie rzekomy swiat kaktosow. (pustynia i kaktusy)

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

1. Niezłe... Nie wiedziałem o tym! 10/10
2. To jest dosyć znane... Tak samo jest z trzciną. 5/10
3. Serio??? o_O 10/10
4. Wat? ?/10 (zastanowie sie)
5. Wat x2??? ?/10

 

//Gdyby te ciekawostki miały jakieś poparcie np linkiem czy czymś... Niektóre są albo beznadziejne albo wybrakowane. Ocena ciekawostek tez jest całkiem niepotrzebna. Jak ktoś ma coś pisać to napisze. No i autor mógłby np. pisać znaki diakrytyczne.


...


#6 Filemon04

Filemon04

    Kociarz

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • Filemon04

Napisano 12 July 2015 - 14:58

w 3 ciekawostce chodziło o Herobrine.
@edit
Kolejne ciekawostki ode mnie:
1.31 października szkielety i zombie pojawiały sie z dyniami lub latarniami na głowach.
2.24-26 grudnia skrzynki miały teksturę prezentów. Gracze dostali także pelerynki można to zobaczyć w jednym z filmików Jjayjoker'a.
3.Gdy położymy na jakims półbloku np:skrzynie będzie ona w powietrzu.
4.Kiedyś koty, gdy przez dłuższy czas siedziały, nie przeszły kilka kratek z graczem lub nie były karmione stawały się nie oswojonymi kotami (ocelotami) zostało to naprawione.
5.Jeżeli zespawnujemy kota za pomocą komend będzie miał kolor ocelota.
//Łącze multiposta
~Ersan

#7 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 13 July 2015 - 11:32

1. Gdy położymy dwie skrzynie na sobie, możemy trzymać shift i nie spadniemy.

2. Po położeniu kotła kiedy pada deszcz, po jakimś czasie napełni on się wodą.

3. Kiedy skaczemy to skaczemy.



#8 Alwinus

Alwinus

    Nowy

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Nisen

Napisano 13 July 2015 - 11:33

1. Na nasze stojaki możemy nakładać nie tylko zbroje ale i również głowy poległych ;3



#9 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 13 July 2015 - 12:13

Coś nieciekawe te wasze ciekawostki...

 

Mam kilka, ale myślę, że każdy zna:

1. Jeśli nazwiemy dowolnego moba Dinnerbone będzie on obrócony.

2. Jeśli nazwiemy owcę jeb_ będzie ona zmieniać kolory.

3. Jeśli spróbujemy położyć się spać w Netherze (klikniemy na łóżko) dojdzie do eksplozji.

4. Możemy postawić trzcinę na jakiejś krawędzi pod wodą. Jeśli do niej wejdziemy, będziemy mogli normalnie oddychać.



#10 Szerbi

Szerbi

    Your favourite white boy

  • Użytkownik+
  • 2962 postów
  • meszerbi#1234
  • meszerbi

Napisano 13 July 2015 - 12:45

Coś nieciekawe te wasze ciekawostki...

 

Mam kilka, ale myślę, że każdy zna:

1. Jeśli nazwiemy dowolnego moba Dinnerbone będzie on obrócony.

2. Jeśli nazwiemy owcę jeb_ będzie ona zmieniać kolory.

3. Jeśli spróbujemy położyć się spać w Netherze (klikniemy na łóżko) dojdzie do eksplozji.

4. Możemy postawić trzcinę na jakiejś krawędzi pod wodą. Jeśli do niej wejdziemy, będziemy mogli normalnie oddychać.

 

Coś te twoje są słabe :^


e

 

 


#11 Charmander

Charmander

    Pokémon!

  • Użytkownik+
  • 496 postów
  • Fikou

Napisano 15 July 2015 - 12:05

1. Czasami w głównym menu, obok loga możemy zobaczyć napis "Witaj Polsko!" napisany w naszym języku.

2. Jeżeli zmienimy nasz nick na Notch (lub spotkamy), po śmierci wypadnie z nas jabłko

3. Logo Minecraft może zmienić położenie liter i wyjdzie nam Minceraft, potrzeba 100000 włączeń Minecraft (różnych graczy)

4. Słuchając płyty 11 w Minecraft usłyszymy dziwne dźwięki. Odtwarzając je w specjalnym programie, dostaniemy tajemniczy obrazek.

Jest to autograf twórcy muzyki, C418

5. W nieużywanym miejscu tekstur Zombie Pigmana znajduje się napis "THX XAPHOBIA". Jest to ukryte podziękowanie od Notcha dla twórcy tekstury, XaPhobia

6. Po nazwaniu królika Toast zmienia on teksturę. 

7. Jest 0,01 szans na to że zamiast zwykłego królika zespawnuje się królik morderca z Caerbannog.


Użytkownik Charmander edytował ten post 15 July 2015 - 12:06

maly_kotek.jpg

Posty:

1, 5 ,10, 15, 50, 100, 150, 200, 300, 400, 500, 1000, 1500

Charmander wspiera akcje przeciwko izi hace, bądź jak czarmander

 

ENTRY NUMBER 420
DANK, DANKER, YET DANKER, THE DANKNESS KEEPS GROWING.

THE DORITOS PIERCE MY SKIN. SCRUB READINGS NEGATIVE.
THIS NEXT MONTAGE PARODY WILL BE VERY VERY MLG
WAT U 2 THINK?

 


#12 ST

ST

    Ocalały Kot

  • Użytkownik+
  • 870 postów

Napisano 21 July 2015 - 22:14

@up

A te ciekawostki są akurat ciekawe.



#13 AlanOGL

AlanOGL

    Алан akbar!

  • Użytkownik+
  • 1087 postów
  • Analek#0297
  • AlanOGLL

Napisano 21 July 2015 - 22:26

Yyyy... Po przytrzymaniu klawisza Shift i zmenianiu rodzaju swiata ukazesie nam Debug Mode/World.

Moby nie widza nas gdy sa w slonecznikach.

Nie da sie stworzyc zelaznego golema pod woda.

Gdy przebiegniemy przez liany spowalniaja nas ale nie wylaczaja sprintu.

Jest komenda ktora moze zmienic nas w itemek a po wrzuceniu w kaktus ujawni nam sie rzekomy swiat kaktosow. (pustynia i kaktusy)

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

5. Widziałem to kiedyś na youtube, to był troll



#14 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 01 August 2015 - 19:50

To nie jest troll....
Przy użyciu pluginów możemy zmienić się np. w exp orb, ale efekt jest tylko wizualny, kaktus naprawdę teleportuje itemy, ale do odpowiadającego położeniu kaktusa położenia w Netherze, dokładniej nad Netherem (nad górną warstwą bedrocka), więc świat kaktusów istnieje. Nad bedrockiem rzeczywiście jest pustynia (jako synonim pustkowia), jedyne co jest kłamstwem to kaktusy w świecie kaktusów.

A liany nie spowalniają, po prostu postać wspina się o jakiś ułamek klocka a potem spada. (prawdopodobnie jest to bug)

Użytkownik Rohen123 edytował ten post 01 August 2015 - 19:51


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#15 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 19 August 2015 - 13:59

drogi Moderatorze czy jak ci tam... Napisałeś raz pod moim postem: 'No i autor mógłby np. pisać znaki diakrytyczne.'
w związku z tym mam małe pytanko: WtF???

...


#16 CichyCreeper

CichyCreeper

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • (Zmieniany)

Napisano 23 August 2015 - 09:19

Litery diakrytyczne to polskie znaki typu ą...
Znaki diakrytyczne to przecinki itd...

Użytkownik CichyCreeper edytował ten post 23 August 2015 - 09:21

choinka-sterowana-z-minecrafta-1.8-2014.


#17 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 23 August 2015 - 13:43

Kilka ciekawostek:
1. Jeśli świnia w wagoniku popchnie inny wagonik, ten wagonik będzie jeździł póki nie wykolei się lub w e trafi na ścianę.
2. Jeśli obok gracza na koniu wybuchnie creeper, zabije on gracza i konia niezależnie od zbroi.
3. Repaeater nie ma dolnej tekstury.
4. Drewniana siekierka w pluginie World Guard jest jak miecz na creative - nie można niszczyć bloków.
5. Jeb_ pracował dawniej nad pulpitem na książki, ale zaniechał projektu.
6. Dynie miały nie mieć twarzy.

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#18 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 23 August 2015 - 15:04

Litery diakrytyczne to polskie znaki typu ą...
Znaki diakrytyczne to przecinki itd...

dziex


...


#19 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 23 August 2015 - 18:54

Jeżeli zniszczymy blok piasku/żwiru i szybko położymy pod nim pochodnie, zniszczy się cały piasek który na nią spadnie.

TNT pod wodą nie niszczy bloków.

Jeżeli spadamy w wysokości możemy położyć pajęczyne/blok slime aby nie dostać obrażeń.


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#20 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 24 August 2015 - 21:59

Jeżeli zniszczymy blok piasku/żwiru i szybko położymy pod nim pochodnie, zniszczy się cały piasek który na nią spadnie.
TNT pod wodą nie niszczy bloków.
Jeżeli spadamy w wysokości możemy położyć pajęczyne/blok slime aby nie dostać obrażeń.


yyy... To wie (chyba) kazdy
  • Serpico lubi to

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciekawostki, minecraft