Skocz do zawartości


Zdjęcie

[DL][Autorski] NovaGuilds - nowy plugin na gildie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 19 June 2015 - 20:59

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Napisałem sobie plugin, a co! Kolejne gildie? Niby tak, ale chcę ten projekt rozwinąć aby przebił on Factions i FunnyGuilds razem wzięte. Nie ukrywam że napędza mnie chęć przebicia pluginu Dzikoyska, czysta rywalizacja. Moje NovaGuilds jest opensource, więc każdy może sobie podejrzeć kod i dowolnie go edytować. Dzielę się tym z Wami, użytkownicy CraftPortal, ponieważ potrzebuję testerów. Zachęcam każdego żeby dodał ten plugin na swój serwer, a ja służę pomocą jeśli chodzi o konfigurację i używanie, a co najważniejsze z ogromnym entuzjazmem przyjmę nowiny o bugach i propozycje dotyczące funkcjonalności.

Mój plugin odróżnia się od innych głównie sposobem podbijania gildii. Przy użyciu pluginu BarAPI podbijamy gildię metodą rodem z WOTa, przynajmniej tego na komórki bo on mnie natchnął. Siedzimy na terenie gildii z którą toczymy wojnę i czekamy aż zapełni się pasek aby ta straciła życie. Jeśli to chce sobie ktoś zobaczyć, wystarczy skompilować plugin dołączając do niego Vault, BarAPI.

Na wiki na githubie jest opisane API, jest kilka komend, między innymi jedna sprawdzająca czy gracz może budować/niszczyć w danym miejscu. Uwzględnia to oczywiście gildię gracza i jego tryb ignorowania cuboidów.

Czas który poświęciłem na pisanie pluginu:
ponad 60 godzin, stan na dzień 06-05-2015
ponad 70 godzin, stan na dzień 25-05-2015

Download

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Kod

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Skanu nie ma co dawać, po pierwsze jest download na bukkit dev, po drugie kod na githubie.

Proszę o twórczą krytykę!

ngss1.jpg

Dotacje

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować




Krótki tutorial jak zająć teren gildii, jakby ktoś nie ogarniał:


Global+Statistics@1.5x.borderless.png

Aktualna wersja

#30 STABLE

 

Download:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik CTRL edytował ten post 21 January 2016 - 17:35

  • Wiewiooora lubi to

logo_cut.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 19 June 2015 - 21:24

Przeczytałem i nawet fajny plugin na gildie,

 

tylko mam kilka pytań:

 

1. czy gracz może używać komendy: "/ng tool" pewnie tak bo jak przejmie gildie?

2. jeżeli gracz może używać komendy: "/ng tool" to czy będzie mógł nabijać sobie do ekwipunku dużo patyków czy jest jakieś ograniczenie czasowe lub patyk jest zrobiony taki że nie można nim craftować itemów?

3. czy można użyć normalnego patyka czy trzeba użyć komendy: "/ng tool"

 

 

oraz mam taką sugestie:

 

jeżeli dodajesz plugin na bukkit to pisz tam dokładne wersje, w sensie piszę tam tylko 1.7.2 a są różne rodzaje np. 1.7.2-R0.3 , 1.7.2-R0.2 itp (tak jest z prawie wszystkimi wersjami , ta końcówka jest nie zwykle ważna)

 

jeżeli możesz to edytuj to

 

zobacz sobie inne pluginy:

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/factions/files/
http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/permissionsex/files/

i tutaj to widać a u ciebie tak jest:

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/novaguilds/files/

a jeżeli chodzi o mnie:

 

to ja miałem często problemy jako admin czy właściciel serwera z usuwaniem kogoś gildi, jeżeli jest taka opcja usuwania komuś gildi jako admin to super ale radze to ciągle udoskonalać oraz dodać więcej opcji admina takich jak: zmiana właściciela gildi , zmiana nazwy gildi , usunięcie jakiegoś gracza z gildi  - itp,

 

no oraz oprócz usuwania gildi jako admin miałem problem taki że musiałem dołączyć do gildi żeby coś zniszczyć na terenie gildi więc jeżeli admina ma możliwość niszczenia na terenie gildi to plusik , fajną opcją też by było to jak by admin mógł blokować gildie na jakiś czas , to takie coś jak ban gildi w sensie że gildia nie może wejść na swój teren i może bić swoich kolegów z gildi aż ban minie albo admin odbanuje ,oprócz tej opcji by było też fajne takie coś że admin może zrobić jakąś tam komendą/komendami że jakaś tam gildia albo wszystkie mogą bić swoich przyjaciół z gildi, dzięki temu by można robić konkursy/eventy pvp i ktoś by mógł bić kogoś z gildi.


Użytkownik klipbun1234 edytował ten post 19 June 2015 - 21:37

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#3 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 19 June 2015 - 21:32

@up

Nie ma znaczenie, czy wersja 1.7.2-R0.3, czy 1.7.2-R0.2, czy 1.7.2-R0.1. Większość pluginów jest kompatybilna z niemal każdą wersją.

I przypominam drugi raz - zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy kropką!

 

@topic

Pluginu nie testowałem, ale wygląda całkiem dobrze. Myślę, że znacznie lepiej niż inne pluginy na gildie.

Mam nadzieję, że wkrótce plugin zdobędzie znacznie większą popularność.



#4 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 19 June 2015 - 21:37

1. Patyk służy do zajmowania terenu, nie do przejmowania gildii.

2. Faktycznie można sobie spamować patykami, no ale cóż, w końcu to patyk, żaden luksusowy towar.

3. Trzeba użyć konkretnego patyka

 

#10 jest kompatybilny ze wszystkimi 1.8, starsze ze wszystkimi 1.7, tak jak napisał kolega wyżej.

 

Z panelu admina można usuwać gildie, zmieniać właściciela, nazwę, kickować graczy z gildii itp.

 

Jako admin masz też komendę /nga rg bypass która właśnie przełącza ignorowanie cuboidów, czyli normalnie możesz tam niszczyć.

 

Ważną uwagą jest to co pisałeś odnośnie pvp graczy w gildii. Możecie spodziewać się opcji przełączania tego w następnej wersji. Faktycznie na eventach może być to kłopotliwe.

 

Dziękuję za opinie ;)


logo_cut.png


#5 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 19 June 2015 - 22:56

Jeżeli nie ma to byś mógł dodać opcje informacji gildi itp na TAB z możliwością włączenia i wyłączenia oraz jeżeli nie ma to byś mógł dodać: 1. komenda która pokazuje kto jest w gildi 2. właściciel gildi lub admin czy ktoś z uprawnieniem ma możliwość przez jakiś czas gracza ze swojej gildi zablokować że nie może wejść na teren gildi i odblokować 3. blokowanie skrzynek czyli ktoś zbudował z  gildi skrzynkę i nie może nikt z gildi oprócz twórcy gildi jej otworzyć lub zniszczyć no chyba że on doda tego gracza jako współwłaściciela skrzynki albo jest adminem + możliwość usuwania współwłaściciela oraz po przejęciu terenu gildi skrzynki przechodzą na własność tych którzy przejęli 4.plik językowy czyli gdzie są komunikaty i w nim można zmienić polskie komunikaty na angielskie lub na inny język.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominam że napisałem cytuje: " jeżeli nie ma to byś mógł dodać".


Użytkownik klipbun1234 edytował ten post 19 June 2015 - 23:01

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#6 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 19 June 2015 - 23:23

Gościu no serio, ściągnij sobie ten plugin i go przetestuj zamiast mi pisać to co już dawno zrobiłem. A tak swoją drogą to kombinujesz jak koń pod górę z tymi ficzerami


  • Serpico lubi to

logo_cut.png


#7 Kraftowy

Kraftowy

    Uczony

  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 20 June 2015 - 07:24

Ja też mam pytanie/pomysł a jakbyś dodał rangi do których można jakoś gildijny teren dopisać? Np rekrut, i tworzysz jakoś teren dla rekruta w gildi i tylko tam moze budować dla wyzszej rangi, ale takiej też następny teren itp itd



#8 EXINEX

EXINEX

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 384 postów
  • discord.gg/78Q6FwTE8Q

Napisano 20 June 2015 - 10:35

Dodaj chat gildii/sojuszy ;p

Ogólnie to nawet fajny plugin :)


Użytkownik EXINEX edytował ten post 20 June 2015 - 10:35

50 > 100 > 150 > 200 > 250 > 300 > 350 > 400 > 450 > 500 > 600 > 650 > 700 > 750 > 800 > 850 > 900 > 950 > 1000

 

Pomogłem ? Kliknij (Lubię to) Nie bój się, nie ugryzę :D


#9 Wiewiooora

Wiewiooora

    Nowy

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Wiewiooora

Napisano 20 June 2015 - 11:19

Kolejny plugin na gildie.. Ale twoj wyglada na ciekawszy ze go przetestuje :D masz like za prace :P



#10 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 20 June 2015 - 12:09

Dodaj chat gildii/sojuszy ;p
Ogólnie to nawet fajny plugin :)

Jest już dawno!

logo_cut.png


#11 Kraftowy

Kraftowy

    Uczony

  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 20 June 2015 - 12:11

@up a co do mojego? Jest takie coś?
 



#12 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 20 June 2015 - 13:37

[INFO]: Dotacja nie działa.

 

 

SS:

 

ddci2i.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zalecam użyć:

https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_donate-intro-outside

Użytkownik klipbun1234 edytował ten post 20 June 2015 - 13:38

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 


#13 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 20 June 2015 - 13:42

Poprawione, dzięki. Zapraszam do testowania pluginu i wpłacania dotacji :D


logo_cut.png


#14 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 05 July 2015 - 21:06

ref


logo_cut.png


#15 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 08 July 2015 - 22:00

Pojawiła się nowa wersja DEV
Cauldron 1.7.10 / Spigot 1.8.6
#12

Download:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik CTRL edytował ten post 09 July 2015 - 15:50

logo_cut.png


#16 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 23 July 2015 - 23:24

Dziękuję za usunięcie postu nieszczerego Pana ;)

 

 

Pojawiła się nowa wersja DEV
Cauldron 1.7.10
#17

Download:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik CTRL edytował ten post 24 July 2015 - 23:27

  • Libter lubi to

logo_cut.png


#17 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 13 August 2015 - 20:19

Pojawiła się nowa wersja STABLE
Cauldron 1.7.10
#19

Download:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik CTRL edytował ten post 13 August 2015 - 20:30

logo_cut.png


#18 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 21 August 2015 - 01:30

ref


logo_cut.png


#19 gamewial

gamewial

    Mistrz Jedi

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • gorgiasz

Napisano 21 August 2015 - 07:16

Po co kolejne gildie? Nie lepiej napisać plugin na coś ciekawszego :/

Na etacie forumowego krytyka ;)


#20 CTRL

CTRL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 129 postów
  • CTRL

Napisano 23 August 2015 - 15:14

Pisz coś ciekawszego jeśli masz pomysł. Mój plugin po prostu daje większy wybór.


logo_cut.png